PROJEKT „BOHATERON” W NASZEJ SZKOLE

 

Szacunek do własnego kraju opiera się w dużej mierze na znajomości jego historii i poświęcenia jakie ponieśli Polacy na przestrzeni dziejów. Kształtowanie postaw patriotycznych oraz miłości i podziwu do własnej Ojczyzny to przywilej i zadanie. Projekt „BohaterOn. Włącz historię” nawiązuje do czasów Powstania Warszawskiego, które zapisało się na kartach historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Było uosobieniem kluczowych wartości, takich jak patriotyzm, wolność czy determinacja w przeciwstawianiu się wrogom. Akcja BohaterOn pozwala młodym ludziom na wyrażenie wdzięczności, pamięci i szacunku żyjącym uczestnikom powstania poprzez wysłanie specjalnej kartki z wyrazami szacunku i podziękowania. Sylwetki Powstańców są przedstawione na stronie internetowej projektu www.bohateron.pl. Ta ogólnopolska kampania o tematyce historycznej ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. W tegorocznej, III edycji projektu uczestniczyli uczniowie z klas: 4a, 5, 7, 8 i III gimnazjum pod opieką p.Ewy Pilarskiej, p. Izabeli Krysik, p.Piotra Szkudlarka i p. Justyny Perz. Partnerami projektu są m.in. Muzeum Powstania Warszawskiego i Instytut Pamięci Narodowej, a honorowy patronat nad projektem objęło m.in. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Minister Edukacji Narodowej.


 Zobacz zdjęcia 

 
Jesteś tutaj: Strona główna