Dzień Postaci z Bajek

      Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Pozwalają wykształcić u dzieci właściwe postawy moralne, rozgraniczać dobro od zła, stawać po właściwej stronie i kierować się moralnością.

   Tym razem 5 listopada przedszkolacy z obu grup przedszkolnych świętowali Ogólnopolski Dzień Postaci z Bajek. Najmłodsi rozpoznawali na plakacie postaci z bajek, wykazywali się wiedzą na temat bajek i klasycznych baśni podczas zagadek słownych i obrazkowych. Dzieci brały udział w ćwiczeniach kreatywnych – nadawanie imion krasnoludkom według własnego pomysłu. Była też okazja do wspólnej tematycznej zabawy ruchowej z muzyką oraz do figli z grupową maskotką – ogromną pluszową myszką J Przedszkolacy otrzymali pamiątkowe medale i bajkowe naklejki za aktywny udział podczas wspólnych zabaw.

     Należy wspomnieć , że w oddziale przedszkolnym już kolejny rok realizujemy wiele działań w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom- czytające przedszkolaki” - http://calapolskaczytadzieciom.pl/czytajace-przedszkola oraz projekt ogólnopolski „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”- https://www.mac.pl/malymis , który przyczynia się do rozwijania czytelnictwa wśród przedszkolaków, a codzienne czytanie literatury dla dzieci przez wychowawcę stało się stałym elementem dnia.


 Zobacz zdjęcia 

 
Jesteś tutaj: Strona główna