Wieczornica dla Niepodległej

        12 listopada - w dniu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie naszej szkoły włączyli się do wspólnego świętowania tego wyjątkowego i niepowtarzalnego dnia wspólnie z mieszkańcami Wysocka Małego, Smardowa oraz gośćmi, którzy późnym popołudniem licznie przybyli do sali wiejskiej. Wszystkich przybyłych powitała pani J. Wojtasiak – przewodnicząca Rady Gminy Przygodzice, a wójt gminy Przygodzice pan Krzysztof Rasiak wraz z życzeniami przekazał zgromadzonym ,,Śpiewnik pieśni patriotycznych”. Nasi uczniowie zaprezentowali program , w którym obok refleksyjnej poezji patriotycznej , wyśpiewali dla Niepodległej piękne pieśni patriotyczne, dostarczając widzom wielu wzruszeń. Po uczniowskich prezentacjach rozpoczął się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru z Czarnegolasu. Do wspólnego śpiewania włączyli się jednak wszyscy obecni na wieczornicy, toteż spotkanie nabrało szczególnie podniosłego charakteru.

Patriotyczne pieśni rozbrzmiewały do późnych godzin. Organizatorzy nie zapomnieli także o tradycyjnych rogalach, którymi, w Dniu Święta Niepodległości, na zakończenie spotkania poczęstowali się wszyscy zgromadzeni. To była niezwykła, wielopokoleniowa uroczystość .

.


 Zobacz zdjęcia 

 
Jesteś tutaj: Strona główna