JESIENNA AKCJA WOLONTARIATU „MÓJ PRZYJACIEL MA CZTERY ŁAPY”

Szkolni wolontariusze zakończyli kolejną zbiórkę karmy dla podopiecznych schroniska dla bezdomnych zwierząt i w piątek, 16 listopada wybrali się do Wysocka Wielkiego aby przekazać psiakom zebrane smakołyki i wyprowadzić swoich ulubieńców na spacer. W akcji wzięło udział 21 uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy pomogli w organizacji wyjścia do schroniska i pełnili funkcję opiekunów w czasie akcji. Tradycyjnie, przed wyprowadzeniem psiaków na spacer, uczestnicy wysłuchali instrukcji i uwag wolontariuszy schroniska jak zachować bezpieczeństwo w czasie przechadzki. Kierownik schroniska, pani Agnieszka Nowicka opowiedziała o codziennej pracy schroniska i podziękowała za zebraną karmę. Cała nasza ekipa została podzielona na grupy, którym przewodzili bardzo zaangażowani rodzice. Z radością zauważyliśmy tworzące się więzi przyjaźni pomiędzy czworonogami a naszymi wolontariuszami. Każdy pies głośno domagał się zainteresowania i okazji do wspólnego spaceru. Wizyta dostarczyła wszystkim wielu fantastycznych emocji i poczucia, że niewielkim gestem i odrobiną czasu można pomóc spragnionym miłości bezdomnym zwierzakom.

 Zobacz zdjęcia 

 
Jesteś tutaj: Strona główna Organizacje Wolontariat JESIENNA AKCJA WOLONTARIATU „MÓJ PRZYJACIEL MA CZTERY ŁAPY”