OTRZYMALIŚMY TYTUŁ „SZKOŁA Z MISJĄ”

Od początku swojego istnienia, Szkolny Wolontariat „Wystarczy Chcieć” w Wysocku Małym współpracuje z Fundacją Redemptoris Missio, która powstała w 1992 roku z inicjatywy środowiska naukowego Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu i swoją działalnością objęła kilkadziesiąt misyjnych szpitali, przychodni i punktów medycznych w Tanzanii, Kamerunie, Zambii, Etiopii, Ugandzie, Kenii, Czadzie, Indiach, Gwatemali, Boliwii, na Madagaskarze, Jamajce, Białorusi i w Kazachstanie.

Nasi wolontariusze brali aktywny udział w takich akcjach jak: Opatrunek na Ratunek, Kup Pan Szczotkę, Zaczarowany Ołówek, zbieraliśmy artykuły papiernicze dla dzieci z Afryki i Kosowa oraz materiały opatrunkowe dla misyjnych szpitali w Afryce. Zarówno młodsi jak i starsi uczniowie szkoły w Wysocku Małym oraz ich rodzice zawsze z dużym zaangażowaniem wspierali te działania. W związku z ich zaangażowaniem w niesienie pomocy dla najbardziej potrzebujących, Fundacja postanowiła przyznać naszej szkole zaszczytny tytuł i wyróżnienie "Szkoła z misją". Bo szkoła z misją to taka, w której uczniowie od najmłodszych lat uczą się postawy pełnej empatii, w której nauczyciele wskazują uczniom, jak przełożyć wzniosłe idee na szlachetne czyny, w której rodzice, poprzez swoje zaangażowanie, uczą dzieci dzielenia się z tymi, którzy bardzo tego potrzebują.

Dziękujemy za to wyróżnienie. Jesteśmy zaszczyceni i szczęśliwi, że możemy współpracować z Fundacją i wspólnie pomagać innym. Zachęcamy do zapoznania się z działalnością Fundacji Redemptoris Missio na stronie http://www.medicus.ump.edu.pl i do udziału w kolejnych akcjach wspierających ośrodki misyjne.

Jesteś tutaj: Strona główna Organizacje Wolontariat OTRZYMALIŚMY TYTUŁ „SZKOŁA Z MISJĄ”