Jasełka Bożonarodzeniowe

Stało się już tradycją naszej szkoły, że w czas poprzedzający Święta Bożego Narodzenia z niecierpliwością oczekujemy wystawienia Jasełek Bożonarodzeniowych przygotowanych pod kierunkiem P. Ewy Cieluch. Uczniowie chętnie wcielają się w postać Maryi, Józefa, aniołów, pastuszków i innych postaci zmierzających do Betlejem, by oddać pokłon nowo narodzonemu Jezusowi. Dodatkową atrakcją tegorocznego przedstawienia były urocze żywe owieczki, w które przeobraziły się dziewczynki z klasy pierwszej. Postać Aniołów zwiastujących światu Dobrą Nowinę o narodzeniu Jezusa odegrały uczennice z klasy szóstej, które, zgodnie z opisem Pisma Świętego, pospieszyły do pasterzy (w tej roli chłopcy z klasy piatej) i Mędrców ze Wschodu. Nie zabrakło też chorych, w których serca, wieść o narodzeniu Zbawiciela wlała radość i nadzieję na nowe, lepsze życie.

Przedstawienie miało miejsce w piątek 21grudnia, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia i spotkało się z ciepłym przyjęciem ze strony uczniów, nauczycieli i oklaskujących młodych aktorów, rodziców.

Na zakończenie Dyrektor szkoły Pani Irena Dymarczyk złożyła wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły świąteczne życzenia zdrowych, pogodnych, pełnych miłości i pokoju Świąt Narodzenia Pańskiego i szczęśliwego Nowego 2019 Roku.

 Zobacz zdjęcia 

 
Jesteś tutaj: Strona główna