XLVII Święto Patrona Szkoły Mikołaja Kopernika

         Jak każdego roku, w rocznicę nadania szkole imienia wybitnego polskiego astronoma – Mikołaja Kopernika, dzień 19 lutego należy do szczególnie uroczystych. Od 47 lat kultywowane są działania, które stały się już szkolną tradycją , ale także pojawiają nowe, ciekawe przedsięwzięcia. Praca wokół patrona szkoły trwa cały rok. Uczniowie zgłębiają wiedzę o Mikołaju Koperniku i jego odkryciach nie tylko w czasie zajęć szkolnych, przygotowując się do konkursów czy realizując projekty, ale również wędrując szlakami wybitnego odkrywcy w czasie szkolnych wycieczek. Tradycyjnie szkolne święto poprzedzają  konkursy plastyczne, quizy wiedzy o patronie, wszechświecie i podbojach kosmicznych. Uczniowie rywalizują indywidualnie i zbiorowo.

        W tym roku wspólne świętowanie miało wyjątkowo astronomiczno- naukowy charakter. Już 18 lutego w szkole pojawiło się mobilne planetarium. W ciągu dwóch dni wszyscy uczniowie oraz przedszkolacy wzięli udział w niezwykle ciekawych zajęciach prowadzonych przez pasjonata astronomii pana Daniela Stasiaka. Nie tylko obserwowali ciekawe zjawiska na nieboskłonie, poznawali planety, obserwowali gwiazdy , ale także mogli wziąć do ręki autentyczne kawałki meteorytów i obejrzeć zdjęcia prezentujące niezwykłe zjawiska astronomiczne. Sposób prezentacji zajęć był dostosowany do każdej grupy wiekowej , więc uczniowie słuchali z zapartym tchem ciekawostek o kosmosie oraz zasypywali prelengenta mnóstwem pytań. Ze spotkań w planetarium mogli skorzystali także rodzice zainteresowani tematyką astronomiczną.

       Kolejnym punktem wspólnego świętowania była szkolna akademia, w czasie której, tak jak każdego roku, uczniowie wyróżniający się w nauce otrzymali dyplomy wzorowego ucznia, a rodzice listy gratulacyjne. Wręczono również nagrody zwycięzcom szkolnych konkursów o Mikołaju Koperniku. Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie zaprezentowali bardzo ciekawy program artystyczny. Na zakończenie uroczystości na wszystkich czekała jeszcze kolejna niespodzianka – urodzinowy tort przygotowany przez Radę Rodziców. Pani Kamila Piskorska- przewodnicząca Rady Rodziców, życząc wszystkim smacznego, korzystając z obecności licznie przybyłych rodziców, podziękowała za pomoc przy organizacji balu walentynkowego. 

 Zobacz zdjęcia 

 
Jesteś tutaj: Strona główna