RAJD MARZANNY 2019

Dnia 23 marca 2019 roku grupa 18 uczniów wraz z dwoma opiekunami ze Szkoły Podstawowej w Wysocku Małym wzięła udział w Rajdzie Marzanny z metą w Sali Wiejskiej w Przygodziczkach. Przy bardzo ładnej słonecznej pogodzie uczestnicy pokonali rowerami trasę o długości 25 kilometrów.
Głównymi celami rajdu dla uczniów i opiekunów z Wysocka Małego były:
* - udział w imprezach na mecie rajdu w tym między innymi powitanie wiosny, nawiązywanie i umacnianie więzi między turystami,
* - podziwianie piękna Doliny Baryczy,
* - obserwacje zmian fenologicznych na początku wiosny oraz ich dokumentowanie poprzez fotografowanie,
* - uczestnictwo w Akcji Społecznej - Klimatyczna Klasa, Szkoła pod hasłem „Jeżdżąc rowerem, bądź bohaterem”,
* - odpoczynek, rekreacja i obserwacje przyrodnicze w miejscu turystyczno – wypoczynkowym Górecznik.

W godzinach popołudniowych wszyscy zadowoleni z udziału w rajdzie jak i z pogody wrócili do Wysocka Małego.