Podsumowanie działań matematycznych w roku szkolnym 2018/19

 

          

W projekcie „Matematyka jest dla każdego”, który realizowany był w Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w tym roku szkolnym po raz kolejny brali udział uczniowie klas I – VIII oraz III gimnazjum. Głównymi celami projektu były: rozwijanie matematycznych zainteresowań uczniów oraz możliwość udziału w nim jak największej części społeczności szkolnej .

Działania podejmowane to:

  • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, który odbył się 28 września. Była to akcja edukacyjna przeprowadzona na całym świecie, w której nasi uczniowie bardzo chętnie brali udział. Najpierw były przygotowania, podczas których dzieci przypominały sobie tabliczkę mnożenia w trakcie gier i zabaw. Następnie uczniowie szkoły podstawowej klasy IV– VI stawali się egzaminatorami i sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia starszych (także z gimnazjum), młodszych kolegów oraz dorosłych.
  • W klasach IV-VI podsumowaniem akcji był konkurs „Mistrz Tabliczki Mnożenia”, a zwycięzcami zostali:

       Mistrz: Amelia Banasiak ( IV a), Wicemistrz: Aleksandra Kupijaj (IV b)

Mistrz: Mateusz Pieczyński (V), Wicemistrz: Filip Szczepaniak (V)

Mistrz: Gabriela Banasiak (VI), Wicemistrz: Aleksandra Klimek (VI)

  • 12 lutego uczniowie kl. VII i VIII brali udział w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym zorganizowanym przez Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 9 w Poznaniu wraz z Wydziałem Studiów Edukacyjnych UAM  w ramach Jubileuszowego Roku Matematyki pt.: „Matematyka bez pamiętnika”.

Celem konkursu była popularyzacja wiedzy matematycznej wśród uczniów, a także wspieranie talentów matematycznych.

  • 14 marca uczniowie całej szkoły brali udział w akcji „Święto Liczby . Szkoła została wcześniej oplakatowana, uczniowie klasy III przedstawiali młodszym przygotowane przez siebie i nagrodzone prezentacje dotyczące tej wyjątkowej liczby:

I miejsce Wiktor Olejnik

II miejsce Gabriela Moś i Maja Matysiak

III miejsce Nikola Kołodziej

 

  • Poza tym uczestniczyli na przerwach w konkursach i quizach. Następnie w kl. V -VIII oraz III gimnazjum przeprowadzono szkolny konkurs pt. „Zapamiętywanie rozwinięcia dziesiętnego liczby ”. W klasach IV-VI zwyciężyli:

I miejsce Filip Szczepaniak (V)

II miejsce Gabriela Banasiak (VI)

III miejsce Kinga Kania (VI)


W klasach VII-VIII i III zwyciężyli:

I miejsce Michał Kaczmarek (III gim)

II miejsce Laura Zielezińska (VII)

III miejsce Daria Siekierka (VII)

 

  • Uczniowie klasy IV zmierzyli się w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”, w którym najlepszy wynik uzyskała Amelia Banasiak (IVa).
  • W maju uczniowie uczestniczyli w szkolnym łamaniu głowy, czyli w konkursie pod tytułem: „Logiczne myślenie”.

W klasach I -II :

I miejsce Bartosz Jankowski (kl.II)

II miejsce Gabriela Maciaszek (kl.II)

III miejsce Łukasz Bluz (kl.II)

 

Zwycięzcami w klasach IV-VI zostali:

I miejsce Amelia Banasiak (kl.IV)

II miejsce Eryk Kołodziej (kl.VI)

III miejsce Kinga Kania (kl.VI)

 

W klasach VII -VIII i III gim:

I miejsce Michał Kaczmarek (kl.III)

II miejsce Jakub Turowski (kl.VIII)

III miejsce Bartosz Pawłowski (kl.VIII)

  • Poza tym uczniowie byli przygotowywani i brali udział w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym dla Szkoły Podstawowej organizowanym przez Wielkopolskie Kuratorium Oświaty w Poznaniu i Olimpiadzie Matematycznej Juniorów organizowanym przez Instytut Matematyczny PAN w Warszawie.

 

Wszystkim uczniom, którzy odnieśli sukcesy i tym, którzy podejmowali trud zmierzenia się z tak piękną, ale i niezwykle trudną nauką MATEMATYKĄ – GRATULUJEMY!!!

Dziękujemy za współpracę p. dyrektor I. Dymarczyk, p. D. Kittlera oraz Radzie Rodziców - za sponsorowanie nagród.

 Projekt realizowały: p. Daria Kołodziej-Gałka oraz p. Ewa Pilarska.

 

 Zobacz zdjęcia 

 
Jesteś tutaj: Strona główna