Zakończenie roku szkolnego 2012/2013

Drodzy Uczniowie,

Szanowni Rodzice!

Minął pracowity rok szkolny. Gratulujemy Wam, Drodzy Uczniowie, dobrych wyników w nauce, wspaniałych osiągnięć , sukcesów dużych i małych. Z wielką radością spotykaliśmy się z Wami na lekcjach, zajęciach pozalekcyjnych i pozaszkolnych.

Szanowni Rodzice, dziękujemy za wspaniałą współpracę i zaangażowanie w życie szkoły. Wszystkim życzymy radosnego i bezpiecznego wypoczynku oraz wspaniałych słonecznych wakacji.

Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Pracownicy Szkoły.

Zobacz zdjęcia z zakończenia SP

Zobacz zdjęcia z zakończenie Gimnazjum

Śnieżka zdobyta!

W dniach 18 – 20.06 2013r. klasa III Gimnazjum w Wysocku Małym była na wycieczce krajoznawczej w Kotlinie Jeleniogórskiej. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy po drodze Kościół Pokoju w Jaworze oraz zamek w Bolkowie. Po przyjeździe do Piechowic koło Szklarskiej Poręby nastąpiło zakwaterowanie, następnie zjedliśmy obiadokolację i zaczęliśmy zwiedzać okolicę, m.in. głaz „Chybotek”. Wieczorem było ognisko i pieczenie kiełbasek. Drugi dzień rozpoczął się od zdobycia Śnieżki. Trochę nas to kosztowało sił. Później były jeszcze wodospady „Kamieńczyk” i „Szklarka” oraz świątynia Wang. Wieczorem, po regeneracji, bawiliśmy się na dyskotece. Trzeci dzień to wyjazd z pensjonatu i zwiedzanie huty szkła „Julia” w Szklarskiej Porębie. Droga powrotna minęła bardzo szybko i już byliśmy w objęciach stęsknionych rodziców. Jeszcze tam wrócimy! Dziękujemy naszym opiekunkom p. I. Krysik i D. Kittler oraz naszemu wychowawcy p. H. Duczmalowi za wspaniałą wycieczkę.

KONKURS NA LOGO SZKOLNEGO WOLONTARIATU ROZSTRZYGNIĘTY!

Do końca maja uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum mogli składać swoje projekty w konkursie na logo Szkolnego Wolontariatu. Myślą przewodnią dla uczestników konkursu była oczywiście idea pracy wolontariusza – bezinteresowna pomoc wszystkim, którzy są w potrzebie. Propozycje były bardzo ciekawe i w różnorodny sposób przedstawiały sens niesienia pomocy. Pojawiło się też wiele mądrych haseł i propozycji nazw dla naszej szkolnej działalności. Ostatecznie, spośród 20 uczestników wyłoniliśmy dwie zwyciężczynie.
Autorki logo i nazwy Szkolnego Wolontariatu w Wysocku Małym: „Wystarczy Chcieć” to Agata Lorenz i Marta Figiel, uczennice klasy II gimnazjum. Dziewczyny odebrały gratulacje za swój pomysł, dyplomy i nagrody na ostatnim w tym roku spotkaniu wolontariuszy. Koordynatorzy Szkolnego Wolontariatu przedstawili na nim również końcowe sprawozdanie z całorocznej działalności, wręczyli plakietki z nowym logo oraz kolejne legitymacje nowym wolontariuszom.
Dziękujemy za pracę przy tegorocznych akcjach charytatywnych i liczny udział w konkursie.

Dziękczynna Msza Święta na zakończenie roku szkolnego 2012/2013

W poniedziałek 24 czerwca 2013 r. uczniowie naszej szkoły wraz z Dyrekcją , Gronem Pedagogicznym i przedstawicielami Rady Rodziców wzięli udział w dziękczynnej mszy świętej na zakończenie roku szkolnego 2012/2013, która odprawiona została w kościele parafialnym w Wysocku Wielkim. Nabożeństwu przewodniczył ksiądz Dariusz Brylak – kapłan, który w naszej szkole uczy religii klasy gimnazjalne.
Lektorzy – uczniowie gimnazjum- odczytali teksty z Pisma Świętego,  a ich młodsi koledzy z klasy drugiej uroczyście odśpiewali psalm responsoryjny. Oprawę muzyczną Liturgii przygotowali uczniowie ze scholii parafialnej, dobierając pieśni odpowiednie do okresu liturgicznego. W modlitwie powszechnej uczniowie dziękowali za wszystkie łaski otrzymane w ciągu roku szkolnego, za nauczycieli, którym zawdzięczają trud przekazywania wiedzy i prosili Boga o bezpieczne, szczęśliwe wakacje.  Na uwagę zasługuje fakt, iż we mszy świętej wzięli udział członkowie pocztu sztandarowego wraz ze sztandarem naszej szkoły.
Na zakończenie nabożeństwa, głos zabrał proboszcz parafii Wysocko Wielkie ksiądz kanonik Jan Henryk Witkowski, który życzył wszystkim szczęśliwych, beztroskich, pełnych słońca wakacji i odpoczynku, który pomoże nabrać sił do dalszej nauki

Wizyta w schronisku dla zwierząt

schronisko

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w pomoc bezdomnym zwierzętom i postanowili wesprzeć Schronisko w Wysocku Wielkim. Zbieraliśmy karmę dla psiaków oraz ręczniki i materiały higieniczne potrzebne do pielęgnacji psów w Schronisku. 14 czerwca z wizytą do Schroniska pojechały przedstawicielki Szkolnego Wolontariatu: Iga Brychcy, Kinga Gąsiorek, Iga Koryciak i Natalia Kubiak. Dziewczyny przekazały zebrane materiały i spędziły kilka godzin na spacerach z pieskami po okolicy. Wolontariuszki przekonały się raz jeszcze, jak bardzo ich czas potrzebny jest opuszczonym zwierzętom. Wdzięczność w oczach samotnych psiaków była bezcenna.
Zachęcamy wszystkich do odwiedzania Schroniska. Możecie spróbować swoich sił jako wolontariusze i wyprowadzać psy na spacery, tym bardziej, że zbliżają się wakacje.

Możecie odwiedzać stronę internetową Schroniska www.ostrowschronisko.pl, a na facebook’u znaleźć zdjęcia niektórych psów przeznaczonych do adopcji. Może wspólnie znajdziemy dla nich nowe domy.

Pamiętajcie! Wystarczą chęci aby pomagać!

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Joomla template by ByJoomla.com