2010/2011Hala gimnastyczna jak nowa

<alt

W związku z gruntowną modernizacją podłogi na naszej hali gimnastycznej - cyklinowanie i lakierowanie parkietu, zwracamy się z prośbą o zakup na lekcje wychowania fizycznego obuwia sportowego o jasnych podeszwach. Dzięki temu nie będą powstawały na parkiecie ciemne zabrudzenia.

 

Wakacje na szóstkę!

alt

Na wakacyjną nudę z całą pewnością nie mogą narzekać uczniowie Zespołu Szkół w Wysocku Małym. W tym roku mieli do wyboru wiele atrakcyjnych propozycji przygotowanych przez Zespół Szkół, UKS ,,Tęcza”, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wysocka Małego i Smardowa oraz Stowarzyszenia Przyjaciół i Absolwentów Szkoły w Wysocku Małym. Ofertę na letni wypoczynek przygotowano zarówno dla gimnazjalistów, jak i uczniów szkoły podstawowej. Już od pierwszych wakacyjnych dni gimnazjaliści wyjechali na obóz sportowy do Mojej Woli. Następnie dziewięć wakacyjnych dni sierpnia uczniowie spędzili nad Morzem Bałtyckim na koloniach letnich w Sianożętach, a Ci , którzy pozostali w domu, mogli skorzystać z półkolonii zorganizowanych w Smardowie i licznych wyjazdów: do wioski indiańskiej w Józefowie, na Piaski, do Wrocławia i na basen w Oleśnicy . Ogólnie ze zorganizowanych form wypoczynku skorzystało przeszło 100 uczniów tut. szkoły.

Zobacz zdjęcia

Więcej…
 

Kolonie w Sianożętach - sierpień 2011 r.

alt

Już po raz kolejny Zespół Szkół w Wysocku Małym zorganizował w czasie wakacji wypoczynek dla swoich uczniów. Z oferty szkoły skorzystało także kilkoro uczniów z Przygodzic i Ostrowa Wlkp. W dniach od 1 – 8 sierpnia, grupa 36 uczniów atrakcyjnie spędzała wolny od nauki czas na koloniach letnich w Sianożętach. Podczas ośmiodniowego pobytu w zacisznej nadmorskiej miejscowości, uczestnicy mieli możliwość wspaniale wypocząć i zregenerować siły, potrzebne do nauki w nadchodzącym roku szkolnym. Pogoda sprzyjała kąpielom morskim i słonecznym oraz różnego rodzaju zabawom na świeżym powietrzu

Zobacz zdjęcia

Więcej…
 

Meta projektu Równać Szanse

alt

Dobiegła końca realizacja projektu „Powróćmy jak za dawnych lat czyli świat nie tylko w starej fotografii” programu Równać Szanse Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności. Przez pół roku 20 młodych ludzi pod opieką koordynatora pani Doroty Kittler realizowało szereg działań składających się na projekt. Dzięki dotacji w wysokości 7000 zł zakupiono lustrzankę cyfrową Nikon D 5000. Młodzież wzięła udział w profesjonalnych warsztatach komputerowych, prowadzonych przez inż. Adriana Nowaczyka, a także w warsztatach fotograficznych, poprowadzonych przez inż. Marcina Biegańskiego. Poza tym uczestniczy projektu byli na dwudniowej wycieczce w Warszawie, gdzie m.in. zobaczyli wspaniałe Centrum Nauki Kopernik. Ich wiedza i umiejętności zdobyte podczas warsztatów i wyjazdu zaprocentowały ciekawie wykonanymi zdjęciami Wysocka Małego oraz świetnymi portretami własnymi i swoich kolegów, wydaniem albumu fotograficznego oraz zaprezentowaniem swojego dorobku na wystawie fotograficznej podczas Festynu Rodzinnego. Wrażenia i umiejętności jakie zdobyli beneficjenci, a przy tym wiele radości i zabawy są bezcenne i z pewnością zaprocentują w dalszym życiu i aktywności społecznej!

Zobacz zdjęcia

 

Projekt "Nasza szkoła, nasz sukces"

alt

„Nasza szkoła, nasz sukces” to nazwa projektu realizowanego w ramach indywidualizacji procesu nauczania i wychowania klas I – III.

Do końca grudnia 2011r roku w Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Wysocku Małym w ramach projektu realizowane są następujące rodzaje zajęć:

1. Gimnastyka korekcyjna dla dzieci z wadami postawy.

2. Zajęcia rozwijające zainteresowania matematyczno-przyrodnicze uczniów wybitnie uzdolnionych.

3. Zajęcia ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu i zdobywaniu umiejętności matematycznych.

4. Zajęcia logopedyczne dla dzieci z zaburzeniami rozwoju mowy.

Na realizację zajęć szkoła otrzymała szereg specjalistycznych, nowoczesnych pomocy dydaktycznych, które w znaczny sposób uatrakcyjniają spotkania i wpływają na efektywność pracy. Uczniowie z wielką przyjemnością uczestniczą w zajęciach. W programie bierze udział: 7 uczniów w zaj. wyrównawczych, 9 - w zajęciach logopedycznych, 8 - w gimnastyce korekcyjnej, 11 - w zajęciach dla uzdolnionych.

Zobacz zdjęcia

Więcej…
 

Zakończenie roku szkolnego w Gimnazjum

alt

O godzinie 11.00 na uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2010/2011 w Zespole Szkół w Wysocku Małym spotkała się cała społeczność uczniowska, zaproszeni goście, rodzice i pracownicy szkoły. Mocnym akcentem rozpoczynającym akademię był polonez zatańczony przez absolwentów szkoły. Następnie dyrektor szkoły Irena Dymarczyk pożegnała Radę Rodziców, którzy przez wiele lat wspomagali swoją pracą różnorodne działania w szkole. Potem wręczyła świadectwa z czerwonym paskiem, nagrody książkowe, dyplomy i upominki za działalność społeczną wyróżniającym się uczniom. Wszyscy uczestnicy akademii w napięciu oczekiwali na wręczenie Pucharu Dyrektora Szkoły najlepszemu absolwentowi. Okazał się nim Jan Waloszczyk, finalista wojewódzki dwóch konkursów przedmiotowych, uczeń o najwyższej średniej ocen w gimnazjum.

W części artystycznej uczniowie klasy II zaproponowali pożegnanie swoich starszych kolegów w formie wręczania Tygrysów Absolwentów. Na czerwonym dywanie pojawili się m.in. Lady Gaga, M. Jakson, Doda czy E. Presley, którzy wręczali nagrody w różnorakich kategoriach. Było bardzo zabawnie i z pewnością trzecioklasiści będą miło wspominać to wydarzenie. Z kolei absolwenci wpadli na pomysł aby sprawdzić, czy grono pedagogiczne zdołało dobrze poznać klasę III. Nauczyciele świetnie poradzili sobie z pytaniami i otrzymali w nagrodę kosze pomarańczy. Było to niepowtarzalne zakończenie roku szkolnego 2010/2011.

Zobacz zdjęcia

Więcej…
 

Zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej

<alt

O godzinie 9.00 w Zespole Szkół w Wysocku Małym spotkali się na pożegnaniu roku szkolnego 2010/2011 zaproszeni goście, uczniowie, nauczyciele, sympatycy szkoły oraz pracownicy administracji i obsługi.Pani Dyrektor Irena Dymarczyk skierowała miłe i trafne słowa do każdej klasy oraz do przedszkolaków. Następnie przyszedł czas na wręczenie świadectw z wyróżnieniem (za średnią co najmniej 4,75), nagród książkowych (za średnią 4,5), nagród i dyplomów za działalność społeczną. Na zakończenie części oficjalnej Pani Dyrektor wręczyła najważniejszą nagrodę - Puchar Dyrektora Szkoły, który może uzyskać uczeń o średniej powyżej 5,2 i znaczących sukcesach w konkursach przedmiotowych. W tym roku ta zaszczytna nagroda przypadła Patrycji Płomińskiej i Szymonowi Piotrowiakowi.

W części artystycznej zaprezentowali się uczniowie klasy V, którzy przygotowali składankę piosenek i upominki z wierszykami dla każdego ucznia z klasy VI. Z kolei absolwenci wystąpili w brawurowej scence z życia szkoły.

Zobacz zdjęcia

Więcej…
 

Komers klasy III gimnazjum

alt

Dziewczęta w pięknych sukienkach, chłopcy w eleganckich garniturach? W ten sposób zaprezentowała się klasa III gimnazjum na swoim komersie. Wraz z wychowawcą panem Piotrem Szkudlarkiem i Rodzicami zaprosili grono pedagogiczne i pracowników administracji i obsługi na wspólną zabawę. Rolę kapitana przejął wychowawca, który powitał gości i przypomniał skąd wziął się zwyczaj komersu. Uczniowie z kolei wspominali wcześniejsze lata nauki i poprzednich wychowawców. Były kwiaty i podziękowania oraz sympatyczny upominek dla wychowawcy w postaci piłki do gry w koszykówkę. Potem perfekcyjnie wykonany polonez, który zachwycił wszystkich oryginalnym układem. Kiedy część oficjalna dobiegła końca uczniowie i zaproszeni goście już na luzie bawili się do północy.

Zobacz zdjęcia

Więcej…
 

Festyn Rodzinny

alt

Wspaniała pogoda i licznie zgromadzeni mieszkańcy Wysocka Małego towarzyszyła Festynowi Rodzinnemu zorganizowanemu przy sali OSP w Wysocku Małym. Dzięki zaangażowaniu rodziców, uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół w Wysocku Małym w sobotnie popołudnie na przybyłych gości czekało wiele atrakcji. Uczniowie zaprezentowali swoje talenty wokalne, instrumentalne, taneczne i kabaretowe. Rodzice zadbali o swojską kuchnię, strażacy zaprezentowali swoje umiejętności gaszenia pożarów, chętni uczestniczyli w konkurencjach sprawnościowych i loteriach fantowych. Rozegrany został również mecz piłki nożnej pomiędzy nauczycielami i uczniami, a na milusińskich czekały panie z Avonu, aby zrobić sympatyczne makijaże. Wszyscy mogli schronić się przed palącym słońcem pod ogromnym namiotem, gdzie przy stołach dorośli, młodzież i dzieci wspólnie biesiadowali. Dodatkową atrakcją festynu była wystawa fotograficzna przygotowana przez młodzież pt.:"Świat nie tylko w starej fotografii", która zebrała pochlebne opinie mieszkańców Wysocka Małego. Jednak hitem sobotniego popołudnia była spontaniczna kąpiel dzieciaków w pianie, którą pozostawili po pokazie strażacy. Zabawa była fantastyczna i niecodzienna co zresztą widać na zdjęciach w galerii.

Zobacz zdjęcia

Więcej…
 

Wycieczka edukacyjna klasy I w ramach AU

alt

14 maja 2011 roku uczniowie klasy I gimnazjum z Gimnazjum w Wysocku Małym w ramach projektu Akademia Uczniowska wybrali się na edukacyjną wycieczkę do Torunia.

Celem wyjazdu była : wizyta w Planetarium, pobudzenie wyobraźni czasowej i przestrzennej podczas seansu popularno-naukowego "Wehikuł czasu", udział w zajęciach interaktywnych - spotkanie z nauką w Sali Orbitarium , zwiedzanie Starówki , krzywej wieży oraz domu M. Kopernika a także spacer nad Wisłą.

Zobacz zdjęcia

Więcej…
 

Rajd Bocianim Szlakiem

alt

Uczniowie Zespołu Szkół wyruszyli w sobotę 16 kwietnia na trasę rajdu rowerowego, która prowadziła przez: Ostrów Wielkopolski – Lewkowiec – Rąbczyn – Przybysławice – Raszków – Moszczanka – Skrzebowa – Szczury (dł. trasy ok. 20 km).Meta rajdu znajdowała się w Szkole Podstawowej w Szczurach.Tam nasi uczniowie uczestniczyli w różnych konkursach: piosenki, przeciągania liny, wiedzy przyrodniczej. W ten sposób aktywnie włączyli się w obchody 60-lecia ostrowskiego Oddziału PTTK oraz zapewnili sobie aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu i poznali część powiatu ostrowskiego oraz okolic Ostrowa Wielkopolskiego. Opiekunami rajdu byli nauczyciele Marek Pawlicki i Paweł Wróblewski.

Zobacz zdjęcia

 

Hej Paryż, Paryż - moje miasto!

alt

„Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj” Mark Twain

Uczniowie Gimnazjum w Wysocku Małym wrócili niedawno z pełnej wrażeń wycieczki szkolnej. Mając wciąż w pamięci zeszłoroczny wyjazd do Londynu, który okazał się wspaniałą przygodą, gimnazjaliści odwiedzili kolejną europejską stolicę pod opieką pani Justyny Perz – nauczyciela języka angielskiego. Tym razem wyruszyli do Francji, a celem podróży był piękny, klimatyczny Paryż.

Zobacz zdjęcia

Więcej…
 

Rajd Marzanna 2011

alt

W dniu 26 marca 2011 roku, przy wyjątkowo niekorzystnej dla organizatorów pogodzie, odbył się kolejny z cyklu ,,Marzann” rajd organizowany przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze w Ostrowie Wielkopolskim. W tym roku meta usytuowana była w Zespole Szkół Gimnazjum w Wysocku Małym. W rajdzie wzięło udział kilkuset amatorów pieszych i rowerowych wędrówek. Impreza ta wpisywała się w szereg akcji turystycznych i rekreacyjnych związanych z obchodami 60-lecia ostrowskiego Oddziału PTTK.

Zobacz zdjęcia

Więcej…
 

Popołudnie z poezją Miłosza

alt>

Rok 2011 został uchwalony przez sejm Rzeczpospolitej Polskiej rokiem Czesława Miłosza. W związku z tym w Polsce, na Litwie(gdzie pisarz się urodził) oraz wielu krajach Europy i na świecie odbywa się szereg imprez kulturowych związanych z życiem i twórczością tego twórcy. Swój wkład w 100. rocznicę urodzin Czesława Miłosza mają także uczniowie z Zespołu Szkół w Wysocku Małym. 24 marca 2011 roku w godzinach popołudniowych przy współpracy Publiczno-Szkolnej Biblioteki w Wysocku Małym oraz polonistów odbyło się „Popołudnie z Miłoszem”. Celem spotkania była popularyzacja poezji naszego noblisty. Podczas spotkania uczniowie mogli zapoznać się z życiorysem pisarza i jego dorobkiem artystycznym. Wręczono także nagrody książkowe dla uczniów, którzy przystąpili do testu z wiedzy o twórczości i życiu Miłoszu. Czołowe miejsca w konkursie zajęli: 1. Ewelina Piechowiak, 2. Jan Waloszczyk, 3. Marta Nowak Podczas spotkania wysłuchano także wierszy czytanych przez samego pisarza. Było to możliwe dzięki zastosowaniu tablicy interaktywnej i zapisanych w formie elektronicznej e-booków.

Zobacz zdjęcia

 

Akademia Uczniowska

alt>

Gimnazjum w Wysocku Małym bierze udział w projekcie „Akademia uczniowska”, który jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Akademia uczniowska - projekty matematyczno – przyrodnicze w gimnazjach to program Centrum Edukacji Obywatelskiej, w którym, w ramach szkolnych kół naukowych, w roku szkolnym 2010/11 realizowane są w naszym Gimnazjum zajęcia dodatkowe z matematyki. Celem projektu jest podniesienie efektywności nauczania za pomocą skutecznych programów kształcenia kompetencji kluczowych na lekcjach przedmiotów matematyczno - przyrodniczych i zajęciach szkolnych kół naukowych, co zaowocuje lepszymi wynikami w nauczaniu. Podczas zajęć gimnazjaliści planowali i przeprowadzali, zgodnie z procedurą naukową, obserwacje, eksperymenty i projekty zespołowe. Do prowadzenia szkolnego koła naukowego z matematyki nauczyciel został przygotowany na specjalnie opracowanych w tym celu szkoleniach, opartych o metodę internetowego coachingu, dotyczących przygotowywania obserwacji i eksperymentów, prowadzenia projektów uczniowskich, motywowania uczniów do nauki, udzielania informacji zwrotnej, stosowania technik IT. Intencją programu jest, aby każdy z uczestniczących w nim gimnazjalistów wziął udział w zajęciach szkolnych kół naukowych oraz poprowadził z innymi uczniami projekt, wykorzystujący zdobytą na zajęciach wiedzę, w tym przynajmniej jeden projekt wzajemnego nauczania. Eksperymenty, obserwacje i projekty wykonane przez uczniów były prezentowane na forum klasy oraz na specjalnie przygotowanej platformie internetowej. CEO sfinansowało zestawy odczynników do prowadzenia eksperymentów i mikroskopy laboratoryjne. Uzupełnieniem uczniowskiego koła naukowego była wycieczka edukacyjna do Torunia. Funkcję Szkolnego koordynatora pełni pani Dorota Kittler, natomiast Szkolne Koło Naukowe z matematyki prowadziła pani Ewa Pilarska.

Zobacz zdjęcia

 

Zajęcia z doradcą zawodowym

alt>

O tym jak trudno jest wybrać szkołę ponadgimnazjalną najlepiej wiedzą chyba tyko uczniowie klasy III gimnazjum. Gdzie iść dalej? Do liceum, technikum czy szkoły zawodowej? Jaki wybrać kierunek, profil? Decyzja ta może mieć wpływ na dalsze ich życie. To właśnie z myślą o uczniach kasy trzeciej 21 marca 2011r. odbyła się nietypowa lekcja. Tym razem zajęć nie prowadził żaden z uczących w szkole nauczycieli, tylko specjalista od doradztwa zawodowego. Dzięki dwugodzinnym zajęciom trzecioklasiści mogli lepiej poznać samego siebie, poznać swoje słabe i silne strony. Specjalistyczne testy, które uczniowie rozwiązywali, pozwoliły im lepiej poznać specyfikę różnych zawodów. Doradca zawodowy scharakteryzował także obraz szkół średnich i zawodowych w naszym regionie.

Zobacz zdjęcia

Więcej…
 

I Dzień Wiosny

alt

I dzień wiosny w szkole przebiegał pod hasłem "zabawy i konkursy". Uczniowie klas młodszych zaangażowali się w wiosenny wystrój klas, starsi prowadzili lekcje, przedszkolaki zrobiły pyszne wiosenne kanapki. Było zielono - żółto, gdyż wszyscy ubrali się właśnie w te kolory. Mamy nadzieję, że wiosna w pogodzie również do nas zawita bardzo szybko!

Zobacz zdjęcia

 

Drzwi Otwarte

alt

W piątek 18 marca uczniowie klasy VI gościli w ramach Drzwi Otwartych swoich rówieśników ze Szkoły Podstawowej w Wysocku Wielkim. Młodzi koledzy wraz z wychowawczynią zapoznali się z ofertę edukacyjną, sportową, kulturalną i pozalekcyjną naszego gimnazjum. W trakcie wspólnej zabawy i nauki mieli także okazję poznać siebie wzajemnie. Obejrzeli prezentację multimedialną o naszej szkole, brali udział w zajęciach sportowych na ściance wspinaczkowej, sprawdzili, jak można się uczyć z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, uczestniczyli w prostych doświadczeniach i konkursach, ugruntowali swoją wiedzę z języka angielskiego, a na zakończenie wspólnie "spałaszowali" smaczne drożdżówki. Mamy nadzieję, że nasza szkoła przypadła im do gustu i w przyszłym roku spotkamy się we wspólnej klasie I gimnazjum.

Zobacz zdjęcia

 

Wycieczka do Warszawy

alt

Nowoczesna, dynamiczna aglomeracja czy zabytkowa, królewska stolica? Takie oblicza Warszawy mieli okazję zobaczyć w dniach 10, 11 marca uczniowie Gimnazjum w Wysocku Małym. Ta na wskroś edukacyjna wycieczka mogła się odbyć dzięki działającemu przy szkole Stowarzyszeniu Przyjaciół i Absolwentów Szkoły, Radzie Rodziców i rodzicom uczniów. W trakcie dwudniowego pobytu uczniowie zobaczyli Sejm RP, zwiedzili wraz z przewodnikiem Stare Miasto i Krakowskie Przedmieście, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz najnowocześniejsze Centrum Nauki Kopernik. Wielką atrakcją był również spacer po centrum Warszawy nocą, wizyta w Złotych Tarasach oraz obejrzenie filmu w Multikinie.

Zobacz zdjęcia

Więcej…
 

Sukces Jana Waloszczyka

Uczeń naszego gimnazjum, Jan Waloszczyk, uzyskał tytuł Finalisty Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego i Historycznego. Serdecznie gratulujemy i życzymy mu jeszcze wielu takich finałów w szkole średniej!

Zobacz zdjęcia

 

Zawody na ściance wspinaczkowej

<alt

Dnia 25 lutego 2011r. w Zespole Szkół w Wysocku Małym odbyły się Międzyszkolne zawody na sztucznej ściance wspinaczkowej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Wysocku Małym . W rywalizacji wzięli udział uczniowie ze Szkół Podstawowych i Gimnazjum z Przygodzic, Chynowy, Dębnicy, Jankowa Przygodzkiego, Czarnegolasu i Wysocka Małego. Celem rywalizacji było uzyskanie jak najlepszego czasu, na który składało się pokonanie wyznaczonej trasy trawersu oraz pokonanie przeszkód umieszczonych na drabinkach gimnastycznych.

Zobacz zdjęcia

Więcej…
 

XXXIX Święto Patrona Szkoły

alt

Oj działo się , działo. XXXIX Święto Patrona Szkoły – Mikołaja Kopernika było dla społeczności szkolnej i środowiska Wysocka Małego wielkim wydarzeniem. Kontynuowanie tradycji obchodzenia nadania imienia wielkiego astronoma w dniu 19 lutego, stało się dla uczniów możliwością prezentacji swoich pasji, talentów i umiejętności. Przy okazji stało się także możliwością spotkania wielopokoleniowego i zaistnienie szkoły na forum gminy Przygodzice. Wśród zaproszonych gości zaleźli się przyjaciele szkoły z Warsztatów Terapii Zajęciowej, dyrektor GZEAS-u B. Duczmal, radne wsi Wysocko Małe, sołtys wsi, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich, Rada Rodziców, rodzice wyróżnionych uczniów, sympatycy szkoły i mieszkańcy wsi.

Zobacz zdjęcia

Więcej…
 

Równać Szanse 2011


Zima nadal trzyma, a młodzież ze wsi Wysocko Małe ma już interesujące plany na spędzanie wolnego czasu od wczesnej wiosny do początku lata! Stało się to dzięki dotacji w wysokości 7 000 złotych uzyskanej w ramach programu Równać Szanse 2010 Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności administrowanej przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.

Zobacz zdjęcia

Więcej…
 

Zimowe ptakoliczenie


29 I 2011 – grupa 12 uczniów wraz z opiekunami z Zespołu Szkól w Wysocku Małym oraz uczennica z Gimnazjum nr 3 w Ostrowie Wielkopolskim przeprowadziła akcję liczenia ptaków na terenie Wysocka Małego, Wysocka Wielkiego, Smardowa i okolic w ramach kolejnej edycji zimowego liczenia ptaków.

Zobacz zdjęcia

Więcej…
 

Pomoc zwierzętom w schronisku

alt

W Grudniu 2010r uczniowie Zespołu Szkół w Wysocku Małym wzięli aktywny udział w akcji pomocy na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt . 15 stycznia 2011 r przedstawiciele młodzieży Jan Waloszczyk i Przemysław Rak wraz z opiekunami panią Lidką Szewczyk i panem Łukaszem Pawlakiem odwiedzili Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim.

Zobacz zdjęcia

Więcej…
 

Plan zajęć w Ferie Zimowe

Dzień tygodnia Forma zajęć Opiekun Godzina
Poniedziałek
31.01.2011r
Podsumowanie VI Zimowego Ptakoliczenia – filmy; rozpoznawanie głosów ptaków – przyładnej pogodzie wycieczka piesza. 9.30 – 12.00 M. Pawlicki
Wtorek
01.02.2011r.
Zajęcia sportowe:rozgrywki w tenisie stołowym,koszykówka 9.00 – 12.00 M.Roszak – Cholewka
H. Duczmal
Środa
03.02.2011r.
Zajęcia sportowe – rywalizacje miedzyklasowe 9.00 – 12.00 M. Olek
E. Madajka
Czwartek
04.02.2011r.
Zajęcia komputerowe. Wykorzystanie zasobów tablicy interaktywnej 9.00 – 12.00 I. Krysik
Piątek
05.02.2011r.
Quizy i konkursy
Zajęcia informatyczne
E. Pilarska
P. Szkudlarek
Poniedziałek
07.02.2011r.
Zajęcia rekreacyjno – sportowe
- piłka nożna
-siatkówka
- gry i zabawy sportowe

9.00 – 10.00
10.00 – 11.00
11.00 – 12.00

Ł.Pawlak
L.Szewczyk
P. Wróblewski
Wtorek
08.02.2011r.
Rozgrywki sportowe 9.00 – 12.00 P. Szkudlarek
Środa
09.02.2011r.
Rozpoczęcie projektu „Równać Szanse” – warsztaty fotograficzno - komputerowe 9.00 – 12.00 A.Nowaczyk, D.Kittler,I.Dymarczyk
Czwartek
10.02.2011r
Zajęcia dodatkowe dla uczniów klasy III gimnazjum (j. angielski)
Zabawy z tablicą interaktywną (j. angielski)
9.00 – 11.00
11.00 – 12.00
J. Perz
J. Perz
Piątek
11.02.2011
Zajęcia w sali komputerowej 9.00 – 12.00 E. Cieluch
 

Dzień Babci i Dziadka


Dzień Babci i Dziadka już od dawna wpisał się w kalendarz imprez szkolnych organizowanych przez Zespół Szkół w Wysocku Małym. Spotkania seniorów z wnukami nie mogło więc zabraknąć i w tym roku. 14 lutego o godz. 13:00 szkołę na specjalne zaproszenie uczniów zaszczycili swoją obecnością najstarsi mieszkańcy Wysocka Małego, Wysocka Wielkiego, Smardowa i Sadowia. Przybyli oni do szkoły by przy kubku gorącej kawy i smacznym placku oglądać występy swoich wnucząt. Przedszkolacy i uczniowie szkoły podstawowej zabawiali swoich dziadków kolędami, występami tanecznymi, wierszami oraz tradycyjnymi staropolskimi jasełkami. Kolędowanie z babcią i dziadkiem swoją obecnością zaszczycili m.in.: wójt gminy Przygodzice – Krzysztof Rasiak, dyrektor GZEAS-u – Barbara Duczmal, radne z Wysocka Małego i Smardowa – panie Janina Wojtasiak i Maria Balcerek, sołtys – Roman Nowak, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich - Janina Płóciennik. Organizacja imprezy udała się dzięki zaangażowaniu Rady Rodziców.

Zobacz zdjęcia

 

Świąteczna akademia


22 grudnia, po zakończeniu wigilii klasowych, cała społeczność szkolna spotkała się na świątecznej akademii. Samorząd Uczniowski Gimnazjum i Szkoły Podstawowej postanowił przedstawić szerszej widowni dokonania uczniów w wielu dziedzinach - od artystycznych po taneczno - sportowe. Zaprezentowali się laureaci konkursu kolęd, zespół wokalno - instrumentalny, klasa IV SP i II gimnazjum w tańcach akrobatycznych. Była także recytacja wiersza o tematyce świątecznej, prezentacja multimedialna dotycząca zwyczajów świątecznych i mini-teledysk o świętach. Pani Dyrektor nagrodziła uczniów za osiągnięcia sportowe i naukowe, złożyła wszystkim zgromadzonym życzenia świąteczne, a na zakończenie od uczniów otrzymała oryginalny prezent - grafikę wykonaną techniką komputerową. Wszystkim udzieliła się przedświąteczna atmosfera i sprawiła, że z ochotą zanuciliśmy wspólnie kolędę "Przybieżeli do Betlejem".

Zobacz zdjęcia

 

Jasełka


Od wielu lat w naszej szkole tuż przed świętami Bożego Narodzenia odbywa się przedstawienie jasełkowe. Każdego roku opiekun artystyczny tych przedsięwzięć,pani Ewa Cieluch dba, aby to widowisko było jedyne i niepowtarzalne i wprowadzało nas w atmosferę świąt. W tym roku akcja jasełek rozgrywała się w środowisku XIX wiecznej Polski, w wiejskiej oberży. Zewsząd słychać było skoczne oberki, które towarzyszyły wesołej zabawie. Przybycie Świętej Rodziny zmusiło uczestników biesiady do zastanowienia się nad swoim życiem, stosunkiem do innych ludzi i swojej wiary. W przedstawienie zaangażowali się prawie wszyscy uczniowie klasy VI szkoły podstawowej, którym dzielnie pomagali młodsi koledzy i koleżanki.O oprawę muzyczną zadbała pani Bogusława Górska, która przygotowała szkolne "Wiolinki" w repertuarze kolęd i pastorałek.

Zobacz zdjęcia

 

Święto Niepodległości


W czwartek 10 listopada społeczność uczniowska uczestniczyła w akademii niepodległościowej. Była to niezapomniana lekcja patriotyzmu, w której uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wspólnie zaprezentowali szkolną lekcję historii przeplataną wierszami i piosenkami oraz prezentacją multimedialną. W trakcie przedstawienie ujawniły się szkolne talenty wokalne - Natalia Kubiak i zespół Wiolinki. Na zakończenie wszyscy wspólnie odśpiewali Rotę.

Zobacz zdjęcia

 

Noc matematyczna z wampirami


Po raz pierwszy w historii Wysocka Małego budynek szkoły ożył po godzinie 20.00 w piątek i tak było aż do 8.00 rano w sobotę. Dlaczego? Otóż młodzież gimnazjum pod opieką nauczycieli spotkała się na niezwykłej „Nocy matematycznej z wampirami”, która miała na celu popularyzację matematyki i ukazanie jej w połączeniu z zabawą i sportem, a także przygotowanie uczniów do pracy metodą projektu edukacyjnego.

Zobacz zdjęcia

Więcej…
 

Dzień Chłopca w szkole


Dzień Chłopca tradycyjnie obchodzony jest w każdej klasie z osobna. Dziewczyny prześcigają się w pomysłowych prezentach W tym roku furorę zrobiły kubeczki z imonami i skarbonki z nadrukiem bilonów. Jednak oprócz tego SU postanowił ogłosić konkurs na "Gentelmana Szkoły". Głos zabrały oczywiście koleżanki, które wybrały spośród swoich kolegów tych najlepszych pod względem zachowania, uprzejmości i koleżeńskości. Zwycięzcy otrzymali dyplomy, słodkie upominki i ... wielkie oklaski.

Zobacz zdjęcia

Więcej…
 

Szkolenie dla nauczycieli


Siedmiu instruktorów programu "Ratujemy i Uczymy Ratować" prowadzonego przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeprowadziło dla nauczycieli powiatu ostrowskiego nieodpłatne szkolenie z udzielania pierwszej pomocy. Spotkanie odbyło się w naszej szkole i wzbogaciło nauczycieli w wiedzę i umiejętności niezbędne przy ratowaniu życia ludzkiego..

Zobacz zdjęcia

Więcej…
 

Europejskie Dni Ptaków


2 X 2010 – grupa 9 uczniów wraz z opiekunem /w tym 6 członków OTOP/ z Zespołu Szkół w Wysocku Małym przeprowadziła akcję liczenia ptaków na terenie wsi Wysocko Małe i Wysocko Wielkie oraz okolic w ramach Europejskich Dni Ptaków.

Zobacz zdjęcia

 

Szkolna dyskoteka


Dyskoteka w szkole to okazja, aby zaprezentować się wśród rówieśników z nieco innej strony. Ciekawe, orginalne ubranie, odwaga, aby pokazać jak potrafię tańczyć i ...zaproszenie do tańca dziewczyny! To wymaga nieco luzu i chęci do zabawy. Może nie było takich wielu, ale ci co przyszli bawili się świetnie. DJ - jami byli chłopcy z klasy III gimnazjum - Piotr Polejnik i Marcin Chlasta.

Zobacz zdjęcia

 

Dzień Edukacji Narodowej


14 października to jeden z najmilszych dni całego roku szkolnego. Tuż za progiem szkoły wyczuwa się odświętną atmosferę.  Nauczyciele, pracownicy administracyjni, uczniowie i rodzice zachowują się niecodziennie! Są komplementy, kwiaty, życzenia, czekoladki, uśmiechy, odświętne stroje, miłe gesty. To wszystko sprawia, że czujemy ze sobą prawdziwą więź. Każdego roku nauczyciele są zaskakiwani orginalnymi akademiami. Oczywiście i teraz się nie zawiedli. Oprócz tradycyjnej odświętnej uroczystości, na której odbyło się ślubowanie klasy I gimnazjum, nauczyciele zaproszeni zostali do wspólnej zabawy.

Więcej…
 

Ogónopolska Akcja Sprzątanie Świata


Akcja "Sprzątanie świata" wywodzi się z Australii. Po raz pierwszy odbyła się w 1989, kiedy 40 tysięcy mieszkańców Sydney wzięło udział w akcji sprzątania terenów portu. W Polsce akcja została zainicjowana w 1994 roku i odtąd odbywa się w każdym roku w miesiącu wrześniu. Najchętniej podejmowana jest przez młodzież, która dzięki własnej pracy uczy się szacunku do naturalnych zasobów Ziemi, a także wzrasta jej świadomość ekologiczna. Uczniowie Wysocka chętnie uczestniczą w sprzątaniu najbliższej okolicy i niestety zawsze znajdują wiele śmieci, szczególne w przydrożnych rowach i przy płotach gospodarstw. To udowadnia, że ta ogólnoświatowa akcja ma cel i sens.

Zobacz zdjęcia

 

Wybory do Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum


W piątek 17 września odbyły się demokratyczne wybory zarządu Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum. Jest to dla całej społeczności szkolnej bardzo ważny wydarzenie, w którym uczniowie świadomie dokonują wyboru swoich przedstawicieli. Wybory poprzedzone zostały kampanią propagandową, w trakcie której chętni kandydaci mieli okazję przedstawić swoją wizję działania i współpracy na forum szkoły.

Zobacz zdjęcia

Więcej…
 

49 Rajd Chopin w barwach jesieni

12 września 2010 r. o godzinie 10.00 przy wyjątkowo sprzyjającej pogodzie grupa 20 uczniów pod opieką nauczycieli Marka Pawlickiego, Piotra Szkudlarka, Pawła Wróblewskiego wyruszyła rowerami na rajd do Antonina.

Zobacz zdjęcia

Więcej…
 
Jesteś tutaj: Strona główna Nasza szkoła Archiwum Rok szkolny 2010/2011