2010/2011Hala gimnastyczna jak nowa

<alt

W związku z gruntowną modernizacją podłogi na naszej hali gimnastycznej - cyklinowanie i lakierowanie parkietu, zwracamy się z prośbą o zakup na lekcje wychowania fizycznego obuwia sportowego o jasnych podeszwach. Dzięki temu nie będą powstawały na parkiecie ciemne zabrudzenia.

 

Wakacje na szóstkę!

alt

Na wakacyjną nudę z całą pewnością nie mogą narzekać uczniowie Zespołu Szkół w Wysocku Małym. W tym roku mieli do wyboru wiele atrakcyjnych propozycji przygotowanych przez Zespół Szkół, UKS ,,Tęcza”, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wysocka Małego i Smardowa oraz Stowarzyszenia Przyjaciół i Absolwentów Szkoły w Wysocku Małym. Ofertę na letni wypoczynek przygotowano zarówno dla gimnazjalistów, jak i uczniów szkoły podstawowej. Już od pierwszych wakacyjnych dni gimnazjaliści wyjechali na obóz sportowy do Mojej Woli. Następnie dziewięć wakacyjnych dni sierpnia uczniowie spędzili nad Morzem Bałtyckim na koloniach letnich w Sianożętach, a Ci , którzy pozostali w domu, mogli skorzystać z półkolonii zorganizowanych w Smardowie i licznych wyjazdów: do wioski indiańskiej w Józefowie, na Piaski, do Wrocławia i na basen w Oleśnicy . Ogólnie ze zorganizowanych form wypoczynku skorzystało przeszło 100 uczniów tut. szkoły.

Zobacz zdjęcia

Więcej…
 

Kolonie w Sianożętach - sierpień 2011 r.

alt

Już po raz kolejny Zespół Szkół w Wysocku Małym zorganizował w czasie wakacji wypoczynek dla swoich uczniów. Z oferty szkoły skorzystało także kilkoro uczniów z Przygodzic i Ostrowa Wlkp. W dniach od 1 – 8 sierpnia, grupa 36 uczniów atrakcyjnie spędzała wolny od nauki czas na koloniach letnich w Sianożętach. Podczas ośmiodniowego pobytu w zacisznej nadmorskiej miejscowości, uczestnicy mieli możliwość wspaniale wypocząć i zregenerować siły, potrzebne do nauki w nadchodzącym roku szkolnym. Pogoda sprzyjała kąpielom morskim i słonecznym oraz różnego rodzaju zabawom na świeżym powietrzu

Zobacz zdjęcia

Więcej…
 

Meta projektu Równać Szanse

alt

Dobiegła końca realizacja projektu „Powróćmy jak za dawnych lat czyli świat nie tylko w starej fotografii” programu Równać Szanse Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności. Przez pół roku 20 młodych ludzi pod opieką koordynatora pani Doroty Kittler realizowało szereg działań składających się na projekt. Dzięki dotacji w wysokości 7000 zł zakupiono lustrzankę cyfrową Nikon D 5000. Młodzież wzięła udział w profesjonalnych warsztatach komputerowych, prowadzonych przez inż. Adriana Nowaczyka, a także w warsztatach fotograficznych, poprowadzonych przez inż. Marcina Biegańskiego. Poza tym uczestniczy projektu byli na dwudniowej wycieczce w Warszawie, gdzie m.in. zobaczyli wspaniałe Centrum Nauki Kopernik. Ich wiedza i umiejętności zdobyte podczas warsztatów i wyjazdu zaprocentowały ciekawie wykonanymi zdjęciami Wysocka Małego oraz świetnymi portretami własnymi i swoich kolegów, wydaniem albumu fotograficznego oraz zaprezentowaniem swojego dorobku na wystawie fotograficznej podczas Festynu Rodzinnego. Wrażenia i umiejętności jakie zdobyli beneficjenci, a przy tym wiele radości i zabawy są bezcenne i z pewnością zaprocentują w dalszym życiu i aktywności społecznej!

Zobacz zdjęcia

 

Projekt "Nasza szkoła, nasz sukces"

alt

„Nasza szkoła, nasz sukces” to nazwa projektu realizowanego w ramach indywidualizacji procesu nauczania i wychowania klas I – III.

Do końca grudnia 2011r roku w Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Wysocku Małym w ramach projektu realizowane są następujące rodzaje zajęć:

1. Gimnastyka korekcyjna dla dzieci z wadami postawy.

2. Zajęcia rozwijające zainteresowania matematyczno-przyrodnicze uczniów wybitnie uzdolnionych.

3. Zajęcia ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu i zdobywaniu umiejętności matematycznych.

4. Zajęcia logopedyczne dla dzieci z zaburzeniami rozwoju mowy.

Na realizację zajęć szkoła otrzymała szereg specjalistycznych, nowoczesnych pomocy dydaktycznych, które w znaczny sposób uatrakcyjniają spotkania i wpływają na efektywność pracy. Uczniowie z wielką przyjemnością uczestniczą w zajęciach. W programie bierze udział: 7 uczniów w zaj. wyrównawczych, 9 - w zajęciach logopedycznych, 8 - w gimnastyce korekcyjnej, 11 - w zajęciach dla uzdolnionych.

Zobacz zdjęcia

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 8
Jesteś tutaj: Strona główna