2011/2012Kolonie w Zakopanem - "Na spotkamie z Giewontem"

<

                   Tradycyjnie każdego roku Zespół Szkół w Wysocku Małym dokłada wszelkich starań, aby przygotować dla swoich uczniów atrakcyjną ofertę spędzenia wolnego czasu podczas wakacji letnich. Nie inaczej było i w tym roku. Młodzież szkolna miała m.in. możliwość skorzystania z kilku jednodniowych wycieczek w ciekawe miejsca Wielkopolski . Dla chętnych, jak co roku, zorganizowano również kolonie letnie. Z oferty kolonii skorzystało 31 uczniów i absolwentów (9 – 17 lat ), którzy w dn. 25.07. – 01.08.2012r. przebywali w Zakopanem, jednym z najatrakcyjniejszych kurortów turystycznych Polski.

Zobacz zdjęcia

Więcej…
 

Nina Kuszewska w finale konkursu ortograficznego

Po raz czternasty uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z powiatu ostrowskiego uczestniczyli w Powiatowym Konkursie „Mistrz Ortografii”. W I etapie brało udział 1400 uczniów w 3 kategoriach wiekowych (II-III SP, IV-VI SP, I-III Gim.). Konkurs objęty został honorowym patronatem Rady Języka Polskiego pod przewodnictwem prof. Andrzeja Markowskiego. W kategorii gimnazjów naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Ewelina Piechowiak i Nina Kuszewska. Jak zwykle na tym etapie do rozwiązania był test ortograficzny, który dla wielu uczniów był zbyt trudny.

Po ogłoszeniu wyników okazało się, że do ścisłego finału zakwalifikowała się Nina Kuszewska z klasy III i tym samym otrzymała tytuł Laureata XIV Powiatowego Konkursu „Mistrz Ortografii” 2012r. Wraz z nią taki sam tytuł uzyskało 15 uczniów z innych gimnazjów (konkurs wygrał uczeń Michał Błocisz z Gimnazjum w Sobótce).

Zobacz zdjęcia

 

Artystyczne sukcesy - Chynowa 2012

W dniach 19 i 20 czerwca w Zespole Szkół w Chynowej już po raz piąty odbył się Przegląd Twórczości Dziecięcej „Chynowa 2012", podczas którego uczniowie szkół z terenu gminy Przygodzice prezentowali swoje umiejętności wokalne, plastyczne i aktorskie.

W konkursie wokalnym naszą szkołę reprezentowali : Bartosz Pawłowski z kl. I ( w kat. kl. I – III ) i Mata Płomińska z kl. IV ( w kat. kl. IV – VI ). Uczestnicy konkursu wykonywali utwór w wybranym przez siebie języku europejskim. Bartek zaśpiewał piosenkę „ Zawsze niech będzie słońce” w języku rosyjskim a Marta znany utwór pt. „Volare” w języku włoskim. Występy zostały bardzo ciepło przyjęte przez publiczność, zyskały również wysoką ocenę w oczach jury, albowiem obydwoje zostali wyróżnieni i nagrodzeni statuetkami.

W konkursie plastycznym wzięły udział trzy uczennice naszej szkoły : Marta Piotrowiak  z kl. IV (w kat. kl. IV – VI ) oraz Kornelia Kaczor i Beata Rudnicka z kl. III gimnazjum ( w kat. gimnazjum). Konkurs, w którym należało w formie plastycznej zinterpretować myśl przewodnią Papieża Jana Pawła II „ Nie wystarczy przekroczyć próg, trzeba pójść w głąb…” okazał się bardzo szczęśliwy dla naszych gimnazjalistek. Dziewczyny sięgnęły po najwyższe laury w swej kategorii - Kornelia Kaczor otrzymała wyróżnienie a Beata Rudnicka została nagrodzona statuetką laureata konkursu. Uczestników do konkursów przygotowały p. B. Górska i p. D. Kittler.

W dn. 20. 06.2012 r. miały miejsce zmagania szkolnych zespołów teatralnych, które w tym roku prezentowały się w konwencji kabaretowej. Z naszej szkoły wzięli udział podopieczni p. E. Cieluch z kl. IV ( M. Piotrowiak, M. Górski i M. Piskorski), którzy w swojej kat. kl. IV – VI zdobyli statuetkę laureata oraz uczniowie kl. II gimnazjum, którzy pod kierunkiem p. H. Duczmala przygotowali scenkę z kabaretu Ani Mru Mru. Zespół w składzie: W. Kardas, K. Cieluch, M. Kurek oraz Sz. Walotka zdobyli w swojej kategorii wyróżnienie.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy !

 

Zobacz zdjęcia

 

Kolejne sukcesy wokalne przedszkolaków z Wysocka Małego

20 czerwca 2012 r. przedszkolacy z Wysocka Małego wzięli udział w VIII Powiatowym Festiwalu Piosenki Przedszkolaków „PRZEDSZKOLANDIA 2012” zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Ostrowie Wielkopolskim. Występy małych artystów zakończyły się wielkim sukcesem. Przedszkolacy z oddziałów przedszkolnych przy Zespole Szkół w Wysocku Małym reprezentowani byli przez dwie solistki z gr „0”, były to: Zuzanna Nowak oraz Sandra Myja i zespół wokalny z gr.4,5-latków w składzie : Gabriela Banasiak, Aleksandra Klimek i Weronika Strączkowska. Miejsce I wykonaniem piosenki „Piegowata piosenka” wywalczyła Zuzia Nowak, a dziewczynki z zespołu wokalnego „Słodkie dziewczynki” z grupy 5 i 4-latków „wyśpiewały” sobie III miejsce piosenką „Owocowy blues”. Dzieci odczuwały ogromną satysfakcję z możliwości obcowania ze sceną i konfrontacji swoich umiejętności z rówieśnikami. Laureaci otrzymali dyplomy i upominki, co wywołało uśmiechy na wszystkich dziecięcych buziach. Udany występ przedszkolaków był powodem do zadowolenia dla dzieci, rodziców, jak również satysfakcji dla nauczycielek przygotowujących wykonawców - Bogusławy Górskiej i Magdaleny Mensfeld. Mali artyści kolejny raz udowodnili, że bardzo dobrze czują się na scenie. Już wkrótce laureatki będą miały okazję zaprezentować swoje umiejętności przed społecznością szkolną, wystąpią mianowicie na specjalnie zorganizowanym koncercie w szkole. Należy przypomnieć, że to nie pierwszy sukces przedszkolaków z Wysocka Małego, rok temu na VII edycji w/w festiwalu zaprezentowały się dwa zespoły wokalne- Zespół „Bemolki” z gr „0” oraz zespół „Nutki” z grupy 5 i 4-latków, które zajęły ex aequo II miejsce, a Zuzanna Nowak zdobyła wtedy wyróżnienie.

Życzymy dzieciom wiele pomyślności w dalszym odkrywaniu i rozwijaniu talentów.


 

Zobacz zdjęcia

 

Wycieczka przedszkolaków do Opola

W dniu 12 czerwca 2012 r. wszyscy nasi przedszkolacy wybrali się na wycieczkę do Opola. Dla dzieci z gr. „0” była to ostatnia wycieczka z towarzyszeniem rodziców, kończąca ich edukację przedszkolną.Głównym celem wyjazdu były odwiedziny w opolskim zoo, w którym dzieci zobaczyły wiele egzotycznych gatunków zwierząt. Mogły też samodzielnie karmić zwierzęta hodowlane np. kozy i króliki w przeznaczonej do tego celu zagrodzie.
Zanim jednak przedszkolacy spotkali się z wymarzonymi zwierzętami, mieli okazję obejrzeć wcześniej spektakl pt. „Konik Garbusek” w opolskim Teatrze Lalki i Aktora . Atmosfera profesjonalnego teatru a także zajmująca fabuła bajki, ilustrowana pomysłowymi efektami specjalnymi, wywarła na dzieciach ogromne wrażenie.Podczas przedszkolnej wycieczki nie mogło oczywiście zabraknąć wizyty w Mc’Donalds. Zestaw Happy Meal z wybraną przez siebie zabawką, okazał się jak zwykle najbardziej wyczekiwaną niespodzianką w czasie wyjazdu.Całodniowa wycieczka obfitowała również w wiele okazji do beztroskiego relaksu, zarówno dla dzieci jak i ich rodziców.
Podczas, gdy przedszkolacy wesoło hasali na licznie rozmieszczonych w całym zoo placach zabaw, dorośli mogli chwilę odpocząć przy symbolicznej kawie.Wieczorem wszyscy trochę już zmęczeni, aczkolwiek bardzo zadowoleni z wycieczki szczęśliwie wrócili do Wysocka

Zobacz zdjęcia

 

Komers klasy III

Wspaniałą zabawę zorganizowali rodzice, uczniowie i wychowawca klasy III gimnazjum - Dorota Kittler, aby uświetnić zakończenie szkoły. Wszechobecne Euro zainspirowało organizatorów do spotkania młodzieży, rodziców i pracowników szkoły zgodnie z formułą studia telewizyjnego relacjonującego mecze piłkarskie. W rolę trenera reprezentacji wcieliła się wychowawczyni, a sztabem szkoleniowców byli rodzice i nauczyciele. Oczywiście w trakcie zabawy nie mogło zabraknąć tradycyjnego poloneza, były też ciekawe konkursy i wspólne zabawy: kotyliony, wybór najlepiej tańczących par, strzały piłką do bramki, "Zagadnij kim będę", gorące krzesła oraz morderczy słoń.

Uczniowie, nauczyciele i rodzice zgodnie stwierdzili, iż wspólna zabawa była bardzo udana, a umiejętności taneczne strarszych i młodszych zaskakująco dobre. Oj, będzie co wspominać!

Zobacz zdjęcia

 

Wycieczka klasy VI

W dniach 4, 5 oraz 6 czerwca klasa VI wraz z opiekunami, Łukaszem Pawlakiem i Pawłem Wróblewskim, wyjechała na wycieczkę w Sudety. Uczniowie mieli okazję poznać okolice Gór Kaczawskich, zwiedzić tamtejsze zamki na wzgórzach, oraz odwiedzić Szklarską Porębę. Pierwszego dnia zwiedziliśmy zamek na wzgórzu w Bolkowie, skąd rozciągał się przepiękny widok na miasteczko oraz Sudety. Stamtąd ruszyliśmy do naszego miejsca zakwaterowania w miejscowości Sędziszowa, dokąd dotarliśmy wczesnym popołudniem. Po zakwaterowaniu wybraliśmy się przy pięknej pogodzie na szczyt Wielisławka, skąd podziwialiśmy przepiękną panoramę Sudetów. Drugiego dnia zwiedzaliśmy zamek na wzgórzu w miejscowości Grodziec. Niestety, pochmurna oraz deszczowa pogoda nie pozwoliła nam podziwiać krajobrazów z wieży widokowej. Następnie udaliśmy się do Szklarskiej Poręby, gdzie obejrzeliśmy wodospad Szklarka, oraz ruszającą sie skałę Chybotek. Trzeciego dnia wróciliśmy do Szklarskiej Poręby i wjechaliśmy kolejką linową na szczyt Szrenicy. W drodze powrotnej do Wysocka zatrzymaliśmy się na krótko w Jeleniej Górze, oraz we Wrocławiu gdzie obejrzeliśmy tamtejszy stadion piłkarski, po czym ruszyliśmy dalej, by dotrzeć do Wysocka późnym popołudniem.

Zobacz zdjęcia

 

Wycieczka klasy III w Karkonosze

Klasa III wyjechała na upragnioną wycieczkę w Karkonosze. W dniach 4, 5, 6 czerwca wędrowali po górskich szlakach i poznawali zabytki i osobliwości Dolnego Śląska. W pierwszym dniu wyprawy młodzież zwiedziła Kościół Pokoju w Jaworze, który jest wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, przemierzyła podziemne sztolnie w Kowarach, podziwiała oryginalny Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska. Drugiego dnia uczniowie zobaczyli urokliwy Wąwóz Kamieńczyka z wodospadem, Wodospad Szklarki, obserwowali w hucie szkła etapy wytopu szkła oraz zdobyli zamek Chojnik położony na stromej górze. Była to zaprawa przed trzecim dniem, na który zaplanowano całodniową wycieczkę w Karkonosze. Wędrówka zaczęła się od Karpacza i drewnianego kościółka Wang. Potem po czterech godzinach wspinaczki i odpoczynku w urokliwych schroniskach Samotnia, Strzecha Akademicka i Dom Śląski młodzi turyści zdobyli Kopę pod Śnieżką. Na szczęście powrót nie był już taki forsowny tylko wyciągiem krzesełkowym. Na zakończenie wyprawy uczniowie zobaczyli jeszcze zabytkowy rynek i deptak w Jeleniej Górze. Opiekunkami wyprawy były Justyna Perz i Dorota Kittler.

Serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców przy Zespole Szkół w Wysocku Małym, która dofinansowała koszt autokaru.

Zobacz zdjęcia

 

Dzień Dziecka z odsłonięciem tablicy Szkoła Odkrywców Talentów

 Społeczność szkolną spotkał wspaniały przezent. W Dniu Dziecka została odsłonięta tablica nadana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej "Szkoła Odkrywców Talentów". Jest to uhonorowanie osiągnięć uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół w Wysocku Małym w wielu dziedzinach: edukacyjnych, artystycznych i sportowych.
Z tej okazji do szkoły przybyli goście: Wójt Gminy Przygodzice Krzysztof Rasiak, dyrektor GZEAS - Barbara Duczmal, przedstawiciele samorządu lokalnego, partnerzy organizacji pozarządowych i  Rada Rodziców. W tym zacnym gronie uczniowie uroczyście odsłonili tablicę "Szkoła Odkrywców Talentów", a potem zaprezentowali swoje talenty w programie artystycznym.
Oczywiście w Dniu Dziecka nie mogło zabraknąć przyjemności. Rada Rodziców ufundowała dla wszystkich uczniów lody i napoje, był mecz siatkówki uczniowie kontra nauczyciele, seans filmowy, rozgrywki wirtualne w piłkę nożną oraz wyścigi rzędów. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie i świetnie się bawić.

Zobacz zdjęcia

 

Wycieczka edukacyjna w ramach programu Akademia Uczniowska

 W ramach zająć z Akademii Uczniowskiej uczniowie klasy I gimnazjum 9 maja 2012 r. uczestniczyli w wycieczce autokarowej do Antonina i Gołuchowa. Poznanie fauny i flory naszych okolic związane było z zwiedzaniem zabytków kultury.

W Antoninie uczniowie zapoznali się z prelekcją dotyczącą przyrody na terenie rezerwatu Wydymacz przygotowaną przez leśników z Nadleśnictwa Antonin.
Ta przyrodnicza lekcja odbyła się w Izbie Edukacyjnej Nadleśnictwa – zabytkowym zimowym ogrodzie Radziwiłłów. W Antoninie gimnazjaliści odbyli także spacer po rezerwacie Wydymacz, podczas którego rozpoznawali gatunki ptaków i drzew.

 W Gołuchowie uczniowie zwiedzili jedyne w Polsce Muzeum Leśnictwa. Wielką atrakcją był także spacer po Ośrodku Kultury Leśnej na którego terenie znajduje się zagroda
z żubrami, danielami, dzikami i końmi polskimi. Tutaj także zwiedzono kompleks zamkowo-pałacowy w którym jego była właścicielka - Izabella Czartoryska - gromadziła starożytne dzieła sztuki, licznie sprowadzane przez nią kominki z całego świata oraz obraz.

W drodze powrotnej w Galerii Ostrovia na klasę czekała gorąca pizza oraz zimna cola. Koszty całego wyjazdu, wstępów i wyżywienia pokryte zostały w całości z programu Akademii Uczniowskiej w którym uczniowie z Zespołu Szkół w Wysocku Małym uczestniczą.


           Zobacz zdjęcia

 

Gminne obchody święta Konstytucji 3 Maja w Jankowie Przygodzkim z udziałem pocztu sztandarowego naszej szkoły

Tegoroczne obchody święta Konstytucji 3 Maja w gminie Przygodzice odbyły się w Jankowie Przygodzkim. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 15:30 w miejscowym kościele mszą św. w intencji Ojczyzny, którą odprawił ks. Eugeniusz Meksa. Dalsze uroczystości odbyły się w szkole. W części artystycznej uczniowie z Jankowa Przygodzkiego przypomnieli okoliczności towarzyszące uchwaleniu pierwszej w Europie konstytucji w 1791 roku, zaprezentowali wiązankę piosenek patriotycznych i wierszy oraz zatańczyli poloneza. W uroczystości uczestniczył poczet sztandarowy z naszej szkoły. który reprezentowali uczniowie klasy III gimnazjum: Kornelia Kaczor, Martyna Wojciechowska i Piotr Koryciak.

Zobacz zdjęcia

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 5
Jesteś tutaj: Strona główna Nasza szkoła Archiwum Rok szkolny 2011/2012