2011/2012Kolonie w Zakopanem - "Na spotkamie z Giewontem"

<

                   Tradycyjnie każdego roku Zespół Szkół w Wysocku Małym dokłada wszelkich starań, aby przygotować dla swoich uczniów atrakcyjną ofertę spędzenia wolnego czasu podczas wakacji letnich. Nie inaczej było i w tym roku. Młodzież szkolna miała m.in. możliwość skorzystania z kilku jednodniowych wycieczek w ciekawe miejsca Wielkopolski . Dla chętnych, jak co roku, zorganizowano również kolonie letnie. Z oferty kolonii skorzystało 31 uczniów i absolwentów (9 – 17 lat ), którzy w dn. 25.07. – 01.08.2012r. przebywali w Zakopanem, jednym z najatrakcyjniejszych kurortów turystycznych Polski.

Zobacz zdjęcia

Więcej…
 

Nina Kuszewska w finale konkursu ortograficznego

Po raz czternasty uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z powiatu ostrowskiego uczestniczyli w Powiatowym Konkursie „Mistrz Ortografii”. W I etapie brało udział 1400 uczniów w 3 kategoriach wiekowych (II-III SP, IV-VI SP, I-III Gim.). Konkurs objęty został honorowym patronatem Rady Języka Polskiego pod przewodnictwem prof. Andrzeja Markowskiego. W kategorii gimnazjów naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Ewelina Piechowiak i Nina Kuszewska. Jak zwykle na tym etapie do rozwiązania był test ortograficzny, który dla wielu uczniów był zbyt trudny.

Po ogłoszeniu wyników okazało się, że do ścisłego finału zakwalifikowała się Nina Kuszewska z klasy III i tym samym otrzymała tytuł Laureata XIV Powiatowego Konkursu „Mistrz Ortografii” 2012r. Wraz z nią taki sam tytuł uzyskało 15 uczniów z innych gimnazjów (konkurs wygrał uczeń Michał Błocisz z Gimnazjum w Sobótce).

Zobacz zdjęcia

 

Artystyczne sukcesy - Chynowa 2012

W dniach 19 i 20 czerwca w Zespole Szkół w Chynowej już po raz piąty odbył się Przegląd Twórczości Dziecięcej „Chynowa 2012", podczas którego uczniowie szkół z terenu gminy Przygodzice prezentowali swoje umiejętności wokalne, plastyczne i aktorskie.

W konkursie wokalnym naszą szkołę reprezentowali : Bartosz Pawłowski z kl. I ( w kat. kl. I – III ) i Mata Płomińska z kl. IV ( w kat. kl. IV – VI ). Uczestnicy konkursu wykonywali utwór w wybranym przez siebie języku europejskim. Bartek zaśpiewał piosenkę „ Zawsze niech będzie słońce” w języku rosyjskim a Marta znany utwór pt. „Volare” w języku włoskim. Występy zostały bardzo ciepło przyjęte przez publiczność, zyskały również wysoką ocenę w oczach jury, albowiem obydwoje zostali wyróżnieni i nagrodzeni statuetkami.

W konkursie plastycznym wzięły udział trzy uczennice naszej szkoły : Marta Piotrowiak  z kl. IV (w kat. kl. IV – VI ) oraz Kornelia Kaczor i Beata Rudnicka z kl. III gimnazjum ( w kat. gimnazjum). Konkurs, w którym należało w formie plastycznej zinterpretować myśl przewodnią Papieża Jana Pawła II „ Nie wystarczy przekroczyć próg, trzeba pójść w głąb…” okazał się bardzo szczęśliwy dla naszych gimnazjalistek. Dziewczyny sięgnęły po najwyższe laury w swej kategorii - Kornelia Kaczor otrzymała wyróżnienie a Beata Rudnicka została nagrodzona statuetką laureata konkursu. Uczestników do konkursów przygotowały p. B. Górska i p. D. Kittler.

W dn. 20. 06.2012 r. miały miejsce zmagania szkolnych zespołów teatralnych, które w tym roku prezentowały się w konwencji kabaretowej. Z naszej szkoły wzięli udział podopieczni p. E. Cieluch z kl. IV ( M. Piotrowiak, M. Górski i M. Piskorski), którzy w swojej kat. kl. IV – VI zdobyli statuetkę laureata oraz uczniowie kl. II gimnazjum, którzy pod kierunkiem p. H. Duczmala przygotowali scenkę z kabaretu Ani Mru Mru. Zespół w składzie: W. Kardas, K. Cieluch, M. Kurek oraz Sz. Walotka zdobyli w swojej kategorii wyróżnienie.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy !

 

Zobacz zdjęcia

 

Kolejne sukcesy wokalne przedszkolaków z Wysocka Małego

20 czerwca 2012 r. przedszkolacy z Wysocka Małego wzięli udział w VIII Powiatowym Festiwalu Piosenki Przedszkolaków „PRZEDSZKOLANDIA 2012” zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Ostrowie Wielkopolskim. Występy małych artystów zakończyły się wielkim sukcesem. Przedszkolacy z oddziałów przedszkolnych przy Zespole Szkół w Wysocku Małym reprezentowani byli przez dwie solistki z gr „0”, były to: Zuzanna Nowak oraz Sandra Myja i zespół wokalny z gr.4,5-latków w składzie : Gabriela Banasiak, Aleksandra Klimek i Weronika Strączkowska. Miejsce I wykonaniem piosenki „Piegowata piosenka” wywalczyła Zuzia Nowak, a dziewczynki z zespołu wokalnego „Słodkie dziewczynki” z grupy 5 i 4-latków „wyśpiewały” sobie III miejsce piosenką „Owocowy blues”. Dzieci odczuwały ogromną satysfakcję z możliwości obcowania ze sceną i konfrontacji swoich umiejętności z rówieśnikami. Laureaci otrzymali dyplomy i upominki, co wywołało uśmiechy na wszystkich dziecięcych buziach. Udany występ przedszkolaków był powodem do zadowolenia dla dzieci, rodziców, jak również satysfakcji dla nauczycielek przygotowujących wykonawców - Bogusławy Górskiej i Magdaleny Mensfeld. Mali artyści kolejny raz udowodnili, że bardzo dobrze czują się na scenie. Już wkrótce laureatki będą miały okazję zaprezentować swoje umiejętności przed społecznością szkolną, wystąpią mianowicie na specjalnie zorganizowanym koncercie w szkole. Należy przypomnieć, że to nie pierwszy sukces przedszkolaków z Wysocka Małego, rok temu na VII edycji w/w festiwalu zaprezentowały się dwa zespoły wokalne- Zespół „Bemolki” z gr „0” oraz zespół „Nutki” z grupy 5 i 4-latków, które zajęły ex aequo II miejsce, a Zuzanna Nowak zdobyła wtedy wyróżnienie.

Życzymy dzieciom wiele pomyślności w dalszym odkrywaniu i rozwijaniu talentów.


 

Zobacz zdjęcia

 

Wycieczka przedszkolaków do Opola

W dniu 12 czerwca 2012 r. wszyscy nasi przedszkolacy wybrali się na wycieczkę do Opola. Dla dzieci z gr. „0” była to ostatnia wycieczka z towarzyszeniem rodziców, kończąca ich edukację przedszkolną.Głównym celem wyjazdu były odwiedziny w opolskim zoo, w którym dzieci zobaczyły wiele egzotycznych gatunków zwierząt. Mogły też samodzielnie karmić zwierzęta hodowlane np. kozy i króliki w przeznaczonej do tego celu zagrodzie.
Zanim jednak przedszkolacy spotkali się z wymarzonymi zwierzętami, mieli okazję obejrzeć wcześniej spektakl pt. „Konik Garbusek” w opolskim Teatrze Lalki i Aktora . Atmosfera profesjonalnego teatru a także zajmująca fabuła bajki, ilustrowana pomysłowymi efektami specjalnymi, wywarła na dzieciach ogromne wrażenie.Podczas przedszkolnej wycieczki nie mogło oczywiście zabraknąć wizyty w Mc’Donalds. Zestaw Happy Meal z wybraną przez siebie zabawką, okazał się jak zwykle najbardziej wyczekiwaną niespodzianką w czasie wyjazdu.Całodniowa wycieczka obfitowała również w wiele okazji do beztroskiego relaksu, zarówno dla dzieci jak i ich rodziców.
Podczas, gdy przedszkolacy wesoło hasali na licznie rozmieszczonych w całym zoo placach zabaw, dorośli mogli chwilę odpocząć przy symbolicznej kawie.Wieczorem wszyscy trochę już zmęczeni, aczkolwiek bardzo zadowoleni z wycieczki szczęśliwie wrócili do Wysocka

Zobacz zdjęcia

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 10
Jesteś tutaj: Strona główna