Projekty - Comenius

SAMSUN, TURCJA – podsumowanie projektu Comenius

 

W dniach 4-8 maja odbyło się w tureckim mieście Samsun szóste i zarazem ostatnie spotkanie w ramach międzynarodowego programu Comenius, którego celem była realizacja projektu „Smarthome-be online for our common European home”. Gospodarzem była szkoła średnia Samsun Anadolu Lisesi. Naszą szkołę reprezentowali nauczyciele Paweł Wróblewski oraz Mariola Roszak Cholewka. Wizyta w Turcji wiązała się nie tylko z podsumowaniem całego projektu na temat wykorzystania nowych technologii w naszym życiu, ale była również świetną okazją do poznania tureckiej kultury, historii, tureckiej gościnności oraz nauki języków obcych, zwłaszcza angielskiego i tureckiego.

Więcej…
 

Gimnazjaliści z Wysocka Małego z wizytą w Bawarii

 

Od września 2013 roku, Zespół Szkół w Wysocku Małym realizuje projekt „Smarthome-be online for our common European home” w ramach międzynarodowego programu Comenius. W marcu tego roku osiemnastoosobowa grupa (13 uczniów oraz 5 nauczycieli) złożyła wizytę w kolejnej szkole partnerskiej. Był to już piąty etap realizacji projektu. Tym razem młodzież oraz nauczyciele gościli w szkole Berufliche Oberschule Schwandorf w Niemczech.

Zobacz zdjęcia

Więcej…
 

Konkurs COMENIUS SMARTHOME

Realizacja projektu Comenius powoli wchodzi w decydującą fazę. Zbliżamy się do następnego etapu - wyjazdu młodzieży i nauczycieli do kolejnej szkoły partnerskiej. Tym razem będzie to szkoła w Schwandorfie, w Niemczech. Aby wyłonić następną grupę gimnazjalistów, która skorzysta z wyjazdu i będzie reprezentować naszą szkołę w pracach projektowych, a jednocześnie aby dać szansę wszystkim uczniom, został przeprowadzony specjalny konkurs, w którym nagrodą jest wyjazd do przepięknej Bawarii. Test konkursowy składał się z kilku części: wiedzy o projekcie i zadaniach zrealizowanych w nim do tej pory, znajomości krajów i szkół partnerskich oraz umiejętności radzenia sobie w prostych sytuacjach komunikacyjnych w języku angielskim. Do konkursu przystąpiło 19 chętnych uczniów. Po skrupulatnym sprawdzeniu wszystkich prac wyłoniliśmy czołową trójkę. Pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy I gimnazjum Marta Płomińska, drugie miejsce przypadło Wiktorii Moś – uczennicy z klasy III gimnazjum a trzecie miejsce zdobyła Agnieszka Urbaniak z klasy I. Gratulujemy najlepszym i jednocześnie zachęcamy do śledzenia informacji o projekcie na stronie internetowej szkoły oraz na stronie naszego projektu: www.comeniussmarthome.netau.net

 

Tak było w Finlandii. Kolejna odsłona projektu Comenius „Smarthome-be online for our common European home”

 

W dniach od 27 września do 3 października 2014 r., w ramach projektu Comenius, dwóch nauczycieli i troje uczniów z naszej szkoły wyjechało do miejscowości Lieksa, w Finladnii. W grupie znaleźli się: Klaudia Kaczmarek, Zuzanna Waloszczyk oraz Kacper Gąsiorek. Opiekunami wyjazdu do krainy reniferów byli pan Paweł Wróblewski i pan Piotr Szkudlarek.
Naszym gospodarzem była szkoła Lieksan Keskuskoulu. To tutaj spotkali się wszyscy partnerzy projektu, nauczyciele i uczniowie z Finlandii, Turcji, Niemiec, Włoch, Hiszpanii oraz Polski. Podczas pobytu pracowaliśmy nad głównym zadaniem projektu – nowoczesnymi technologiami wykorzystywanymi w naszym życiu i domach, poznawaliśmy kulturę
i tradycje naszych fińskich gospodarzy oraz innych krajów. Sami także dzieliliśmy się polską kulturą wśród naszych partnerów. Była to także świetna okazja do nauki języka angielskiego i fińskiego.
 

Zobacz zdjęcia

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 3
Jesteś tutaj: Strona główna Projekty