Projekty - Comenius

Projekt COMENIUS – z wizytą w szkole ITIS ARMELLINI

 

   Projekt „Smarthome-be online for our commonEuropean home” nabrał tempa. W maju grupa uczniów i nauczycieli naszej szkoły realizowała trzeci etap projektu, którym był tygodniowy pobyt w szkole partnerskiej ITIS ARMELLINI w Rzymie. W grupie uczniów znaleźli się: Wiktoria Fabianowska, Agata Lorenz, Weronika Kaczmarek, Patrycja Płomińska, Szymon Piotrowiak oraz Filip Kołodziejczyk. Włoscy koordynatorzy projektu zadbali o to, aby wyjazd był satysfakcjonujący dla uczniów pod każdym względem. 

Zobacz zdjęcia

Więcej…
 

Projekt Comenius w Wysocku Małym

Od początku roku szkolnego niecierpliwie czekaliśmy i przygotowywaliśmy się na to wydarzenie. W dniach 17- 21 lutego w Zespole Szkół w Wysocku Małym odbyło się międzynarodowe spotkanie uczniów i nauczycieli w ramach realizowanego przez szkołę projektu Comenius. Gośćmi Zespołu Szkół w Wysocku byli przedstawiciele pięciu krajów europejskich: Finlandii, Hiszpanii, Niemiec, Turcji oraz Włoch (łącznie 27 osób). Koordynatorami projektu w Polsce są nauczyciele języków obcych: Iwona Grobelna i Justyna Perz. Językiem projektu jest język angielski a tytuł brzmi: Smarthome-be online for our common European home (Europa naszym wspólnym domem dzięki nowym technologiom). Celem projektu jest przybliżenie uczniom tematu nowych technologii stosowanych w życiu codziennym, w uczeniu się oraz komunikowaniu z rówieśnikami na całym świecie.

Uczniowie biorący udział w projekcie korzystają w swoich telefonach z aplikacji stworzonej na potrzeby projektu, strony internetowej, sami tworzą pytania do wspólnego kwestionariusza, który będą wypełniać online by podsumować i porównać użycie nowych technologii w każdym z krajów partnerskich.

Zachęcamy wszystkich do odwiedzania strony internetowej projektu: http://comeniussmarthome.netau.net/

Zobacz zdjęcia

Więcej…
 

Projekt Comenius - wizyta w Hiszpanii

 

 Pierwsze spotkanie wszystkich partnerów projektu zostało zorganizowane w Palma de Mallorca przez nauczycieli z Hiszpanii. Szkoła IES JOAN MARIA THOMAS jest koordynatorem całego projektu „Smarthome-be online for our common European home” i to ona była odpowiedzialna za przygotowanie pierwszego spotkania organizacyjnego dla nauczycieli- koordynatorów z krajów partnerskich.Celem spotkania było przede wszystkich ustalenie szczegółów współpracy między szkołami partnerskimi w ciągu dwóch lat współpracy, określenie zasad i czasu  realizowania mobilności, sprawozdanie z dotychczasowych działań w każdej ze szkół oraz  relacja z zadań wspólnych, określonych we wniosku złożonym do Narodowej Agencji. W terminie 11-15 listopada odbyło się wiele spotkań, które dały wszystkim zebranym nauczycielom możliwość podzielenia się pomysłami na temat projektu, wymiany doświadczeń a także przedstawienia swojej szkoły, kraju i regionu z którego pochodzą. Koordynatorzy hiszpańscy pokazali również urokliwe zakątki w Palma de Mallorca i opowiedzieli o najciekawszych zabytkach miasta. 

   Zobacz zdjęcia

Więcej…
 

Obserwacja nieba z projektem Comenius

 

Temat projektu COMENIUS, którego realizację rozpoczęliśmy w tym roku szkolnym pozwala na wspólne poznawanie nowinek technologicznych, przybliża działanie aplikacji w telefonach i poznawanie nowych, ciekawych programów komputerowych.
W dniu 9 października o godz. 18:15, w ramach projektu COMENIUS odbyły się w naszej szkole zajęcia astronomiczne pod hasłem „Obserwacja nieba”.

   Zobacz zdjęcia

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 Następna > Ostatnie >>

Strona 2 z 3
Jesteś tutaj: Strona główna Projekty