Projekty - Comenius

Projekt Comenius

Projekt COMENIUS w naszej szkole!

 

Wraz z nowym rokiem szkolnym nasza szkoła przystąpiła do realizacji międzynarodowego projektu Comenius. Na jego realizację szkoła otrzymała 20 tysięcy euro z funduszy europejskich. Pieniądze przeznaczone będą na działania podejmowane w ramach projektu, w tym wyjazdy uczniów i nauczycieli do innych państw. Projekt realizowany będzie przez dwa lata.
     Comenius to program edukacyjny, który jest jednym z czterech programów sektorowych programu "Uczenie się przez całe życie" (Lifelong Learning Programme). Celem programu jest kreowanie europejskiego wymiaru w nauczaniu, poszerzanie wiedzy na temat innych państw Europy czy rozwijanie poczucia jedności wśród uczniów i nauczycieli pochodzących z różnych krajów.
     Projekt, który realizowany będzie w Zespole Szkół w Wysocku Małym zatytułowany jest "SMARTHOME - be online for our common European home!" (Europa naszym wspólnym domem dzięki nowym technologiom).

Wraz z naszym gimnazjum projekt realizują szkoły z Hiszpanii, Niemiec, Finlandii, Turcji i Włoch. Głównym celem projektu jest praktyczna nauka języka angielskiego, stosowanie nowych technologii w nauczaniu i uczeniu się, wymiana doświadczeń na tym polu z partnerami projektu oraz rozwój kreatywności wśród uczniów. Podczas realizacji projektu podejmowanych będzie wiele działań na terenie szkoły oraz we współpracy ze szkołami partnerskimi.
     Językiem komunikacji projektu będzie język angielski, co z pewnością pozwoli uczniom praktycznie wykorzystać umiejętności językowe zdobywane podczas lekcji.

   

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 Następna > Ostatnie >>

Strona 3 z 3
Jesteś tutaj: Strona główna Projekty Comenius