Organizacje - Wolontariat

JESIENNA AKCJA WOLONTARIATU „ZAPAL ŚWIATEŁKO”

Jesień to szczególny czas zadumy i refleksji nad wartością życia, ale i jego przemijaniem. Szkolny Wolontariat „Wystarczy Chcieć” co roku organizuje zbiórkę zniczy i odwiedza cmentarz w Wysocku Wielkim, aby zapalić światełka na zapomnianych i zaniedbanych grobach. Tegoroczna akcja miała miejsce w piątek 10 listopada. 21 wolontariuszy szkoły podstawowej i oddziałów gimnazjalnych ofiarowało swoją modlitwę i zapaliło znicze na grobach zmarłych, o których pamięć powoli zanika. Naszą tradycją stała się też refleksja nad mogiłami pochowanych na naszym cmentarzu żołnierzy i powstańców. Towarzysząca nam w tym roku pani dyrektor Irena Dymarczyk zapoznała młodzież z ich trudnymi i bohaterskimi losami. Dziękujemy uczniom i ich rodzicom za pomoc w organizacji akcji i wszystkie przyniesione znicze.

KUP PAN SZCZOTKĘ!

Szkolny wolontariat „Wystarczy Chcieć” przystąpił do kolejnej akcji charytatywnej organizowanej przez Fundację Redemptoris Missio. Tym razem zbieraliśmy szczoteczki i pasty do zębów dla dzieci, chodzących do misyjnych szkół i przedszkoli w Kamerunie. W naszą zbiórkę zaangażowali się wszyscy: przedszkolaki, uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, a także nauczyciele. Zebrane przez nas szczoteczki i pasty wysłaliśmy do Fundacji, a stamtąd wolontariusze Redemptoris Missio (stomatolodzy, lekarze, pielęgniarki i położne) wyjeżdżający do pracy na misjach, zabrali je ze sobą w długą podróż do Afryki. Już wiemy, że była to rekordowa edycja akcji, a ilość zebranych szczoteczek przerosła oczekiwania organizatorów. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i dobre serca. Dzieciaki w Kamerunie z pewnością podziękują pięknymi, zdrowymi uśmiechami, a wolontariusze na misjach będą mogli skutecznie prowadzić naukę mycia zębów.

Wszystkich zainteresowanych akcjami misyjnymi zapraszamy do odwiedzania strony  http://www.medicus.ump.edu.pl/

Kolejna rabata żonkilowa przy naszej szkole

Żonkil-symbol nadziei, towarzyszy działalności szkolnego wolontariatu od wielu lat, a współpraca z Towarzystwem Przyjaciół Chorych w Ostrowie Wielkopolskim „Hospicjum Św. Józefa” to niezwykłe doświadczenie i nauka prawdziwej wrażliwości. We wtorek, 3 października wspólnie z wolontariuszami Hospicjum po raz kolejny zasadziliśmy cebulki żonkilowe przy szkole, włączając się w ten sposób w ogólnopolską akcję „Pola Nadziei”, mającą na celu propagowanie idei hospicyjnej. To program stworzony przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii, pomagającą nieuleczalnie chorym na raka. Żonkile, które wiosną utworzą przepiękny żółty dywan na naszej rabacie mają przypominać o cierpiących na choroby nowotworowe, którzy oczekują naszej pomocy i wsparcia, a jednocześnie symbolizować ogromną siłę nadziei i wartość opieki, którą niosą wolontariusze Hospicjum. Członkowie Towarzystwa Przyjaciół Chorych, organizatorzy akcji, na czele z panią Zenoną Olejnik przybliżyli uczniom i nauczycielom swoją szeroką działalność na rzecz chorych, przedstawili organizację opieki hospicyjnej na naszym terenie a także zachęcali do udziału w akcjach organizowanych przez Towarzystwo i wspierania idei wolontariatu.

POMAGAMY SPEŁNIĆ PSIE MARZENIA

W niedzielę 1 października, szkolni wolontariusze wraz z rodzicami i opiekunami, wzięli udział w pikniku zorganizowanym przy schronisku dla bezdomnych zwierząt w Wysocku Wielkim.  Wydarzenie zorganizowano pod hasłem „Spełnij Psie Marzenia”. Aby pomóc w realizacji przedsięwzięcia na rzecz naszych czworonożnych przyjaciół, wolontariusze podarowali tradycyjnie karmę dla zwierząt, a także spędzili z psiakami czas na wspólnych spacerach i zabawach. Dla najmłodszych  zorganizowano liczne atrakcje. Był Klaun Bolo, malowanie twarzy, pokaz baniek mydlanych, gry i zabawy. Na miłośników koszykówki czekała niespodzianka – możliwość spotkania z koszykarzami z BM Slam Stal. Na pikniku nie zabrakło dobrego ciasta, waty cukrowej i innych słodkości. Zwierzaki ze schroniska miały tego dnia wielu gości, a nasi wolontariusze z radością przyłączyli się do tej akcji, podarowując czworonogom swój czas i serce.

Inauguracja Ogólnopolskiej Akcji „Pola Nadziei” w Ostrowie Wielkopolskim

Szkolny Wolontariat „Wystarczy Chcieć” rozpoczął tegoroczną działalność od udziału w miejskiej inauguracji „Pól Nadziei”, na zaproszenie wolontariuszy Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum Św. Józefa” w Ostrowie Wielkopolskim. Uroczystość miała miejsce 26 września 2017r. w Bursie Szkolnej im. Stefana Rowińskiego przy ul. Tomczeka. Na spotkanie przybyli również znakomici goście na czele z Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego, panią Beatą Klimek. W świetlicy ostrowskiej bursy powitała wszystkich zebranych pani Irena Kasprzak, Prezes Towarzystwa Przyjaciół Chorych, podkreślając cel zakładania pól nadziei w całej Polsce i rolę współpracy ze szkolnymi kołami wolontariatu. Młodzież przedstawiła wzruszający program, nawiązujący do siły płynącej z idei wolontariatu i nadziei w życiu każdego człowieka. Uczestnicy spotkania mogli podziwiać również piękne prace plastyczne o tematyce wolontaryjnej. Najważniejszym momentem uroczystości było posadzenie cebulek żonkilowych i utworzenie pierwszej w tej edycji rabaty żonkilowej- symbolu pracy hospicyjnej i pomocy nieuleczalnie chorym. Naszą szkołę reprezentowały wolontariuszki z klasy VI: Paulina Jankowska, Magdalena Banasiak, Agata Tomczak, Laura Zielezińska i Sandra Myja,  pod opieką koordynatorek wolontariatu.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Jesteś tutaj: Strona główna Organizacje Wolontariat