Organizacje - Wolontariat

Podsumowanie pracy Wolontariuszy

We wtorek 20 czerwca, na ostatnim w tym roku szkolnym spotkaniu Wolontariatu „Wystarczy Chcieć”, dokonaliśmy podsumowania tegorocznych działań. Wolontariusze mogli sobie przypomnieć co działo się w ramach wolontariatu, powspominać akcje, w których brali udział, a także podziękować wspierającym wolontariat nauczycielom i rodzicom. Naszymi szczególnymi gośćmi byli przyjaciele wolontariatu, którzy wspierali nas w organizacji wielu akcji: p.dyrektor Irena Dymarczyk, p. Ewa Waloszczyk, p. Izabela Krysik, p. Daria Kwapisz, ks. Jarosław Kołodziej, p. Paweł Wróblewski, p. Marek Pawlicki oraz p. P.Szkudlarek. Wyróżniliśmy także najaktywniejszych wolontariuszy, którymi w tym roku byli: Sandra Strzelczak, Agata Orzechowska, Julia Kowalczyk, Katarzyna Matysiak i Zuzanna Waloszczyk. Najmłodsi wolontariusze, którzy dołączyli do nas niedawno otrzymali legitymacje szkolnego wolontariatu.

Wszystkich sympatyków pomagania zapraszamy do odwiedzania profilu naszej grupy na http://www.szkolnywolontariat.pl/placowka/szkolny-wolontariat-wystarczy-chciec, który zaprezentowaliśmy w trakcie spotkania, a także do obejrzenia filmów które zgłosiliśmy na konkurs MEN: https://www.youtube.com/watch?v=lLUHhemMxfY, https://www.youtube.com/watch?v=-2TbDoTzze0.

Dziękujemy za rok wytężonej pracy i zachęcamy do udziału w naszych akcjach w kolejnych latach. Pomaganie jest łatwe…

 Zobacz zdjęcia 

 

WIZYTA W SCHRONISKU

  

W piątek 16 czerwca grupa 14 wolontariuszy Szkolnego Wolontariatu „Wystarczy Chcieć” odwiedziła Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Wysocku Wielkim. Była to ostatnia okazja w tym roku szkolnym na spacer z naszymi ulubieńcami. Najmłodsi wolontariusze, którzy wybrali się tam po raz pierwszy zostali przeszkoleni przez pracowników schroniska, żeby spacery przebiegały bezpiecznie. Nasi czworonożni przyjaciele zostali też obdarowani karmą zebraną w naszej szkole.

Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do częstych odwiedzin w schronisku i podarowania bezdomnym zwierzakom odrobiny swojego czasu. Możemy też pomagać udostępniając informacje zamieszczane przez wolontariuszy schroniska na facebook’u i zachęcać w ten sposób inne osoby do adopcji przebywających tam psów i kotów:  https://www.facebook.com/search/top/?q=schronisko%20ostr%C3%B3w

 Zobacz zdjęcia 

 

OPATRUNEK NA RATUNEK

 

  

Szkolny wolontariat „Wystarczy Chcieć” przyłączył się po raz kolejny do akcji Opatrunek Na Ratunek organizowanej przez Fundację Redemptoris Missio. Celem akcji było wsparcie misyjnych szpitali i przychodni poprzez zbiórkę materiałów opatrunkowych takich jak: bandaże, plastry, gaza, rękawiczki jednorazowe itp. W tropikalnym klimacie warunki w których pracują lekarze są trudniejsze, a w surowych warunkach życia pozbawionego wygód nietrudno o skaleczenia i rany również wśród najmłodszych. Nasi wolontariusze postanowili rozpropagować cel akcji wśród uczniów i rodziców, aby wesprzeć lekarzy przebywających w ośrodkach misyjnych w Afryce i przyczynić się w ten sposób do pomocy dzieciom afrykańskim. Akcja trwała do końca marca. Zebraliśmy sporą ilość materiałów opatrunkowych, a następnie przekazaliśmy do siedziby fundacji w Poznaniu. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w działania wolontariatu i przyłączyli się do zbiórki: przedszkolakom, uczniom szkoły podstawowej i gimnazjum, nauczycielom wspierającym akcję, księdzu Jarosławowi Kołodziejowi, który prowadził zbiórkę przy kościele parafialnym oraz wszystkim wspaniałym darczyńcom. Nagrodą za udział w akcji dla nas wszystkich niech będzie świadomość, że gdzieś tam, w odległych krańcach świata żyje osoba, której mogliśmy pomóc w trudnym momencie.

Zachęcamy do udziału w kolejnych akcjach szkolnego wolontariatu.

 Zobacz zdjęcia

 

ZACZAROWANY OŁÓWEK

Fundacja Redemptoris Missio prowadzi szeroką działalność mającą na celu pomoc dzieciom w najodleglejszych zakątkach świata. Są miejsca, gdzie dzieci marzą o tym, aby dostać zeszyt i ołówek, bo może to stanowić początek ich edukacji, spełnić ich marzenia, a następnie doprowadzić do zmiany warunków życia i lepszej przyszłości. Aby pomóc, członkowie szkolnego wolontariatu Wystarczy Chcieć zbierali materiały papiernicze (ołówki, bloki rysunkowe, zeszyty, długopisy itp.) i przekazali do siedziby Fundacji. Przybory zostaną przekazane dla dzieci z Afganistanu, Papui Nowej Gwinei, Kamerunu lub Republiki Południowej Afryki.

Pomaganie może być łatwe, a każdy podarowany ołówek stał się zaczarowany.

 

PCK i WOLONTARIAT razem dla Michalinki

Walkę o życie i zdrowie Michalinki śledzimy od dawna, a losy jej rodziny są nam bardzo bliskie. Dziewczynka wciąż przebywa w szpitalu, ostatnio przeszła poważną operację, a stan jej zdrowia powoli się stabilizuje. Koszty związane z jej leczeniem niestety cały czas rosną. Aby więc wspomóc rodzinę małej Misi uczennice-wolontariuszki z klasy II gimnazjum postanowiły zorganizować akcję, z której dochód przeznaczyliśmy na pokrycie kosztów związanych z leczeniem. Inicjatorką tego działania była Agata Orzechowska z kl. II gimnazjum. W piątek 24 marca, połączone siły wolontariuszy szkolnego koła PCK i wolontariatu „Wystarczy Chcieć” pod czujnym okiem opiekunów: pani Izabeli Krysik i Justyny Perz przygotowywały zdrowe, owocowe sałatki, które przez cały dzień można było zakupić w szkolnej stołówce. Chętnych nie brakowało. Sałatki cieszyły się ogromnym powodzeniem wśród młodszych i starszych uczniów oraz nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Wszystkim przyświecała wspólna idea pomocy Michalince. Dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu akcji i mamy nadzieję, że wkrótce mała Michalina w pełni odzyska zdrowie. 

 Zobacz zdjęcia

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 9
Jesteś tutaj: Strona główna Organizacje Wolontariat