Organizacje - Wolontariat

KARTKA DLA MEDYKA

Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „Kartka dla Medyka”, aby w ten sposób podziękować służbie zdrowia za poświęcenie i codzienny trud w walce z koronawirusem. Dzieci wykonały kartki na których przedstawiły swoje odczucia, emocje, wdzięczność wszystkim osobom pracującym w szpitalach. To również sposób na okazanie szacunku wszystkim zawodom medycznym. Dzięki tej akcji pojawiła się również refleksja nad ochroną własnego zdrowia, odpowiedzialnością w kontaktach z drugim człowiekiem w trudnych czasach epidemii. Dzieci wraz z kartkami przesłały również życzenia świąteczne i wyrazy wsparcia.

Dzień kolorowej skarpetki

Dzień 21 marca to Światowy Dzień wsparcia dla osób z Zespołem Downa, nazywany również Dniem Kolorowej Skarpetki. Dlaczego tak? W Światowym Dniu Chorych na Zespół Downa chcemy pokazać, że różni nas od nich tak niewiele, jeden dodatkowy, niepasujący chromosom, tak jak nasza dodatkowa niepasująca skarpetka! Pomimo faktu, że nie mogliśmy się spotkać w szkole, przyłączyliśmy się do akcji na odległość. W tym dniu założyliśmy dwie różne skarpetki dołączając tym samym do światowej społecznej kampanii edukacyjnej na rzecz dzieci z Zespołem Downa. Dzieci mogły też wyciąć skarpetki z papieru, pokolorować je w dowolny sposób i umieścić je w dowolnym miejscu w swoim pokoju. Na koniec chętnie dzieliły się zdjęciami i przemyśleniami na temat akcji.

28 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIATECZNEJ POMOCY

Kolejny raz Szkolny Wolontariat „Wystarczy Chcieć” z Wysocka Małego przyłączył się do akcji WOŚP przy Sztabie w Ostrowskim Centrum Kultury. Podczas 28-ego finału nasi wolontariusze kwestowali na ulicach Ostrowa Wielkopolskiego. W niedzielę 12 stycznia, w świetnych nastrojach i z ogromnym zaangażowaniem, zbieraliśmy fundusze na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego do ratowania życia i zdrowia dzieci, które potrzebują specjalistycznych operacji. Wraz z hasłem tegorocznego finału „WSZYSTKIE RĘCE NA POKŁAD” wspólnie z wolontariuszami z całego kraju kwestowaliśmy dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Grupa kwestujących liczyła w tym roku 19 osób z klas: 5a, 6 i 8 oraz kilku absolwentów naszej szkoły. Kwota, którą wspólnie uzbieraliśmy wyniosła 19819,41zł. To imponujący rezultat. Akcja była możliwa dzięki dużemu zaangażowaniu rodziców i nauczycieli, którzy sprawowali opiekę nad wolontariuszami. W tym roku naszymi opiekunami byli: p.Karolina Dolińska, p.Karolina Ławniczak, p.Wioleta Pawłowska, p.Sławomir Skuła, p.Iwona Grobelna, p.Izabela Krysik, p. Daria Kwapisz, p.Daria Kołodziej-Gałka, p.Justyna Perz, p. Marek Pawlicki, p.Piotr Szkudlarek, i p.Paweł Wróblewski. Dziękujemy wszystkim za świetną współpracę. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że pomaganie jest czymś wspaniałym!

Świąteczne kartki dla samotnych

Święta Bożego Narodzenia to piękny czas dla rodziny, wspólne kolędowanie, ciepły dom, miłe słowa, życzliwość i życzenia. Nie dla wszystkich jednak są to dni łatwe. Obok nas żyją ludzie samotni, czasem chorzy, bezdomni i opuszczeni. Ważne, aby pamiętać, by ich zauważyć i zrobić coś dobrego. Szkolny Wolontariat „Wystarczy Chcieć” chce dostrzegać potrzebujących i w tym szczególnym czasie obdarowywać innych dobrym słowem. Szkolni wolontariusze, tak jak w zeszłym roku, wraz z Fundacją Wolne Miejsce i Nakarmieni.pl oraz ostrowskimi harcerzami pomogli zorganizować wieczerzę wigilijną dla samotnych w Ostrowie Wielkopolskim, przygotowując świąteczne kartki. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w tę akcję i włożyli mnóstwo serca w przygotowanie świątecznych życzeń dla potrzebujących!

Spotkanie opłatkowe szkolnego Wolontariatu

Czas Bożego Narodzenia to wspaniała okazja do spotkań, budowania poczucia jedności i dzielenia się tym, co w nas najlepsze. To czas dobra i życzliwości, którego nie da się porównać z niczym innym. W tym czasie także, każdy z nas wnikliwie rozgląda się wokół siebie, aby dostrzec potrzeby drugiego człowieka, nie zapomnieć o potrzebujących i samotnych i uczynić coś dobrego. Szkolni wolontariusze spotkali się we wtorek 17 grudnia przy wspólnym, wigilijnym stole, aby jak co roku, podsumować przeprowadzone akcje, podzielić się opłatkiem, złożyć sobie życzenia i kolędować w niesamowitej atmosferze. W tym roku, ku naszej ogromnej radości, zaproszenie na wigilię wolontariatu przyjęli wspaniali goście: pani Asia Olejnik, wolontariuszka Towarzystwa Przyjaciół Chorych Hospicjum Św.Józefa w Ostrowie Wielkopolskim oraz pani Agnieszka Walendowska-Golec, mama chorego Kubusia. Pani Agnieszka podziękowała nam za przeprowadzoną akcję Tydzień dla Kubusia i przekazała najnowsze informacje na temat zdrowia synka. To było wyjątkowe przeżycie dla wszystkich wolontariuszy. Piękne słowa wsparcia wygłosiła również pani Lidka Szewczyk oraz Św. Mikołaj, który przybył na spotkanie z workiem upominków dla każdego uczestnika spotkania.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Jesteś tutaj: Strona główna Organizacje Wolontariat