Organizacje - Wolontariat

ZIMOWE AKCJE WOLONTARIUSZY

Zima to trudny czas, szczególnie dla bezdomnych zwierzaków. Uczniowie naszej szkoły dobrze o tym wiedzą i pamiętają o psiakach ze Schroniska w Wysocku Wielkim. Do 20 grudnia Szkolny Wolontariat „Wystarczy Chcieć” zbierał koce, ręczniki oraz karmę pod hasłem „Ciepła Zima w Schronisku”, aby w ten sposób chociaż trochę pomóc polepszyć warunki przebywania zwierząt w schronisku i podarować im trochę ciepła.

Drugą, coroczną już akcją był „Opatrunek na Ratunek”, w ramach którego zbieraliśmy materiały opatrunkowe dla ośrodków misyjnych Fundacji Redemptoris Missio. Wracający z misji wolontariusze Fundacji i sami misjonarze piszą listy z prośbami o przesłanie środków opatrunkowych. Do misyjnych przychodni i szpitali zgłaszają się najczęściej ludzie najbiedniejsi i najbardziej chorzy. W surowych warunkach życia nietrudno o rany zadane narzędziami przy pracy w domu i obejściu. Pracujące od najmłodszych lat dzieci często ulegają urazom, cierpią z powodu poparzeń gotowanymi na wolnym powietrzu potrawami lub od ogniska. W tropiku wielką plagą są ugryzienia pcheł piaskowych, którym najczęściej ulegają biegające boso dzieci. Dzięki zebranym przez nas bandażom i plastrom podopieczni misji otrzymają podstawową opiekę medyczną.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w obie zbiórki i wsparli nasze zimowe akcje.

SPOTKANIE OPŁATKOWE WOLONTARIATU

W piątek 15 grudnia wolontariusze szkoły podstawowej i gimnazjum spotkali się przy wigilijnym stole. W odświętnym nastroju przypomnieli sobie wszystkie dotychczasowe akcje szkolnego wolontariatu i dokonali podsumowania swoich działań. Za nami takie akcje jak: Sadzenie Żonkili na Polach Nadziei, Pomagamy Spełnić Psie Marzenia, Kup Pan Szczotkę, Zapal Światełko, Wylosuj Anioła, Opatrunek na Ratunek, Koncert „Otwarte Serca”, Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, zbiórka artykułów żywnościowych dla potrzebujących wspólnie z PCK, Ciepła Zima w Schronisku. Po pracowitych miesiącach i wielu przeprowadzonych akcjach charytatywnych wspólne kolędowanie było piękną okazją do obdarowania się upominkami, a dzielenie opłatkiem było prawdziwie magicznym momentem dla wszystkich zebranych. W świąteczny klimat wprowadziły wolontariuszy gitarzystki Agata Orzechowska i Sandra Strzelczak. Ponadto, koordynatorki szkolnego wolontariatu przekazały życzenia od wolontariuszy Towarzystwa Przyjaciół Chorych Hospicjum Św. Józefa w Ostrowie Wielkopolskim. Na koniec spotkania odbyły się tradycyjne warsztaty, w trakcie których każdy wykonał świąteczną dekorację, na której umieścił hasło związane z działalnością wolontariatu.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Święto wolontariuszy przyniosło wszystkim uczniom naszej szkoły wiele przemyśleń. Szkolni wolontariusze wykorzystali dzień 5 grudnia, aby przybliżyć całej szkolnej społeczności oraz swoim nauczycielom działalność Szkolnego Wolontariatu „Wystarczy Chcieć”, zaprosić do współpracy przy kolejnych akcjach, a także zainteresować tym tematem najmłodszych. Przez cały dzień trwała akcja informacyjna i badawcza, której organizatorkami były uczennice klasy III gimnazjum: Marysia Banasiak, Agata Orzechowska, Dominika Paszek i Julia Błaszczyk wspierane przez pozostałych wolontariuszy. Dziewczyny odwiedziły dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I-III, którym opowiadały co to jest wolontariat, czym się zajmuje i jak możemy codziennie pomagać potrzebującym. Maluchy otrzymały kolorowanki o tematyce wolontaryjnej, które potem wolontariusze umieścili na szkolnych korytarzach. Dzieciaki otrzymały od starszych koleżanek plakietki „I love wolontariat” na pamiątkę tego dnia. Starszym uczniom i nauczycielom wolontariusze zadali kilka pytań dotyczących pracy wolontariatu. Przeprowadzone ankiety zostaną podsumowane, a wyniki i wnioski przedstawione na gazetce szkolnego wolontariatu. Ponadto, odbył się również krótki konkurs na hasło/rymowankę o wolontariuszach i wolontariacie. Ten pracowity dzień przyniósł młodzieży mnóstwo satysfakcji i refleksji, a propagowanie pracy charytatywnej przyniosło wiele radości.

Koncert „OTWARTE SERCA” dla Karolinki

Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum Św. Józefa w Ostrowie Wielkopolskim po raz kolejny zorganizowało koncert charytatywny pod hasłem „Otwarte Serca”. Tym razem zebrane w czasie kwesty przed koncertem fundusze zostały przeznaczone dla Karolinki, chorej na nowotwór nastolatki. Szkolny Wolontariat „Wystarczy Chcieć” pomagał w zbieraniu datków i tradycyjnie wspierał Towarzystwo Przyjaciół Chorych w organizacji kwesty. Wolontariuszami, którzy zaangażowali się w tę akcję, były uczennice klasy III gimnazjum: Marysia Banasiak, Dominika Paszek, Julita Sierakowska i Sandra Strzelczak. Wydarzenie miało miejsce 3 grudnia w Ostrowskim Centrum Kultury. Koncert uświetnił swoim recitalem fortepianowym Artur Dutkiewicz oraz Big Band Powiatu Ostrowskiego pod dyrekcją Roberta Matuszewskiego, który tym razem do współpracy zaprosił ostrowską wokalistkę Julię Juszczyk. Prowadzącą była niezawodna Ewa Smolińska, a o działalności wolontariuszy  i wartości pomagania opowiedziała Prezes Towarzystwa  Irena Kasprzak.

Wspieramy akcję „WYLOSUJ ANIOŁA”

Z okazji Dnia Pluszowego Misia, Fundacja „Gdy Liczy się Czas” zainicjowała akcję dla dzieci z oddziału onkologicznego w Lublinie. Akcja polegała na tym, aby zebrać jak najwięcej pluszaków dla przebywających na oddziale dzieci. Szkolni wolontariusze postanowili się do tej akcji przyłączyć, aby podarować chorym dzieciakom odrobinę radości w trudnym dla nich czasie. Zebraliśmy mnóstwo pluszowych zabawek i poduszeczek. Mamy nadzieję, że nasza przesyłka sprawiła radość na oddziale, i pozwoliła chociaż na chwilę zapomnieć o trudnych doświadczeniach, a Dzień Pluszowego Misia był dla nich naprawdę wyjątkowy.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Jesteś tutaj: Strona główna Organizacje Wolontariat