Organizacje - Wolontariat

Podsumowanie pracy Wolontariuszy

We wtorek 20 czerwca, na ostatnim w tym roku szkolnym spotkaniu Wolontariatu „Wystarczy Chcieć”, dokonaliśmy podsumowania tegorocznych działań. Wolontariusze mogli sobie przypomnieć co działo się w ramach wolontariatu, powspominać akcje, w których brali udział, a także podziękować wspierającym wolontariat nauczycielom i rodzicom. Naszymi szczególnymi gośćmi byli przyjaciele wolontariatu, którzy wspierali nas w organizacji wielu akcji: p.dyrektor Irena Dymarczyk, p. Ewa Waloszczyk, p. Izabela Krysik, p. Daria Kwapisz, ks. Jarosław Kołodziej, p. Paweł Wróblewski, p. Marek Pawlicki oraz p. P.Szkudlarek. Wyróżniliśmy także najaktywniejszych wolontariuszy, którymi w tym roku byli: Sandra Strzelczak, Agata Orzechowska, Julia Kowalczyk, Katarzyna Matysiak i Zuzanna Waloszczyk. Najmłodsi wolontariusze, którzy dołączyli do nas niedawno otrzymali legitymacje szkolnego wolontariatu.

Wszystkich sympatyków pomagania zapraszamy do odwiedzania profilu naszej grupy na http://www.szkolnywolontariat.pl/placowka/szkolny-wolontariat-wystarczy-chciec, który zaprezentowaliśmy w trakcie spotkania, a także do obejrzenia filmów które zgłosiliśmy na konkurs MEN: https://www.youtube.com/watch?v=lLUHhemMxfY, https://www.youtube.com/watch?v=-2TbDoTzze0.

Dziękujemy za rok wytężonej pracy i zachęcamy do udziału w naszych akcjach w kolejnych latach. Pomaganie jest łatwe…

WIZYTA W SCHRONISKU

W piątek 16 czerwca grupa 14 wolontariuszy Szkolnego Wolontariatu „Wystarczy Chcieć” odwiedziła Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Wysocku Wielkim. Była to ostatnia okazja w tym roku szkolnym na spacer z naszymi ulubieńcami. Najmłodsi wolontariusze, którzy wybrali się tam po raz pierwszy zostali przeszkoleni przez pracowników schroniska, żeby spacery przebiegały bezpiecznie. Nasi czworonożni przyjaciele zostali też obdarowani karmą zebraną w naszej szkole.

Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do częstych odwiedzin w schronisku i podarowania bezdomnym zwierzakom odrobiny swojego czasu. Możemy też pomagać udostępniając informacje zamieszczane przez wolontariuszy schroniska na facebook’u i zachęcać w ten sposób inne osoby do adopcji przebywających tam psów i kotów:  https://www.facebook.com/search/top/?q=schronisko%20ostr%C3%B3w

OPATRUNEK NA RATUNEK

Szkolny wolontariat „Wystarczy Chcieć” przyłączył się po raz kolejny do akcji Opatrunek Na Ratunek organizowanej przez Fundację Redemptoris Missio. Celem akcji było wsparcie misyjnych szpitali i przychodni poprzez zbiórkę materiałów opatrunkowych takich jak: bandaże, plastry, gaza, rękawiczki jednorazowe itp. W tropikalnym klimacie warunki w których pracują lekarze są trudniejsze, a w surowych warunkach życia pozbawionego wygód nietrudno o skaleczenia i rany również wśród najmłodszych. Nasi wolontariusze postanowili rozpropagować cel akcji wśród uczniów i rodziców, aby wesprzeć lekarzy przebywających w ośrodkach misyjnych w Afryce i przyczynić się w ten sposób do pomocy dzieciom afrykańskim. Akcja trwała do końca marca. Zebraliśmy sporą ilość materiałów opatrunkowych, a następnie przekazaliśmy do siedziby fundacji w Poznaniu. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w działania wolontariatu i przyłączyli się do zbiórki: przedszkolakom, uczniom szkoły podstawowej i gimnazjum, nauczycielom wspierającym akcję, księdzu Jarosławowi Kołodziejowi, który prowadził zbiórkę przy kościele parafialnym oraz wszystkim wspaniałym darczyńcom. Nagrodą za udział w akcji dla nas wszystkich niech będzie świadomość, że gdzieś tam, w odległych krańcach świata żyje osoba, której mogliśmy pomóc w trudnym momencie.

Zachęcamy do udziału w kolejnych akcjach szkolnego wolontariatu.

ZACZAROWANY OŁÓWEK

Fundacja Redemptoris Missio prowadzi szeroką działalność mającą na celu pomoc dzieciom w najodleglejszych zakątkach świata. Są miejsca, gdzie dzieci marzą o tym, aby dostać zeszyt i ołówek, bo może to stanowić początek ich edukacji, spełnić ich marzenia, a następnie doprowadzić do zmiany warunków życia i lepszej przyszłości. Aby pomóc, członkowie szkolnego wolontariatu Wystarczy Chcieć zbierali materiały papiernicze (ołówki, bloki rysunkowe, zeszyty, długopisy itp.) i przekazali do siedziby Fundacji. Przybory zostaną przekazane dla dzieci z Afganistanu, Papui Nowej Gwinei, Kamerunu lub Republiki Południowej Afryki.

Pomaganie może być łatwe, a każdy podarowany ołówek stał się zaczarowany.

PCK i WOLONTARIAT razem dla Michalinki

Walkę o życie i zdrowie Michalinki śledzimy od dawna, a losy jej rodziny są nam bardzo bliskie. Dziewczynka wciąż przebywa w szpitalu, ostatnio przeszła poważną operację, a stan jej zdrowia powoli się stabilizuje. Koszty związane z jej leczeniem niestety cały czas rosną. Aby więc wspomóc rodzinę małej Misi uczennice-wolontariuszki z klasy II gimnazjum postanowiły zorganizować akcję, z której dochód przeznaczyliśmy na pokrycie kosztów związanych z leczeniem. Inicjatorką tego działania była Agata Orzechowska z kl. II gimnazjum. W piątek 24 marca, połączone siły wolontariuszy szkolnego koła PCK i wolontariatu „Wystarczy Chcieć” pod czujnym okiem opiekunów: pani Izabeli Krysik i Justyny Perz przygotowywały zdrowe, owocowe sałatki, które przez cały dzień można było zakupić w szkolnej stołówce. Chętnych nie brakowało. Sałatki cieszyły się ogromnym powodzeniem wśród młodszych i starszych uczniów oraz nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Wszystkim przyświecała wspólna idea pomocy Michalince. Dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu akcji i mamy nadzieję, że wkrótce mała Michalina w pełni odzyska zdrowie.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Następna > Ostatnie >>

Jesteś tutaj: Strona główna Organizacje Wolontariat