Organizacje - Wolontariat

Koncert „OTWARTE SERCA” dla Karolinki

Jak co roku, na początku grudnia, Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum Św. Józefa w Ostrowie Wielkopolskim zorganizowało koncert charytatywny pod hasłem „Otwarte Serca”. Po raz kolejny zebrane w czasie kwesty przed koncertem fundusze zostały przeznaczone dla Karolinki, chorej na nowotwór nastolatki. Szkolny Wolontariat „Wystarczy Chcieć” pomagał w zbieraniu datków i tradycyjnie wspierał Towarzystwo Przyjaciół Chorych w organizacji kwesty. Wolontariuszami, którzy zaangażowali się w tę akcję, były uczennice klasy III gimnazjum: Paulina Kardaś i Angelika Stawicka oraz uczniowie klasy 4a SP: Julia Pawłowska i Eryk Wróbel. Wydarzenie miało miejsce 2 grudnia w Ostrowskim Centrum Kultury. W koncercie wystąpił Dixieland Band Ostrów, a o działalności wolontariuszy i wartości pomagania opowiedziała Prezes Towarzystwa Irena Kasprzak.


 Zobacz zdjęcia 

 

MIKOŁAJKI W SCHRONISKU

         W niedzielę, 9 grudnia, już po raz piąty, Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Wysocku Wielkim oraz Stowarzyszenie „Podaj Łapę”, zaprosiło wszystkich miłośników czworonogów do udziału w akcji „Mikołajki w Schronisku”. Tradycyjnie przed odwiedzinami szkolni wolontariusze przeprowadzili zbiórkę karmy, kocy, ręczników i misek dla bezdomnych przyjaciół. Pomimo faktu, iż pogoda nie była sprzyjająca, nie zabrakło chętnych do spacerów, a zebrana ilość karmy, kocy, smyczy i innych akcesoriów była imponująca. Szkolny wolontariat „Wystarczy Chcieć” w Wysocku Małym również się pojawił, a reprezentowali go uczniowie z klasy 5 i 4a SP: Julia Pawłowska, Eryk Wróbel, Kacper Czysty, Zofia Ławniczak, Amelia Banasiak, Lena Dolińska, Michalina Wróbel oraz Mateusz Adam wraz ze swoimi rodzicami.


 Zobacz zdjęcia 

 

Bądźmy #RazemNaŚwięta

W ramach akcji MEN #RazemNaŚwięta nasz Szkolny Wolontariat „Wystarczy Chcieć” zorganizował kilka przedświątecznych akcji charytatywnych. Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejsze wtedy, kiedy potrafimy się dzielić i obdarowywać innych dobrym słowem, chwilą wsparcia, rozmową, a także gdy pomagamy ten świąteczny czas zorganizować. Przygotowaliśmy więc świąteczne kartki oraz ozdoby choinkowe, aby następnie przekazać je Fundacji Nakarmieni.pl i w ten skromny sposób pomóc przygotować Wieczerzę Wigilijną dla osób samotnych w Ostrowie Wielkopolskim. Ilość kartek i świątecznych łańcuchów była imponująca! Ponadto, zorganizowaliśmy w naszej szkole zbiórkę słodyczy oraz artykułów spożywczych o dłuższym terminie ważności i przekazaliśmy paczki świąteczne dla potrzebujących z naszego środowiska lokalnego. Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom za wsparcie naszych akcji!

 Zobacz zdjęcia 

 

JESIENNA AKCJA WOLONTARIATU „MÓJ PRZYJACIEL MA CZTERY ŁAPY”

Szkolni wolontariusze zakończyli kolejną zbiórkę karmy dla podopiecznych schroniska dla bezdomnych zwierząt i w piątek, 16 listopada wybrali się do Wysocka Wielkiego aby przekazać psiakom zebrane smakołyki i wyprowadzić swoich ulubieńców na spacer. W akcji wzięło udział 21 uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy pomogli w organizacji wyjścia do schroniska i pełnili funkcję opiekunów w czasie akcji. Tradycyjnie, przed wyprowadzeniem psiaków na spacer, uczestnicy wysłuchali instrukcji i uwag wolontariuszy schroniska jak zachować bezpieczeństwo w czasie przechadzki. Kierownik schroniska, pani Agnieszka Nowicka opowiedziała o codziennej pracy schroniska i podziękowała za zebraną karmę. Cała nasza ekipa została podzielona na grupy, którym przewodzili bardzo zaangażowani rodzice. Z radością zauważyliśmy tworzące się więzi przyjaźni pomiędzy czworonogami a naszymi wolontariuszami. Każdy pies głośno domagał się zainteresowania i okazji do wspólnego spaceru. Wizyta dostarczyła wszystkim wielu fantastycznych emocji i poczucia, że niewielkim gestem i odrobiną czasu można pomóc spragnionym miłości bezdomnym zwierzakom.

 Zobacz zdjęcia 

 

„ZAPAL ŚWIATEŁKO” – JESIENNA AKCJA SZKOLNYCH WOLONTARIUSZY

       

Pamięć o zmarłych i refleksja nad przemijaniem ludzkiego życia to tematy, do których wracamy jesienią w sposób szczególny. Szkolny Wolontariat „Wystarczy Chcieć” po raz kolejny zorganizował w naszej szkole zbiórkę zniczy, aby następnie udać się na cmentarz w Wysocku Wielkim i zapalić światełka na opuszczonych lub zaniedbanych grobach. Tegoroczna akcja miała miejsce w piątek, 9 listopada, a wzięło w niej udział 22 uczniów z klas: 4a, 7 i III gimnazjum. Jak co roku, odwiedziliśmy również mogiły pochowanych na naszym cmentarzu powstańców. Ofiarowana przez młodzież modlitwa, refleksja i zapalone znicze, które rozświetliły zaniedbane nagrobki, to symbol ich pamięci o spoczywających w nich zmarłych. Dziękujemy uczniom i ich rodzicom za pomoc w organizacji akcji i wszystkie przyniesione znicze. Opiekę nad uczniami sprawowały: p. Iwona Grobelna i p. Justyna Perz.


 Zobacz zdjęcia 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 4 z 16
Jesteś tutaj: Strona główna Organizacje Wolontariat