Organizacje - Wolontariat

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

 

Święto wolontariuszy przyniosło wszystkim uczniom naszej szkoły wiele przemyśleń. Szkolni wolontariusze wykorzystali dzień 5 grudnia, aby przybliżyć całej szkolnej społeczności oraz swoim nauczycielom działalność Szkolnego Wolontariatu „Wystarczy Chcieć”, zaprosić do współpracy przy kolejnych akcjach, a także zainteresować tym tematem najmłodszych. Przez cały dzień trwała akcja informacyjna i badawcza, której organizatorkami były uczennice klasy III gimnazjum: Marysia Banasiak, Agata Orzechowska, Dominika Paszek i Julia Błaszczyk wspierane przez pozostałych wolontariuszy. Dziewczyny odwiedziły dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I-III, którym opowiadały co to jest wolontariat, czym się zajmuje i jak możemy codziennie pomagać potrzebującym. Maluchy otrzymały kolorowanki o tematyce wolontaryjnej, które potem wolontariusze umieścili na szkolnych korytarzach. Dzieciaki otrzymały od starszych koleżanek plakietki „I love wolontariat” na pamiątkę tego dnia. Starszym uczniom i nauczycielom wolontariusze zadali kilka pytań dotyczących pracy wolontariatu. Przeprowadzone ankiety zostaną podsumowane, a wyniki i wnioski przedstawione na gazetce szkolnego wolontariatu. Ponadto, odbył się również krótki konkurs na hasło/rymowankę o wolontariuszach i wolontariacie. Ten pracowity dzień przyniósł młodzieży mnóstwo satysfakcji i refleksji, a propagowanie pracy charytatywnej przyniosło wiele radości. 

 Zobacz zdjęcia 

 

Koncert „OTWARTE SERCA” dla Karolinki

Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum Św. Józefa w Ostrowie Wielkopolskim po raz kolejny zorganizowało koncert charytatywny pod hasłem „Otwarte Serca”. Tym razem zebrane w czasie kwesty przed koncertem fundusze zostały przeznaczone dla Karolinki, chorej na nowotwór nastolatki. Szkolny Wolontariat „Wystarczy Chcieć” pomagał w zbieraniu datków i tradycyjnie wspierał Towarzystwo Przyjaciół Chorych w organizacji kwesty. Wolontariuszami, którzy zaangażowali się w tę akcję, były uczennice klasy III gimnazjum: Marysia Banasiak, Dominika Paszek, Julita Sierakowska i Sandra Strzelczak. Wydarzenie miało miejsce 3 grudnia w Ostrowskim Centrum Kultury. Koncert uświetnił swoim recitalem fortepianowym Artur Dutkiewicz oraz Big Band Powiatu Ostrowskiego pod dyrekcją Roberta Matuszewskiego, który tym razem do współpracy zaprosił ostrowską wokalistkę Julię Juszczyk. Prowadzącą była niezawodna Ewa Smolińska, a o działalności wolontariuszy  i wartości pomagania opowiedziała Prezes Towarzystwa  Irena Kasprzak.

 Zobacz zdjęcia 

 

Wspieramy akcję „WYLOSUJ ANIOŁA”

Z okazji Dnia Pluszowego Misia, Fundacja „Gdy Liczy się Czas” zainicjowała akcję dla dzieci z oddziału onkologicznego w Lublinie. Akcja polegała na tym, aby zebrać jak najwięcej pluszaków dla przebywających na oddziale dzieci. Szkolni wolontariusze postanowili się do tej akcji przyłączyć, aby podarować chorym dzieciakom odrobinę radości w trudnym dla nich czasie. Zebraliśmy mnóstwo pluszowych zabawek i poduszeczek. Mamy nadzieję, że nasza przesyłka sprawiła radość na oddziale, i pozwoliła chociaż na chwilę zapomnieć o trudnych doświadczeniach, a Dzień Pluszowego Misia był dla nich naprawdę wyjątkowy.

 Zobacz zdjęcia 

 

JESIENNA AKCJA WOLONTARIATU „ZAPAL ŚWIATEŁKO”

     

Jesień to szczególny czas zadumy i refleksji nad wartością życia, ale i jego przemijaniem. Szkolny Wolontariat „Wystarczy Chcieć” co roku organizuje zbiórkę zniczy i odwiedza cmentarz w Wysocku Wielkim, aby zapalić światełka na zapomnianych i zaniedbanych grobach. Tegoroczna akcja miała miejsce w piątek 10 listopada. 21 wolontariuszy szkoły podstawowej i oddziałów gimnazjalnych ofiarowało swoją modlitwę i zapaliło znicze na grobach zmarłych, o których pamięć powoli zanika. Naszą tradycją stała się też refleksja nad mogiłami pochowanych na naszym cmentarzu żołnierzy i powstańców. Towarzysząca nam w tym roku pani dyrektor Irena Dymarczyk zapoznała młodzież z ich trudnymi i bohaterskimi losami. Dziękujemy uczniom i ich rodzicom za pomoc w organizacji akcji i wszystkie przyniesione znicze.

 Zobacz zdjęcia 

 

KUP PAN SZCZOTKĘ!

Szkolny wolontariat „Wystarczy Chcieć” przystąpił do kolejnej akcji charytatywnej organizowanej przez Fundację Redemptoris Missio. Tym razem zbieraliśmy szczoteczki i pasty do zębów dla dzieci, chodzących do misyjnych szkół i przedszkoli w Kamerunie. W naszą zbiórkę zaangażowali się wszyscy: przedszkolaki, uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, a także nauczyciele. Zebrane przez nas szczoteczki i pasty wysłaliśmy do Fundacji, a stamtąd wolontariusze Redemptoris Missio (stomatolodzy, lekarze, pielęgniarki i położne) wyjeżdżający do pracy na misjach, zabrali je ze sobą w długą podróż do Afryki. Już wiemy, że była to rekordowa edycja akcji, a ilość zebranych szczoteczek przerosła oczekiwania organizatorów. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i dobre serca. Dzieciaki w Kamerunie z pewnością podziękują pięknymi, zdrowymi uśmiechami, a wolontariusze na misjach będą mogli skutecznie prowadzić naukę mycia zębów.

Wszystkich zainteresowanych akcjami misyjnymi zapraszamy do odwiedzania strony  http://www.medicus.ump.edu.pl/

 Zobacz zdjęcia 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 6 z 16
Jesteś tutaj: Strona główna Organizacje Wolontariat