Organizacje - Wolontariat

OPATRUNEK NA RATUNEK

 

  

Szkolny wolontariat „Wystarczy Chcieć” przyłączył się po raz kolejny do akcji Opatrunek Na Ratunek organizowanej przez Fundację Redemptoris Missio. Celem akcji było wsparcie misyjnych szpitali i przychodni poprzez zbiórkę materiałów opatrunkowych takich jak: bandaże, plastry, gaza, rękawiczki jednorazowe itp. W tropikalnym klimacie warunki w których pracują lekarze są trudniejsze, a w surowych warunkach życia pozbawionego wygód nietrudno o skaleczenia i rany również wśród najmłodszych. Nasi wolontariusze postanowili rozpropagować cel akcji wśród uczniów i rodziców, aby wesprzeć lekarzy przebywających w ośrodkach misyjnych w Afryce i przyczynić się w ten sposób do pomocy dzieciom afrykańskim. Akcja trwała do końca marca. Zebraliśmy sporą ilość materiałów opatrunkowych, a następnie przekazaliśmy do siedziby fundacji w Poznaniu. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w działania wolontariatu i przyłączyli się do zbiórki: przedszkolakom, uczniom szkoły podstawowej i gimnazjum, nauczycielom wspierającym akcję, księdzu Jarosławowi Kołodziejowi, który prowadził zbiórkę przy kościele parafialnym oraz wszystkim wspaniałym darczyńcom. Nagrodą za udział w akcji dla nas wszystkich niech będzie świadomość, że gdzieś tam, w odległych krańcach świata żyje osoba, której mogliśmy pomóc w trudnym momencie.

Zachęcamy do udziału w kolejnych akcjach szkolnego wolontariatu.

 Zobacz zdjęcia

 

ZACZAROWANY OŁÓWEK

Fundacja Redemptoris Missio prowadzi szeroką działalność mającą na celu pomoc dzieciom w najodleglejszych zakątkach świata. Są miejsca, gdzie dzieci marzą o tym, aby dostać zeszyt i ołówek, bo może to stanowić początek ich edukacji, spełnić ich marzenia, a następnie doprowadzić do zmiany warunków życia i lepszej przyszłości. Aby pomóc, członkowie szkolnego wolontariatu Wystarczy Chcieć zbierali materiały papiernicze (ołówki, bloki rysunkowe, zeszyty, długopisy itp.) i przekazali do siedziby Fundacji. Przybory zostaną przekazane dla dzieci z Afganistanu, Papui Nowej Gwinei, Kamerunu lub Republiki Południowej Afryki.

Pomaganie może być łatwe, a każdy podarowany ołówek stał się zaczarowany.

 

PCK i WOLONTARIAT razem dla Michalinki

Walkę o życie i zdrowie Michalinki śledzimy od dawna, a losy jej rodziny są nam bardzo bliskie. Dziewczynka wciąż przebywa w szpitalu, ostatnio przeszła poważną operację, a stan jej zdrowia powoli się stabilizuje. Koszty związane z jej leczeniem niestety cały czas rosną. Aby więc wspomóc rodzinę małej Misi uczennice-wolontariuszki z klasy II gimnazjum postanowiły zorganizować akcję, z której dochód przeznaczyliśmy na pokrycie kosztów związanych z leczeniem. Inicjatorką tego działania była Agata Orzechowska z kl. II gimnazjum. W piątek 24 marca, połączone siły wolontariuszy szkolnego koła PCK i wolontariatu „Wystarczy Chcieć” pod czujnym okiem opiekunów: pani Izabeli Krysik i Justyny Perz przygotowywały zdrowe, owocowe sałatki, które przez cały dzień można było zakupić w szkolnej stołówce. Chętnych nie brakowało. Sałatki cieszyły się ogromnym powodzeniem wśród młodszych i starszych uczniów oraz nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Wszystkim przyświecała wspólna idea pomocy Michalince. Dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu akcji i mamy nadzieję, że wkrótce mała Michalina w pełni odzyska zdrowie. 

 Zobacz zdjęcia

 

25 Finał WOŚP – WSPÓLNIE GRAMY DLA DZIECI I SENIORÓW

 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała jubileuszowo 15 stycznia, aby zebrać kolejne fundusze na zakup sprzętu medycznego dla dzieci na oddziałach pediatrycznych oraz  aby zapewniać godną opiekę medyczną dla seniorów. Tradycyjnie, nie mogło tego dnia zabraknąć pomocnych rąk naszych szkolnych wolontariuszy. W akcję przy sztabie Ostrowskiego Centrum Kultury włączyli się: Marysia Banasiak, Zuzanna Waloszczyk, Dawid Kurek, Karolina Nabzdyk, Agata Wnuk, Sandra Strzelczak, Agata Orzechowska, Julita Sierakowska, Julia Błaszczyk, Ola Kraska, Dominika Paszek, Magdalena May, Paweł Nabzdyk, Adam Misiek, Katarzyna Matysiak, Daria Matyśkiewicz, Dominika Kryszczak i Julia Kowalczyk. Ta liczna grupa gimnazjalistów spędziła piękną, zimową niedzielę kwestując w Wysocku Małym i na ulicach Ostrowa Wielkopolskiego pod opieką nauczycieli: p.Lidii Szewczyk, p.Justyny Perz, p.Piotra Szkudlarka, p.Izabeli Krysik, p.Darii Kwapisz i p.P.Wróblewskiego. Do szkolnego wolontariatu „Wystarczy chcieć” dołączył również, jak i w ubiegłym roku, przesympatyczny kucyk Nutka, który stanowił nie lada atrakcję, szczególnie dla najmłodszych. Dziękujemy Państwu Ewie i Andrzejowi Waloszczykom, którzy kwestowali razem z nami i przygotowali do tego zadania przemiłego zwierzaka. Ten obfitujący we wrażenia dzień był symbolem jedności z wolontariuszami i darczyńcami z kraju i zagranicy. Takie wydarzenia zawsze przypominają o wartości pomocy drugiemu człowiekowi i wspieraniu się we wspólnych działaniach.

 Zobacz zdjęcia

 

Wolontariusze kolędują

Jak co roku, grudzień to czas wyjątkowy dla szkolnych wolontariuszy. Pora podsumowywać działania w I okresie roku szkolnego 2016/2017, a także spotkać się przy stole wigilijnym i podzielić opłatkiem. Kolędowanie rozpoczęliśmy od spotkania opłatkowego organizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum Św. Józefa, podczas którego reprezentantki naszego wolontariatu Zuzanna Waloszczyk, Sandra Strzelczak i Agata Orzechowska przekazały świąteczne życzenia wolontariuszom Hospicjum i wraz z opiekunami wzięły udział w uroczystej mszy świętej. Natomiast w piątek, 16 grudnia, kolędowaliśmy w gronie wszystkich szkolnych wolontariuszy. W klimat Bożego Narodzenia wprowadziły nas gitarzystki Katarzyna Matysiak i Julia Kowalczyk, kilka ciepłych słów i życzeń skierowała do wszystkich zebranych pani Dyrektor Irena Dymarczyk, a koordynatorki dokonały tradycyjnego podsumowania półrocznej działalności. Za nami takie akcje jak: Sadzenie żonkili na polach nadziei, Zapal Światełko, Mój przyjaciel ma cztery łapy, Koncert „Otwarte Serca”, spotkania w ramach WOŚP czy urodzinowa kartka dla chorej Rebeki. Nie mogło się też obyć bez świątecznych upominków. Jak co roku wszyscy uczestnicy spotkania podzielili się opłatkiem, a także wzięli udział w warsztatach i wykonali piękne anioły, które miały przedstawiać postanowienia na przyszły rok w pracy wolontariusza.

 Zobacz zdjęcia

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 8 z 16
Jesteś tutaj: Strona główna Organizacje Wolontariat