Organizacje - Wolontariat

WOLONTARIAT - ZACZYNAMY!

          Szkolny Wolontariat „Wystarczy Chcieć” rozpoczął tegoroczną działalność od spotkania organizacyjnego, które odbyło się 13 września. Tradycyjnie, wszyscy zebrani dyskutowali nad tym, jakie podjąć działania w bieżącym roku szkolnym i zapoznali z dotychczasową działalnością nowych, chętnych do współpracy uczniów klasy 4 i 5 szkoły podstawowej. W harmonogramie akcji szkolnego wolontariatu zaszczytne miejsce zajmuje współpraca z Towarzystwem Przyjaciół Chorych Hospicjum Św. Józefa. Pierwszą akcją w której wzięliśmy udział na zaproszenie tej organizacji była inauguracja „PÓL NADZIEI” przy Urzędzie Miasta w Ostrowie Wielkopolskim. 23 września reprezentanci grup wolontariackich współpracujących z Towarzystwem spotkali się, aby pokazać swoją solidarność i pomoc osobom nieuleczalnym na raka sadząc symbolicznego żonkila, oznaczającego nadzieję i wsparcie dla chorego. Naszą szkołę, pod opieką koordynatorek Wolontariatu oraz pani Dyrektor Ireny Dymarczyk, reprezentowały gimnazjalistki: Daria Matyśkiewicz, Katarzyna Matysiak, Zuzanna Waloszczyk, Julia Kowalczyk oraz Sandra Strzelczak. Gościem szczególnym tego spotkania była pani Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek, która w ciepłych słowach podziękowała wolontariuszom hospicjum za ich pracę i oddanie na rzecz chorych, a także zasadziła kilka żonkili razem z młodzieżą. Zapoczątkowana przy Urzędzie Miejskim akcja będzie kontynuowana w różnych szkołach i przedszkolach do 12 października, aby młodzi ludzie poznawali trudy pracy z osobą nieuleczalnie chorą, mogli pytać o codzienną pracę wolontariuszy Hospicjum, a współorganizując różnorodne akcje uczyli się empatii, pomagali zbierać fundusze na działalność hospicyjną i propagowali ideę bezinteresownej pomocy.

      Zapraszamy wszystkich do współpracy przy tegorocznych akcjach szkolnego Wolontariatu.

 Zobacz zdjęcia

 

Żonkilowy Bieg Nadziei

Wiosenną tradycją wolontariuszy jest udział w Niedzieli Żonkilowej organizowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum Św. Józefa” w Ostrowie Wielkopolskim. Głównym punktem tegorocznego programu był Bieg Nadziei, w którym uczestniczyli wolontariusze zarówno szkoły podstawowej jak i gimnazjum: Błażej Kwiatkowski, Wiktoria Dera, Magdalena May, Daria Matyśkiewicz, Katarzyna Matysiak, Dawid Kurek oraz Krystian Kaźmierczak. Z równym zapałem brali w nim udział również rodzice wolontariuszy oraz opiekunowie. 17 kwietnia, przebiegając odcinek od Domu Katechetycznego przy kościele Św. Antoniego do Urzędu Miasta w Ostrowie Wielkopolskim, okazali wsparcie dla idei niesienia pomocy chorym na nowotwory i szacunek dla pracy wolontariuszy hospicyjnych. Żółty kolor i żonkile przypominały o nieocenionej wartości nadziei w życiu chorego i jego rodziny.

Kolejna część uroczystości odbyła się we Wtórku, gdzie zebrani goście, wolontariusze i sympatycy Hospicjum zostali powitani przez Dyrekcję tamtejszej Szkoły Podstawowej, a Prezes Towarzystwa, pani Irena Kasprzak odebrała gratulacje za 15-letnią już działalność. Po mszy świętej, którą w sali wiejskiej odprawił ksiądz Jarosław Kołodziej, rozpoczęła się Biesiada z żonkilem w tle, której program artystyczny przygotowali uczniowie szkoły we Wtórku, a także Ludowy Zespół Taneczny „Swojacy”. 

 Zobacz zdjęcia

 

24 Finał WOŚP – MIERZYMY WYSOKO!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała 10 stycznia dla dzieci na oddziałach pediatrycznych oraz dla seniorów - aby zapewniać im godną opiekę medyczną. Tradycyjnie, nie mogło tego dnia zabraknąć pomocnych rąk naszych szkolnych wolontariuszy. W akcję przy sztabie Ostrowskiego Centrum Kultury włączyli się: Aleksandra Figiel, Zuzanna Waloszczyk, Dawid Kurek, Karolina Nabzdyk, Agata Wnuk, Sandra Strzelczak, Agata Orzechowska, Julita Sierakowska, Julia Błaszczyk i Julia Kowalczyk. Nasi gimnazjaliści kwestowali pod opieką p.Lidii Szewczyk, p.Justyny Perz, p.Piotra Szkudlarka i p. P.Wróblewskiego. Ponadto, towarzyszyli nam w tym roku również rodzice-wolontariusze. Dziękujemy Państwu Ewie i Andrzejowi Waloszczykom, którzy kwestowali razem z nami i zaangażowali do tej akcji również przemiłego kucyka Nutkę, przykuwającą uwagę najmłodszych. Duże podziękowania dla Pani Katarzyny Strzelczak, która pomogła nam wycinać serduszka oraz dla Państwa Honoraty i Sylwestra Orzechowskich, którzy umilili nam zimne popołudnie częstując przepysznym ciastem. Ten obfitujący we wrażenia dzień był symbolem jedności z wolontariuszami i darczyńcami z kraju i zagranicy. Takie wydarzenia na długo zapadają w pamięć i przypominają o wartości pomocy drugiemu człowiekowi i wspieraniu się w takich działaniach.

   Zobacz zdjęcia

 

Semestralne podsumowanie działań wolontariatu i wspólne kolędowanie

Tradycyjnie już, szkolni wolontariusze podsumowali swoją działalność przy okazji spotkania opłatkowego. W I okresie roku szkolnego 2015/2016 brali udział w takich akcjach jak: „Sadzenie Żonkili na Polach Nadziei” na zaproszenie Hospicjum Św. Józefa w Ostrowie Wielkopolskim, zbiórka karmy dla bezdomnych zwierząt i odwiedziny w schronisku, „Zapal Światełko”, „Mali uczniowie idą do szkoły” - akcja z UNICEF na rzecz dzieci z Mali, pomoc w organizacji koncertu charytatywnego „Otwarte Serca”, Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, kiermasz kartek świątecznych dla Matyldy Jastrowicz, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, „Ratujemy i uczymy ratować”- pobijanie rekordu, zbiórka nakrętek dla Kubusia oraz świąteczna zbiórka słodyczy i zabawek dla rodzin potrzebujących wsparcia z naszej okolicy. Była to świetna okazja do wyróżnienia najaktywniejszych wolontariuszy i zaplanowania zadań w II okresie. Świąteczny klimat i wyjątkowa atmosfera udzieliła się wszystkim. Przybył Święty Mikołaj, który dla każdego uczestnika spotkania miał nie tylko upominek ale również serdeczną pogawędkę i wiele dobrych życzeń. Wspólne chwile przy kolędzie i opłatku z pewnością pomogą zebrać siły do aktywnej pracy przy kolejnych akcjach. Życzymy wolontariuszom dużo energii, a Radzie Rodziców dziękujemy za wsparcie przy organizacji spotkania.

   Zobacz zdjęcia

 

Koncert charytatywny „Otwarte Serca”

W niedzielę 6 grudnia, wolontariusze z Wysocka Małego wzięli udział w niezwykłym wydarzeniu. Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum Św. Józefa” zaprosiło młodzież z naszego szkolnego wolontariatu do pomocy przy zorganizowaniu koncertu charytatywnego OTWARTE SERCA przy Ostrowskim Centrum Kultury. W tym roku aktywnymi pomocnikami byli: Julia Kowalczyk, Sandra Strzelczak, Łukasz Bąk, Mikołaj Szymczak i Wiktoria Skuła. Uczniowie naszej szkoły pomagali w propagowaniu idei Hospicjum, rozdawali żonkile-symbol wsparcia dla nieuleczalnie chorych, wręczali materiały informacyjne gościom przybyłym na koncert, a także kwestowali na rzecz podopiecznych Towarzystwa. Niesamowita muzyczna uczta w wykonaniu zespołu wokalnego „Alter Ego” oraz kwartetu „Four Christmas” pod dyrekcją Roberta Matuszewskiego wprowadziła wszystkich gości w uroczysty, świąteczny nastrój. Koncert charytatywny tradycyjnie już prowadziła pani Ewa Smolińska. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom oraz ich rodzicom za ich otwarte serca i poświęcony czas.

 Zobacz zdjęcia

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 10 z 16
Jesteś tutaj: Strona główna Organizacje Wolontariat