Organizacje - Wolontariat

Koncert „OTWARTE SERCA” dla Martusi i Maksia

Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum Św. Józefa w Ostrowie Wielkopolskim zorganizowało kolejny, grudniowy koncert charytatywny pod hasłem „Otwarte Serca”. Tym razem zebrane w czasie kwesty przed koncertem fundusze, zostały przeznaczone dla dwojga dzieci: Maksia i Martusi, którzy zmagają się na co dzień z ciężką chorobą. Wolontariusze z naszej szkoły pomagali w zbieraniu datków i tradycyjnie wspierali Towarzystwo Przyjaciół Chorych w organizacji kwesty. Uczniowie, którzy zaangażowali się w tę akcję to: Paulina Jankowska (kl. 8) oraz Lena Dolińska, Michalina Wróbel i Eryk Wróbel (kl. 5a). Wydarzenie miało miejsce w niedzielę, 8 grudnia w Ostrowskim Centrum Kultury. W koncercie wystąpił Big Band Powiatu Ostrowskiego pod dyrekcją Roberta Matuszewskiego, z udziałem wokalistów: Julii Jaszczyk i Lecha Popławskiego. Artyści wykonali wspaniałe utwory Zbigniewa Wodeckiego w nowych, ciekawych aranżacjach. Ponadto, wolontariusze ostrowskiego Hospicjum opowiedzieli o działalności Towarzystwa Przyjaciół Chorych, a także wartości pomagania drugiemu człowiekowi.

 Zobacz zdjęcia 

 

ZAPAL ŚWIATEŁKO

Listopad jest szczególnym miesiącem pamięci o zmarłych i sprzyja refleksji nad przemijaniem i upływającym czasem. Szkolni wolontariusze starają się w tym czasie poruszać i propagować tematy dotyczące zarówno wartości ludzkiego życia, jak i szacunku dla osób zmarłych. W ramach corocznej akcji „Zapal Światełko” zorganizowali w naszej szkole zbiórkę zniczy, aby następnie udać się na cmentarz w Wysocku Wielkim i zapalić światełka na opuszczonych lub zaniedbanych grobach. Tegoroczna akcja miała miejsce w poniedziałek, 18 listopada, a wzięło w niej udział 23 uczniów z klas: 5a, 5b, 6 i 8. Odwiedziliśmy również mogiły pochowanych na naszym cmentarzu powstańców. Ofiarowana przez młodzież modlitwa, refleksja i zapalone znicze, które rozświetliły zaniedbane nagrobki, to symbol ich pamięci o spoczywających w nich zmarłych. Dziękujemy uczniom i ich rodzicom za pomoc w organizacji akcji i wszystkie przyniesione znicze.

 Zobacz zdjęcia 

 

JESIENNA AKCJA WOLONTARIATU „Pełna miska dla schroniska”

Szkolny Wolontariat „Wystarczy Chcieć” zakończył kolejną zbiórkę karmy dla podopiecznych ze schroniska dla bezdomnych zwierząt i w piątek, 8 listopada odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym wizyta w Wysocku Wielkim, aby przekazać psiakom zebrane smakołyki i wyprowadzić swoich ulubieńców na spacer. W akcji wzięło udział 28 uczniów szkoły podstawowej i oddziałów przedszkolnych oraz 11 rodziców. Wszyscy uczestnicy zostali zapoznani z zasadami pobytu w schronisku, a także wysłuchali instrukcji i uwag wolontariuszy schroniska jak zachować bezpieczeństwo w czasie przechadzki. Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy pomogli w organizacji wyjścia do schroniska i pełnili funkcję opiekunów w czasie akcji. Spotkanie wolontariuszy z czworonogami było pełne emocji, zabawy i wzruszeń. Dla wielu uczestników była to pierwsza okazja do zetknięcia się z realiami organizacji pracy schroniska dla zwierząt i zadaniami pracujących tam osób. Z radością zauważyliśmy tworzące się więzi przyjaźni pomiędzy czworonogami a naszymi wolontariuszami. Wizyta dostarczyła wszystkim wielu fantastycznych emocji i poczucia, że niewielkim gestem i odrobiną czasu można pomóc spragnionym miłości bezdomnym zwierzakom.

 Zobacz zdjęcia 

 

TYDZIEŃ DLA KUBUSIA

 

     Zakończyliśmy akcję charytatywną, podczas której zbieraliśmy fundusze na leczenie i rehabilitację ciężko chorego Kubusia Golca. Od 16 do 25 października mogliście kupić sałatki, słodkości, galaretki, kartki i ozdoby, a także wziąć udział w licytacji i loterii fantowej. Pieniądze ze wszystkich tych akcji przesłaliśmy na konto fundacji Avalon, pod opieką której jest Kubuś. U chłopca zdiagnozowano guza pnia mózgu, rdzenia przedłużonego i konara móżdżku. Po operacji pojawił się także niedowład czterokończynowy. Choroba uniemożliwia mu układanie puzzli, rysowanie, siadanie. Potrzebuje codziennej pomocy we wszystkich czynnościach. Szansą na powrót do sprawności jest kosztowna rehabilitacja.

Kwota którą wspólnie uzbieraliśmy to:   4210 zł

 Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w organizacji tej akcji charytatywnej! Ogromne podziękowania składamy rodzicom, nauczycielom i wszystkim uczniom naszej szkoły za przygotowanie kartek, ozdób, codzienny udział w akcji i wsparcie naszych działań! Jesteście niesamowici!

DZIĘKUJEMY!

SZKOLNY WOLONTARIAT, PCK I SAMORZĄD UCZNIOWSKI

 Zobacz zdjęcia 

 

ŻONKILOWE POLE NADZIEI

      Sadzenie żonkili, symbolu nadziei dla nieuleczalnie chorych na nowotwory, to coroczna akcja szkolnych wolontariuszy w Wysocku Małym. W piątek, 11 października, wraz z wolontariuszami Hospicjum Św. Józefa w Ostrowie Wielkopolskim, mali wolontariusze założyli kolejną rabatę żonkilową przy szkole. Część artystyczno-informacyjną na temat programu „Pola Nadziei” przedstawili wolontariusze z klasy 8 i 5a, przybliżając zebranym uczniom znaczenie idei hospicyjnej, wartość pomocy drugiemu człowiekowi w cierpieniu i ogromną siłę wrażliwości i otwartości na potrzeby społeczne w otaczającym nas świecie.

Pani Zenona Olejnik opowiedziała o działalności Hospicjum w imieniu wolontariuszy Towarzystwa Przyjaciół Chorych, a także nawiązała do swoich doświadczeń w trudnej pracy wolontariusza. Wspólne tworzenie pola żonkili na stałe zagościło w harmonogramie i sercach uczniów szkoły podstawowej w Wysocku Małym

 Zobacz zdjęcia 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 2 z 16
Jesteś tutaj: Strona główna Organizacje Wolontariat