Organizacje - Wolontariat

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

 

Obchody święta wszystkich osób zajmujących się pomaganiem i czynieniem dobra przypadają co roku w dniu 5 grudnia. Nasi szkolni wolontariusze również świętowali, lecz wykorzystali także tę datę, aby przeprowadzić akcję informacyjną na temat szkolnego wolontariatu „Wystarczy Chcieć” oraz zorganizowanych już w tym roku akcjach charytatywnych, takich jak: wizyta w schronisku dla bezdomnych zwierząt, sadzenie żonkili na polach nadziei, czy akcja ”Zapal światełko”. Ponadto, na gazetce wolontariatu zamieściliśmy podziękowania dla najaktywniejszych w bieżącym roku wolontariuszy: Patryka Bluza, Łukasza Bąka, Wiktorii Skuły, Sandry Strzelczak, Agaty Orzechowskiej, Magdaleny May, Zuzanny Waloszczyk, Aleksandry Figiel i Patrycji Mąki, a wszyscy członkowie szkolnego wolontariatu oraz sympatycy naszych działań przypominali o tym, jak ważna jest bezinteresowna pomoc, nosząc specjalnie na tę okazję przygotowane plakietki. Wolontariusze z klasy III gimnazjum: Aleksandra Figiel, Dawid Kurek i Jakub Lewandowski odwiedzili każdą z klas i w nastrojach mikołajkowych zapraszali do udziału w świątecznej zbiórce słodyczy i zabawek dla potrzebujących. Wszystkich uczniów Zespołu Szkół w Wysocku Małym zapraszamy do udziału w tej, i w kolejnych organizowanych przez nas akcjach, a wolontariuszom życzymy ciągłej i nieustającej dobroci serca. Bądźcie dla innych słonecznym zegarem odmierzajcie tylko słoneczne godziny, a swą dobrocią zarażajcie innych, by chcieli was naśladować. I pamiętajcie: "Obym nigdy nie był tak zajęty swoimi sprawami, by nie zareagować na potrzeby innych ze współczuciem i życzliwością." Thomas Jefferson.

.

 Zobacz zdjęcia

 

Zapal światełko

      Wolontariusze już po raz kolejny odwiedzili cmentarz w Wysocku Wielkim w ramach corocznej akcji „Zapal Światełko”. Szczególny klimat jesieni skłania do zadumy, refleksji i pamięci o tych, którzy już od nas odeszli. Gimnazjaliści i uczniowie szkoły podstawowej zbierają w tym okresie znicze, propagują akcję wśród rówieśników, a następnie udają się na cmentarz, aby zapalić światełka na opuszczonych i zapomnianych grobach. We wtorek, 17 listopada odwiedziliśmy groby tych, których nie odwiedzają już bliskie osoby, jak również groby powstańców pochowanych na naszym cmentarzu. Krótka modlitwa i nasze zapalone znicze to symbole pamięci o spoczywających tam zmarłych. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom za poświęcony czas i zaangażowanie oraz wszystkim tym, którzy uczestniczyli w zorganizowanej przez nas zbiórce zniczy.

 Zobacz zdjęcia

 

Jesienna wizyta w schronisku dla bezdomnych zwierząt

W piątek, 30.10.2015 r. wolontariusze z Wysocka Małego kolejny raz odwiedzili schronisko dla bezdomnych zwierząt w Wysocku Wielkim. Odwiedziny w schronisku wpisujemy w coroczny plan szkolnego wolontariatu „Wystarczy Chcieć”. Chętni do pomocy i z otwartym sercem wolontariusze spędzili miłe chwile z podopiecznymi. Podarowali psiakom zebraną w szkole karmę oraz swój czas i wiele radosnych spacerów i wspólnej zabawy. Nowi wolontariusze zostali przeszkoleni przez stałych bywalców schroniska. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym wolontariuszom, szczególnie tym, którzy już regularnie i aktywnie działają w schronisku i opiekują się psiakami. Takim aktywnym pomocnikiem jest Patryk Bluz, który pomógł w organizacji spacerów i w bliższym poznaniu każdego z psiaków. Kolejne wyjście do schroniska już niebawem, a tymczasem przypominamy o tym, że nadal trwa zbiórka karmy, misek, zabawek i wszelkich artykułów, które mogą się przydać w opiece nad psiakami. Liczymy na waszą pomoc. Dziękujemy również wszystkim rodzicom, którzy pomagają nam w organizacji wyjść do schroniska, ofiarowując swój czas i środki transportu.

 Zobacz zdjęcia

 

Nadzieja pachnie żonkilami

 Szkolny Wolontariat przy Zespole Szkół w Wysocku Małym rozpoczął swoją działalność w bieżącym roku szkolnym od akcji sadzenia żonkili i propagowania idei hospicyjnej. Było to możliwe dzięki zaproszeniu do współpracy przez Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum Św.Józefa”. Żonkile są międzynarodowym symbolem, niosącym przesłanie o mocy życia i nadziei w walce z chorobą nowotworową. Żonkilowe Pola Nadziei zakładane na terenie całej Polski, mają przypominać o potrzebie wsparcia i pomocy osobom ciężko chorym, walczącym z chorobami nowotworowymi i uświadamiać jak ważna jest bezinteresowność i troska okazana choremu i jego rodzinie. W środę, 7 października członkowie szkolnego wolontariatu „Wystarczy Chcieć” mięli okazję przyłączyć się do tej akcji i okazać w ten sposób swoją wrażliwość i wsparcie dla tego niezwykle ważnego problemu. Organizatorzy – członkowie Towarzystwa Przyjaciół Chorych na czele z panią prezes Ireną Kasprzak przygotowali niezwykłą lekcję wychowawczą i opowiedzieli uczniom o swojej szerokiej działalności na rzecz chorych, przedstawili organizację opieki hospicyjnej na naszym terenie, a także zachęcali do udziału w akcjach organizowanych przez Towarzystwo i wspierania idei wolontariatu.

Więcej…
 

Sandra Strzelczak w gronie laureatów konkursu „POSZUKIWANY POSZUKIWANA”!

Fabryka Aktywności Młodych co roku organizuje konkurs dla młodych wolontariuszy oraz grup wolontariackich i nagradza wyróżniających się, aktywnie działających młodych ludzi. Konkurs „Poszukiwany Poszukiwana” jest częścią projektu Polska Fabryka Dobra, który promuje wolontariat wśród dzieci i młodzieży oraz wspiera podejmowanie przez szkolne grupy wolontariuszy wszelkich działań, mających na celu bezinteresowną pomoc na rzecz potrzebujących.

Spośród naszych szkolnych wolontariuszy, Sandra należała w tym roku do najaktywniejszych i została wytypowana do udziału w tym konkursie. Miło nam poinformować, że działania w których aktywnie uczestniczyła oraz postawa jaką prezentuje, zostały docenione przez organizatorów tego ogólnopolskiego konkursu i przyznano jej tytuł Wolontariusza Roku. Wyróżnienie, które otrzymała jest dla nas również dowodem, że akcje i działania Szkolnego Wolontariatu „Wystarczy Chcieć” mają duże znaczenie i świadczą o zaangażowaniu całej naszej grupy. Dlatego też, serdecznie gratulując Sandrze  zachęcamy wszystkich do kolejnych działań na rzecz potrzebujących w otaczającym nas środowisku.

Zobacz zdjęcia

 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 Następna > Ostatnie >>

Strona 11 z 16
Jesteś tutaj: Strona główna Organizacje Wolontariat