4 pażdziernika w Zespole Szkół w Czarnymlesie uczniowie naszej szkoły, w towarzystwie wyróżnionych z wszystkich szkół naszej gminy, odebrali Stypendia Wójta Gminy Przygodzice. Na to zaszczytne wyróżnienie mogą liczyć uczniowie, którzy spełniają następujące warunki:
- średnia ocen wynosząca co najmniej 5,2 w szkole podstawowej i 5,1 w gimnazjum
- znaczące osiągnięcia w konkursach przedmiotowych i interdyscyplinarnych
- medalowe pozycje w zawodach sportowych
- wzorowe zachowanie.
Wśród 100 stypendystów znalazło się aż 20 z naszej szkoły: Ewelina Piechowiak, Joanna Biały, Iga Brychcy, Karolina Zybała, Maciej Kamzol, Szymon Piotrowiak, Nina Kuszewska, Marta Nowak, Patrycja Płomińska, Marta Płomińska, Karolina Nabzdyk, Dominika Karbowiak, Magdalena Urbaniak, Karolina Adamkiewicz, Zuzanna Waloszczyk, Klaudia Helczyk, Marta Piotrowiak, Wojciech Piskorski, Agnieszka Urbaniak, Agata Wnuk.
Rodzice wyróżnionych uczniów, zaproszeni na uroczystą galę, otrzymali z rąk Wójta Gminy Krzysztofa Rasiaka oraz Przewodniczącego Rady Gminy Andrzeja Baraniaka i Dyrektora Szkoły Ireny Dymarczyk okolicznościowe listy gratulacyjne.
Mamy nadzieję, że i ten rok szkolny będzie obfitował w tak wspaniałe sukcesy. Gratulujemy Stypendystom i ich Rodzicom!
Zdjęcia na portalu www.przygodzice.pl 


       Powoli zbliża się już jesienna pogoda, deszcze i szarugi, dlatego słoneczne i ciepłe dni warto jeszcze wykorzystywać na rajdy. Z takiego założenia wyszli uczniowie klasy czwartej, którzy 28 września wybrali się na rowerowy wojaż. Celem wyprawy był ,,Zajazd Górecznik”. W wycieczce towarzyszył im wychowawca – pan Marek Pawlicki, nauczyciel wychowania fizycznego – pan Łukasz Pawlak oraz praktykantka – pani Dominika Mikołajczyk.

Rajd rozpoczął się o godzinie 13:OO pod szkołą. Tu opiekunowi przedstawili uczniom plan trasy oraz przekazali najważniejsze informacje o bezpieczeństwie podczas jazdy. Po niespełna godzinie grupa dotarła do celu. Na ,,Góreczniku” rowerzyści mieli czas na odpoczynek, posiłek, zwiedzanie mini zoo oraz zabawę.

O godzinie 16:00 rowerzyści wrócili już do Wysocka. Na uwagę zasługuje frekwencja. W wojażu wzięli udział wszyscy uczniowie klasy IV.

Zobacz zdjęcia

                   28 września br. klasa III Gimnazjum w Wysocku Małym pojechała na wycieczkę do jednego z najstarszych miast polskich – Opola. W programie wycieczki było zwiedzanie zabytkowego Rynku z Wieżą Piastowską, Mostu Groszowego, pomnika Powstańców Śląskich, Bazylikę katedralną Podwyższenia Krzyża Św. oraz centrum miasta. Największą jednak atrakcją było zwiedzanie ogrodu zoologicznego mieszczącego się na wyspie Bolko. Opolskie ZOO różni się od innych tym, że zwierzęta nie są umieszczone za kratami, tylko za specjalnymi szybami lub fosami, co sprawia, że spotkanie ze zwierzętami jest niesamowite. Dodatkową atrakcją była możliwość bezpośredniego kontaktu z lemurami, które były bardzo towarzyskie. Musimy też wspomnieć o wyjątkowych mieszkańcach ogrodu zoologicznego, a mianowicie o gorylach. Podczas karmienia zwierzęta wykonywały ruchy bardzo podobne do ludzkich.

W drodze powrotnej zwiedziliśmy Turawę - przepiękną miejscowość turystyczną położoną nad olbrzymim Jeziorem Turawskim. Miejscowość tak się nam spodobała, że postanowiliśmy tam kiedyś wrócić. Niestety duża część wody w akwenie wyschła, co jest efektem panującej w Polsce suszy. Wycieczka bardzo nam się podobała, już planujemy następną. Naszymi opiekunami i przewodnikami byli: p. Dorota Kittler oraz p. Hieronim Duczmal ( wych. klasy) . Bardzo im dziękujemy! Pamiętajcie: podróże kształcą!

Zobacz zdjęcia

        

Od wielu już lat Ogólnopolski Raj Jesień Chopinowska odbywa się z udziałem uczniów z Zespołu Szkół w Wysocku Małym. Ta mająca miejsce w Antoninie turystyczna impreza na stałe wpisała się w szkolny kalendarz. W tym roku szkolnym rajd organizowany przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajobrazowe przypadł na 16 września. Naszą szkołę reprezentowało 13 uczniów gimnazjum oraz 6 jej absolwentów. Opiekę nad grupą sprawowało trzech opiekunów: Dominika Mikołajczyk, Marek Pawlicki i Piotr Szkudlarek.

          

Zobacz zdjęcia

9 sierpnia 40 - osobowa grupa uczniów wraz z opiekunami uczestniczyła w jednodniowej wycieczce do Poznania. Celem wizyty był wspaniały ogród zoologiczny i Termy Maltańskie. Tereny wokół Jeziora Maltańskiego obfitują w rekreacyjne atrakcje, o czym mogli przekonać się uczestnicy wycieczki. ZOO oczarowało wszystkich pięknym położeniem wśród lasów, łąk, strumyków i jezior, gdzie prawie jak w naturalnych warunkach żyją dzikie zwierzęta. Widzieliśmy dostojne żyrafy i słonie, figlarne surikatki i potężne tygrysy, a w pawilonie tripikalnych motyli zadziwiły nas te wspaniałe owady, które siadały nam na ramionach! Pełni wrażeń i nieco zmęczeni przejechaliśmy kolejką wąskotorową "Maltanka" do kompleksu basenów. Po drodze mieliśmy okazję podziwiać tor regatowy i sztuczny zjazd narciarski Malta Ski. Termy Maltańskie to największy w Poznaniu kompleks basenów rekreacyjnych i sportowych oraz strefa saun. W basenach solankowych  wykorzystana została woda termalna  z głębokości ponad 1 300 metrów  o temperaturze 40°C. Jednak nikt nie miał czasu na zbyt długie pławienie się w leczniczych solankach! Liczne atrakcje jak: zjazdy na pontonach, zjeżdżalne o różnym stopniu nachylenia i prędkości, dzika rzeka, wiry i basen ze sztuczną falą musiały zostać zaliczone! Po tych szalonych atrakcjach czekał nas jeszcze posiłek w McDonaldzie na terenie pięknej Galerii Malta.
Pełni niecodziennych wrażeń, z nadzieją, że jeszcze tu przyjedziemy, wróciliśmy w godzinach wieczornych do Wysocka.
Wyjazd był całkowicie sfinansowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół i Absolwentów Szkoły w Wysocku Małym, które pozyskało środki z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przygodzicach dzięki opracowanemu projektowi pt.:"Odkryj Wielkopolskę w wakacje - wakacyjne wędrówki dalekie i bliskie". Był to ostatni etap wędrówek po Wielkopolsce - w lipcu uczniowie zwiedzili Kalisz, Zawodzie i Gołuchów.


Zobacz zdjęcia

 Tegoroczny, długi rok szkolny dobiegł końca. Gimnazjaliści odświętnie ubrani zajwili się w szkole już o godzinie 8.30, by móc podziękować swoim nauczycielom za trud nauki i wychowania. W obecności zaproszonych gości: rodziców, przedstawicieli samorządu oraz pedagogów najlepsi uczniowie odebrali świadectwa z wyróżnieniem, nagrody książkowe, dyplomy za uczestnictwo w organizacjach szkolnych i zawodach sportowych. Zgodnie z tradycją szkoły także wszyscy uczniowie klasy III otrzymali dyplomy absolwentów, ślubując w obecności zebranych, że będą godnie reprezentować swoją szkołę na dalszych etapach kształcenia. Jednak najważniejszym momentem uroczystości było wręczenie Pucharu Dyrektora Szkoły dla wybitnych absolwentów. W tym roku szkolnym zaszczytne statuetki powędrowały do Karoliny Zybały i Macieja Kamzola. Maciej otrzymał także statuetkę ufundowaną przez Wójta Gminy Przygodzice w uznaniu dla najlepszego sportowca.
Część artystyczna była popisem klasy III i II. Absolwenci zaprezentowali się w dostojnym polonezie, a klasa II w dowcipny sposób "podsumowała" dorobek każdego ucznia kończącego gimnazjum.
Życzymy naszym absolwentom wszelkiej pomyślności i powodzenia w wybranych szkołach.

Zobacz zdjęcia