Organizacje - Klub Europejski Syriusz

Bierzemy udział w konkursie "Strzał w dziesiątkę"

Uczniowie klasy trzeciej gimnazjum, członkowie Koła Europejskiego "Syriusz" zaangażowali się w nakręcenie 3-minutowych filmów, które biorą udział w konkursie "Strzał w dziesiątkę", ogłoszonym przez Komisję Europejską - Przedstawicielstwo w Polsce. Konkurs związany jest z 10.rocznicą przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.
Filmiki można oglądać na kanale you tube:
Zespół 1 -  "Nakręcone" w składzie: Wiktoria Moś, Weronika Półtorak, Jessica Ratajczak, tytuł filmu  'Ostrów dla każdego" :
https://www.youtube.com/watch?v=k7rFKjGejgI

Zespół 2 - "Bicykliści" w składzie: Natalia Spaszewska, Patrycja Szymczak, Patryk Walotka, tytuł filmu "Rowerem po Unii Europejskiej":
https://www.youtube.com/watch?v=R_aLNZxa0E0

Zespół 3 - "Smerfetki" w składzie: Karolina Adamkiewicz, Dominika Karbowiak, Magdalena Urbaniak, tytuł filmu "Z kamerą w okolicy":
https://www.youtube.com/watch?v=7oy8-O1Z52c
 Zapraszamy do oglądania!


 

Uczestniczyliśmy w Paradzie Schumana w Warszawie

 Szkolny Klub Europejski „Syriusz”, dzięki wyróżnieniu w Ogólnopolskim Konkursie „Flesz na Europę”, zorganizowanym przez Fundację Schumana i Komisję Europejską, uzyskał dofinansowanie na wyjazd do Warszawy z okazji 10 lat Polski w Unii Europejskiej. Dzięki tej nagrodzie 40 uczniów gimnazjum wraz z opiekunami miało możliwość uczestniczenia 10 maja w Paradzie Schumana. Klubowicze byli świetnie zorganizowani, sami przygotowali transparent „Szkolny Klub Europejski Syriusz – Wysocko Małe”, aby zaznaczyć swoją obecność wśród innych zaproszonych klubów, młodzieży z różnych krajów Europy i świata, polityków, ludzi nauki i kultury. Po zakończeniu parady uczestniczyliśmy w atrakcjach „Miasteczka Schumana” – konkursach wiedzy o UE, rozmowach i debatach.

 Oczywiście czas spędzony w Warszawie wykorzystaliśmy maksymalnie, nie zapominając o pięknie i tragicznej historii miasta. Zwiedziliśmy Stare Miasto spacerując od Placu Zamkowego po Starówkę i mury obronne z Barbakanem. Byliśmy w Muzeum Historii Miasta, obejrzeliśmy film pt. „Nie zapomnimy”, przeszliśmy Traktem Królewskim, zadumaliśmy się pod krzyżem papieskim na placu Piłsudzkiego, obejrzeliśmy zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza, spacerkiem przeszliśmy Ogród Saski i na koniec zrobiliśmy udane zakupy na Złotych Tarasach. Na wytrwałych czekała jeszcze jedna atrakcja – wizyta w Muzeum Neonów w Soho Factory na warszawskiej Pradze.

 Choć dzień w Warszawie okazał się bardzo wyczerpujący, wszyscy uczestnicy zgodnie stwierdzili, że wrażenia, emocje i doznania warte były wszelkiego poświęcenia. Wyjazd był możliwy dzięki działaniom opiekunów SKE – p. Ewie Pilarskiej i Dorocie Kittler. Opiekunami w trakcie wycieczki byli – p. M. Olek, U. Leśna, P. Szkudlarek i D. Kittler. Specjalne podziękowanie dla Rady Rodziców, która sfinansowała seans filmowy.

Zobacz zdjęcia


 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 Następna > Ostatnie >>

Strona 4 z 4
Jesteś tutaj: Strona główna Organizacje