Strefa ucznia - SU SP

Wybory do SU klas IV - VI i "Małego Samorządu"

28 września uczniowie klas IV – VI wybierali swój Samorząd Uczniowski. Kandydowało sześcioro uczniów – po dwoje kandydatów z każdej z klas. Po wypełnieniu kart głosowania komisja w złożona z przedstawicieli samorządów klasowych każdej z klas zliczyła głosy i przedstawiła wyniki. Wybrany przez społeczność uczniowską Samorząd Uczniowski klas IV – VI przedstawia się następująco:

Przewodnicząca: Gabriela Górecka z kl. VI

Zastępca: Eryk Kołodziej z kl. IV

Skarbnik: Jakub Turowski z kl. VI

Wzorem lat ubiegłych koordynacją akcji  "Szczęśliwy numerek" zajmie się Agnieszka Filipiak i Weronika Strączkowska. Sekcję informacyjną tworzą Laura Zielezińska oraz Magdalena Banasiak.

Opiekunem Samorządu Uczniowskiego klas IV – VI jest w roku szkolnym 2016/2017 pani Iwona Grobelna.

Andrzejkowe szaleństwo

Wieczór andrzejkowy tradycyjnie kojarzony jest z różnymi wróżbami i zabawą poprzedzającą czas adwentu. Tradycji tej nie zabrakło w naszej szkole. Podczas dyskoteki zorganizowanej w środę, 25 listopada przez Mały Samorząd Uczniowski dla klas I-III szkoły podstawowej, starsze koleżanki z Samorządu Uczniowskiego klas IV-VI przygotowały dla nich różnego rodzaju wróżby. Wszyscy uczniowie mogli sprawdzić, co czeka ich w przeszłości.
     Tego samego dnia uczniowie klasy V świętowali Andrzejki na Sportowo i Dyskotekowo. Uczniowie najpierw rozegrali klasowy mecz piłki nożnej, a później posileni pizzą, bawili się na klasowej dyskotece.
     W piątek, 27 listopada podczas przerw międzylekcyjnych cała społeczność szkolna mogła poznać swoją przyszłość dzięki specjalnie zaproszonym wróżkom. Wróżki Agnieszka, Marysia, Wiktoria, Laura i Magda miały ręce pełne roboty, cierpliwie wróżyły wszystkim chętnym. Akcja ta została przygotowana Samorząd Uczniowski klas IV-VI.
     Samorząd Gimnazjum przygotował tego dnia dyskotekę dla uczniów klas I-III gimnazjum.

Wybory do SU klas IV - VI i "Małego Samorządu"

25 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego klas VI – VI. Zgodnie z ideą demokracji głosować na swoich kandydatów mogli wszyscy uczniowie klasy czwartej, piątej i szóstej. Komisja, w skład której wchodzili przedstawiciele samorządów klasowych zliczyła głosy. Skład Samorządu Uczniowskiego klas IV – VI przedstawia się następująco:

przewodniczący: Jakub Kupijaj, klasa VI

zastępcy: Wiktoria Dera, klasa VI i Kacper Maliński, klasa IV

skarbnik: Błażej Kwiatkowski, klasa VI

Powołana została również sekcja informacyjno-plakatowa, którą koordynuje uczennica klasy IV Laura Zielezińska. Koordynacją akcji Szczęśliwy Numerek zajmuje się Agnieszka Filipiak z klasy V.

Także dnia 25 września 2015r odbyły się wybory do Małego Samorządu Uczniowskiego, które poprzedziła kampania wyborcza pod hasłem ,, Duże decyzje małych dzieci”. W wyborach wzięli udział uczniowie klas I-III. Najwięcej głosów otrzymała Aleksandra Klimek z klasy III   i to ona została przewodniczącą Małego SU. Jej zastępcą została Joanna Piasecka z klasy II b. Funkcję sekretarza objęła trzecioklasistka Kinga Adamczak. Zwycięzcom gratulujemy, a do współpracy zapraszamy wszystkich uczniów klas I- III, bowiem Mały Samorząd Uczniowski tworzą wszyscy uczniowie klas młodszych.

Składy obu samorządów uczniowskich zostały przedstawione społeczności szkolnej podczas akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej, dnia 14 października 2015 r.

Jesteś tutaj: Strona główna Strefa ucznia SU SP