Organizacje - OTOP

Europejskie Dni Ptaków

Dnia 4 października 2019 roku grupa 15 uczniów wraz z 2 opiekunem ze Szkoły Podstawowej w Wysocku Małym udała się na wycieczkę ornitologiczną z okazji Europejskich Dni Ptaków. W związku z dość późną porą wyjazdu rowerowego oraz nie najlepszą pogodą akcję ograniczono do obserwacji z pominięciem liczenia ptaków. Trasa wycieczki przebiegała z Wysocka Małego przez Janków Przygodzki, Stawy Przygodzickie, lasy okolic Dębnicy, Górecznik, Przygodzice do Wysocka. Uczestnicy zaobserwowali następujące gatunki ptaków: sierpówka (występowała najliczniej),wróbel, bogatka, szpak, sroka, łabędź niemy, kormoran, śmieszka, łyska, gągoł, czapla siwa, kowalik, sójka, kruk, krzyżówka. Na Góreczniku miał miejsce dłuższy postój, połączony z posiłkiem.

Wycieczka ornitologiczna klasy IV Szkoły Podstawowej z Wysocka Małego

Dnia 10.10.2016r. 14 uczniów klasy IV SP z Wysocka Małego wraz z nauczycielem wychowawcą, uczącym języka angielskiego oraz nauczycielem przyrody udali się na wycieczkę ornitologiczną trasą: Wysocko Małe – Przygodzice – Górecznik.
Głównymi celami imprezy były:

* nauka rozpoznawania zwierząt, w tym głównie ptaków przed wycieczką,
* obserwacje oraz liczenie ptaków i gatunków podczas drogi na Górecznik oraz wypełnienie karty
   pracy
* wyrabianie umiejętności prawidłowego dokumentowania obserwacji przyrodniczych na
   podstawie karty pracy,
* zdobywanie wiedzy na temat organizmów żyjących w Dolinie Baryczy oraz narzędzi
   używanych do różnych prac dawniej przez miejscową ludność -  zajęcia na Góreczniku
   w tym w Parku Przygód,
* wypełnianie karty pracy w języku angielskim w formie skróconej
* integracja klasy IV z nowymi nauczycielami i odpoczynek połączony z posiłkiem na
   zakończenie.

Zaobserwowano: około 390 ptaków należących do 14 gatunków:
- grzywacz – 83 (siedzące na linii wysokiego napięcia), śmieszka – 80, szpak – 77, wróbel – 63, sierpówka – 45, krzyżówka – 25
czapla siwa – 5, sroka – 5, myszołów – 2, łabędź niemy – 1, czapla biała – 1, bogatka – 1,
dzwoniec – 1, bażant – 1.

Udział uczniów Gimnazjum z Wysocka Małego w Europejskich Dniach Ptaków – Piaski – Szczygliczka 2016

Dnia 1 października 2016r. grupa 12 uczniów oraz 2 nauczycieli ze szkoły w Wysocku Małym uczestniczyła w corocznej, organizowanej przez Południowowielkopolską Grupę Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków imprezie z okazji Europejskich Dni  Ptaków, która odbyła się na Piaskach w Ostrowie Wielkopolskim.

Wycieczkę ornitologiczną przy bardzo ładnej pogodzie poprowadził Paweł Dolata.

Z licznie zaobserwowanych gatunków na uwagę zasługują: 1 mysikrólik (najmniejszy ptak Polski), cyraneczka, czapla siwa i 3 kszyki.
Z Gimnazjum w Wysocku Małym uczestniczyli:
*uczniowie: Konrad Tomaszewski, Jerzy Olejnik, Kacper Głuszek, Przemysław Marczak, Jakub Nowak, Kacper Ławniczak, Paweł Nabzdyk, Szymon Grzywna, Adam Misiek, Paweł Kaźmierczak, Jakub Górski
i Jan Fluder,
*nauczyciele opiekunowie: Piotr Szkudlarek i Marek Pawlicki.

Akcja "Czysty las"

Dnia 06.05.2016 roku uczniowie i nauczyciele Gimnazjum z Wysocka Małego wspólnie z Nadleśnictwem Antonin zorganizowali i przeprowadzili akcję „Czysty Las”.
W ramach akcji miały miejsce:

• Wycieczka rowerowa do Antonina;
  • Pobyt w ośrodku wypoczynkowym  - Górecznik;
  • Sprzątanie lasu okolic Dębnicy i dębu Huberta ( zebrano 6 dużych worków śmieci);
  • Obserwacje przyrodnicze na terenie rezerwatu Wydymacz;
  • Odpoczynek na terenie parku i pałacu Radziwiłłów w Antoninie;
  • Zajęcia edukacyjne w Izbie Edukacyjnej Ogrodówka  i grill w Nadleśnictwie Antonin;
  • Szkolny Konkurs Ekologiczny w plenerze przeprowadzony przez Samorząd SK OTOP w Wysocku Małym;
  • Wykonywanie zdjęć i filmu dokumentujących akcję.

W imprezie uczestniczyło 29 uczniów, jeden z  rodziców i trzech opiekunów - nauczycieli z Gimnazjum w Wysocku Małym oraz pracownicy Nadleśnictwa Antonin.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 Następna > Ostatnie >>

Jesteś tutaj: Strona główna Organizacje SK OTOP