Organizacje - PCK

Sukces szkolnych poetek w konkursie "Uzależnieniom STOP"

01 grudnia 2015r. w Zespole Szkół w Chynowej odbyła się XIV edycja konkursu "Uzależnieniom STOP" organizowanego we współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Przygodzicach. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie samodzielne napisanie, a następnie zaprezentowamie przed konkursową komisją wiersza promującego  zdrowy styl życia.   W swojej twórczości młodzi poeci zwrócili uwagę na fakt, jak wielkie niebezpieczeństwo niosą ze sobą wszelkiego rodzaju uzależnienia: od alkoholu, papierosów, narkotyków, telewizora i internetu.  Podkreślili , jak wielką radość i przyjemność daje świadomość bycia wolnym od jakiegokolwiek zniewolenia.
     Naszą szkołę w konkursie reprezentowały uczennice gimnazjum Katarzyna Matysiak z klasy pierwszej, która recytowała wiersz autorstwa koleżanki z klasy Klaudii Helczyk i zajęła II miejsce oraz  recytująca wiersz własnego autorstwa Kornelia Szkudlarek z klasy drugiej, która zajęła miejsce trzecie.
     Nad pracą twórczą szkolnych poetek i przygotowaniem recytacji czuwali nauczyciele Ewa Cieluch i Hieronim Duczmal.

Jesteś tutaj: Strona główna Organizacje PCK