Spotkanie z rodzicami - wywiadówki

   Piątek, 10.11.2017

Dyrektor Szkoły informuje,

że dnia 16 listopada 2017 roku odbędą się  wywiadówki:                                         

- klasa I, III a i III b - godz.15.30

- klasy IV - VII - godz. 16.30

- oddziały gimnazjalne - godz. 17.30 

BYĆ JAK…MASTERCHEF JUNIOR!

   Piątek, 10.11.2017

W piątek 10 listopada w Szkole Podstawowej w Dębnicy odbył się I Gminny Konkurs „Masterchef Junior to ja”, w którym wzięło udział pięć szkół  z terenu gminy Przygodzice. Konkurs skierowany był do uczniów klas I – III  a jego celem było propagowanie świadomego i zdrowego stylu odżywianiasię wśród najmłodszych.                                                                                                                Uczestnicy musieli wykazać się praktycznymi umiejętnościami kulinarnymi a także przygotować w swoich szkołach plakat i hasło promujące zdrowe odżywianie, które były prezentowane na wystawie konkursowej. Zadania, jakim musieli sprostać uczestnicy, polegały na przygotowaniu zdrowego posiłku i estetycznym wyeksponowaniu go przed jury. Uczniowie mieli do dyspozycji stragan pełen pysznych i zdrowych smakołyków, z których mogli dowolnie, zgodnie ze swoimi potrzebami i pomysłowością korzystać. Mali kucharze podzieleni zostali na trzy kategorie wiekowe : pierwszoklasiści przygotowywali zdrowe kanapki, drugoklasiści „jadalne stworki”, natomiast trzecioklasiści przyrządzali sałatki. Naszą szkołę reprezentowały trzy dwuosobowe drużyny z poszczególnych klas:

 - klasa I – Lena Roszak i Paweł Wala

 - klasa III a – Michalina Wróbel i Lena Dolińska

 - klasa III b – Patryk Woźnica i Nikodem Zapała.

 Cała nasza ekipa zaprezentowała się bardzo dobrze, starannie i z wielkim zapałem wykonując zadania. W przerwie konkursu uczniowie zostali zaproszeni do obejrzenia inscenizacji wiersza Jana Brzechwy „ Na straganie” w wykonaniu gospodarzy a także do wspólnych zabaw na temat zdrowego stylu odżywiania.    W tym czasie Jurorzy oceniając zadania konkursowe , mieli twardy orzech do zgryzienia, albowiem potrawy wszystkich drużyn prezentowały się porównywalnie estetycznie, kolorowo i  apetycznie.

Jednakże zgodnie z regulaminem jury wyłoniło po jednej zwycięskiej drużynie w każdej grupie wiekowej - wszak Masterchef Junior może być tylko jeden!                                      

W kategorii klas pierwszych zwyciężyła drużyna z Jankowa Przygodzkiego, wśród klas drugich uczennice z Chynowej a w najstarszej kategorii wiekowej zwyciężyły i tytuł „Masterchef Junior to ja” zdobyły uczennice naszej szkoły z klasy III a - Lena Dolińska 
i Michalina Wróbel.

Laureaci otrzymali z rąk Pani Dyrektor GZEAS Barbary Duczmal i Pana Dyrektora Szkoły Podstawowej w Dębnicy  Dariusza Spychalskiego dyplomy, upominki oraz profesjonalne czapki Masterchefa. Wszyscy pozostali uczestnicy zostali obdarowani słodkimi upominkami.

Pierwsza edycja konkursu pokazała, że tego typu rywalizacja wśród najmłodszych jest ciekawa, widowiskowa i bardzo oczekiwana. Konkurs spełnił zarówno rolę kształcącą, jak i wychowawczą. Uczniowie nie tylko mogli sprawdzić swoje umiejętności kulinarne, ale przede wszystkim mogli sprawdzić się we współdziałaniu dla osiągnięcia wspólnego celu.

Pomysłodawcom, organizatorom i zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy! Z niecierpliwością czekamy na drugą edycję !

 Zobacz zdjęcia 

 

JESIENNA AKCJA WOLONTARIATU „ZAPAL ŚWIATEŁKO”

   Piątek, 10.11.2017

     

Jesień to szczególny czas zadumy i refleksji nad wartością życia, ale i jego przemijaniem. Szkolny Wolontariat „Wystarczy Chcieć” co roku organizuje zbiórkę zniczy i odwiedza cmentarz w Wysocku Wielkim, aby zapalić światełka na zapomnianych i zaniedbanych grobach. Tegoroczna akcja miała miejsce w piątek 10 listopada. 21 wolontariuszy szkoły podstawowej i oddziałów gimnazjalnych ofiarowało swoją modlitwę i zapaliło znicze na grobach zmarłych, o których pamięć powoli zanika. Naszą tradycją stała się też refleksja nad mogiłami pochowanych na naszym cmentarzu żołnierzy i powstańców. Towarzysząca nam w tym roku pani dyrektor Irena Dymarczyk zapoznała młodzież z ich trudnymi i bohaterskimi losami. Dziękujemy uczniom i ich rodzicom za pomoc w organizacji akcji i wszystkie przyniesione znicze.

 Zobacz zdjęcia 

 

Zakwalifikowani do projektu "Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020"

   Czwartek, 02.11.2017

        Z satysfakcją możemy poinformować, iż Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Wysocku Małym została zakwalifikowana do projektu "Cyfrowa Szkoła Wielkopolska 2020", który został zainicjowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego. W ramach Projektu planuje się stworzenie unikalnej w skali kraju regionalnej sieci edukacyjnej, w oparciu o wojewódzką infrastrukturę teletechniczną i szerokopasmowy Internet. 

     30 października Marzena Wodzińska członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego przekazała na ręce dyrektora szkoły Ireny Dymarczyk certyfikat uczestnictwa w projekcie. Dzięki temu uczniowie będą mogli uczetniczyć w zajęciach dodatkowych, nauczyciele w szkoleniach, a szkoła pozyska dodatkowe wyposażenie i nowoczesną sieć wif-fi umożliwiają korzystanie z Internetu całej społeczności szkolnej.

 Zobacz zdjęcia  

KUP PAN SZCZOTKĘ!

   Poniedziałek, 30.10.2017

Szkolny wolontariat „Wystarczy Chcieć” przystąpił do kolejnej akcji charytatywnej organizowanej przez Fundację Redemptoris Missio. Tym razem zbieraliśmy szczoteczki i pasty do zębów dla dzieci, chodzących do misyjnych szkół i przedszkoli w Kamerunie. W naszą zbiórkę zaangażowali się wszyscy: przedszkolaki, uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, a także nauczyciele. Zebrane przez nas szczoteczki i pasty wysłaliśmy do Fundacji, a stamtąd wolontariusze Redemptoris Missio (stomatolodzy, lekarze, pielęgniarki i położne) wyjeżdżający do pracy na misjach, zabrali je ze sobą w długą podróż do Afryki. Już wiemy, że była to rekordowa edycja akcji, a ilość zebranych szczoteczek przerosła oczekiwania organizatorów. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i dobre serca. Dzieciaki w Kamerunie z pewnością podziękują pięknymi, zdrowymi uśmiechami, a wolontariusze na misjach będą mogli skutecznie prowadzić naukę mycia zębów.

Wszystkich zainteresowanych akcjami misyjnymi zapraszamy do odwiedzania strony  http://www.medicus.ump.edu.pl/

 Zobacz zdjęcia 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 92
Jesteś tutaj: Strona główna