Uczniowie, nauczyciele i absolwenci szkoły w Wysocku Małym na 56. Rajdzie Jesień Chopinowska

Niedziela, 10.09.2017

Dnia 10 września 2017 roku grupa 22 osób: uczniów, nauczycieli i absolwentów szkoły z Wysocka Małego wzięła udział w kolejnej edycji rajdu Jesień Chopinowska z metą przy pałacu Radziwiłłów w Antoninie. Trasa, którą przebyto na rowerach wiodła przez: Przygodzice, Górecznik (miał tam miejsce dłuższy postój), Dębnicę, Kociembę do Antonina. Podczas odpoczynków obserwowano florę i faunę głównie Parku Krajobrazowego Dolina Baryczy ze szczególnym uwzględnieniem ptactwa pobliskich stawów. Poza tym nauczyciele wdrażali uczniów do przestrzegania zasad ruchu drogowego. Na mecie czekały na wszystkich liczne atrakcje: piknik z grochówką, możliwość wzięcia udziału w Koncercie Chopinowskim, różne konkursy w tym strzelecki i inne. Po południu wszyscy zadowoleni jadąc ścieżką rowerową Antonin – Ostrów Wielkopolski i dalej przez Janków Przygodzki wrócili do Wysocka Małego.

Festyn "Pożegnanie lata" z udziałem naszych uczniów

Sobota, 09.09.2017

„Wszystkiego najlepszego, radości, szczęścia moc, słoneczka wesołego, snów pięknych co noc” – tymi muzycznymi życzeniami z piosenki Danuty Rinn i Bogdana Czyżewskiego zakończyło się prawie godzinne widowisko taneczno – muzyczne w wykonaniu uczniów naszej szkoły podczas festynu „Żegnamy lato na rok” , który odbył się  w sobotę 9 IX 2017r. na ostrowskich Piaskach – Szczygliczce.

W programie „Z tańcem przez świat” dedykowanym szerokiej publiczności, a szczególnie jej starszej generacji, która podczas festynu obchodziła swoje Senioralia, zaprezentowali się przedszkolacy, uczniowie szkoły podstawowej  , oddziałów gimnazjalnych oraz absolwenci naszej szkoły. Akcja tanecznego show obejmowała  muzyczną podróż poprzez wszystkie kontynenty naszego globu, umożliwiającą widzom poznanie ciekawostek, zwyczajów, strojów a przede wszystkim tańców odwiedzanych po drodze krajów. W widowisku wykorzystano  standardy muzyki światowej, takie jak m.in. „Milord”, „New York, New York” czy wiązankę walców  Johana Straussa a także melodie etniczne i ludowe , charakterystyczne dla danego rejonu świata.   W rolę przewodników przez meandry tanecznej podróży przez świat z wielkim talentem i wdziękiem wcielili się : Sandra Strzelczak, Tobiasz Konieczny   i Paweł Nabzdyk.

Piękne melodie, klimatyczne choreografie poszczególnych tańców , feeria barwnych strojów a przede wszystkim mistrzowskie wykonanie uczniów sprawiły, że nasze widowisko zostało przyjęte gromkimi brawami a scena finałowa z udziałem wszystkich wykonawców oklaskiwana była przez długie minuty.

Udział w festynie , do którego zostaliśmy zaproszeni przez Panią Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Beatę Klimek  był doskonałą okazją do promocji artystycznych talentów uczniów          i pracowników naszej szkoły na szerokim forum środowiska lokalnego.

W przedsięwzięcie zaangażowana była większość nauczycieli szkoły, którzy włączyli się w przygotowanie poszczególnych tańców, nad całością czuwała P. Bogusława Górska.

Sobota, 09.09.2017

Dyrektor Szkoły zaprasza wszystkich rodziców na zebranie, które odbędzie się dnia

15 września (piątek) o godzinie 16.30

Narodowe czytanie 2017 w Wysocku Małym

Wtorek, 05.09.2017

Jak co roku biblioteka oraz szkoła w Wysocku Małym włączyły się w program Narodowego Czytania, którego lekturą w 2017 roku jest Wesele Stanisława Wyspiańskiego. Akcja Narodowego Czytania trwa od roku 2012 i została zainicjowana przez prezydenta Bronisława Komorowskiego lekturą Adama Mickiewicza Pan Tadeusz a kontynuowana przez prezydenta Andrzeja Dudę. W następnych latach były czytane kolejno: Dzieła Aleksandra Fredry, Trylogia Henryka Sienkiewicza, Lalka Bolesława Prusa, Quo vadis Henryka Sienkiewicza.

W szkole w Wysocku Małym Czytanie Wesela odbyło się we wtorek 5 września. Fragmenty Wesela czytali: Dyrektor Szkoły Irena Dymarczyk, Z-ca Dyrektora Dorota Kittler, Przewodnicząca Rady Gminy Janina Wojtasiak,  Przewodnicząca Rady Rodziców Kamila Piskorska oraz nauczyciele, pracownicy szkoły i uczniowie: Izabela Krysik, Hieronim Duczmal, Urszula Leśna, Julita Sierakowska, Sandra Strzelczak. Nad całością akcji czuwali: Piotr Szkudlarek i Magdalena Misiek.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Poniedziałek, 04.09.2017

4 września 2017 r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Społeczność szkolna oraz rodzice uczestniczyli we mszy świętej w Kościele Parafialnym w Wysocku Wielkim, a następnie w uroczystej akademii inaugurującej nowy rok szkolny 2017/2018. Miłym akcentem pierwszego spotkania po udanych i bezpiecznych wakacjach, była obecność Wójta gminy Przygodzice Krzysztofa Rasiaka, Przewodniczącej Rady Gminy Janiny Wojtasiak, radnej Marii Balcerek,  Przewodniczącej Rady Rodziców Kamili Piskorskiej  oraz sołtysa wsi Wysocko Małe Romana Strączkowskiego. Dyrektor Szkoły Irena Dymarczyk powitała wszystkich, zwracając szczególną uwagę na pierwszoklasistów i najmłodsze dzieci z oddziałów przedszkolnych. Zaspokoiła ciekawość uczniów prezentując wychowawców poszczególnych klas i kadrę pedagogiczną. Zwróciła także uwagę na główne zmiany w polskiej oświacie - wygaszanie gimnazjum, uruchomienie ośmioletniej szkoły podstawowej i wprowadzenie w klasach: I, IV i VII nowej podstawy programowej. Następnie uczniowie klasy VII zaprezentowali się w krótkim programie artystycznym. I tak kolejny rok szkolny przed nami. Życzymy wszystkim uczniom oraz nauczycielom wytrwałej i twórczej pracy oraz samych suksesów!

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>