Program grantowy "WzMOCnij Swoje Otoczenie" w naszej szkole!

   Czwartek, 24.11.2022

   Celem projektu "WzMOCnij Swoje Otoczenie" jest wsparcie przedszkolnego nauczania ok. 50 dzieci z wykorzystaniem interaktywnych pomocy wspomagających naukę na wczesnym etapie edukacji tj. naukę poprzez zabawę w innowacyjny sposób.
Jak przekonuje koordynator projektu Piotr Kryszczak z Urzędu Gminy Przygodzice, "nowoczesne rozwiązania powinny stymulować u dzieci wiele procesów poznawczych tj. spostrzeganie wzrokowe, słuchowe, myślenie i mówienie. Mają one kształtować postawy społeczne, rozwijać osobowość, ćwiczyć samodzielność, a także zachęcać do pracy w grupie" – zakłada urzędnik.
"W odniesieniu do dzieci obcujących od najmłodszych lat z komputerami, smartfonami, czy tabletami, stosowane z umiarem pomoce multimedialne, mogą stanowić ciekawe uzupełnienie programu nauczania" - mówi dyrektor przedszkola w Wysocku Małym Irena Dymarczyk.
"Zajęcia z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań, np. ekranu, czy dywanu interaktywnego, mają stanowić uzupełnienie codziennych zajęć edukacyjnych dla dzieci w wieku przedszkolnym m.in. nauki kodowania, pisania, czytania, logicznego myślenia, a także zajęć korekcyjno-kompensacyjnych, rewalidacyjnych i dydaktyczno-wyrównawczych.  Interaktywność absorbuje dziecko, angażuje jego zmysły - wzrok, dotyk, słuch. Rozwija umiejętność wykonywania złożonych poleceń, które aktywizują myślenie abstrakcyjne" - wyjaśnia  Dymarczyk.
Jak informuje wójt gminy Krzysztof Rasiak, "projekt z Wysocka Małego został wybrany spośród 280 wniosków, jakie wpłynęły w II turze IV edycji programu „WzMOCnij swoje otoczenie. Łącznie wybrano 91 laureatów, a kwota wsparcia w tej turze rekrutacji wyniosła 1,8 mln zł ".
Program „WzMOCnij swoje otoczenie” to inicjatywa Polskich Sieci Elektroenergetycznych - krajowego operatora systemu przesyłowego. Celem tej inicjatywy jest wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego oraz finansowe wsparcie w ich wdrożeniu. Program jest skierowany do gmin, na których terenie jest zlokalizowana lub budowana infrastruktura przesyłowa. Na terenie gminy Przygodzice i powiatu ostrowskiego realizowany jest projekt inwestycyjny podwieszenia drugiego toru 400 kV na linii Ostrów – Kromolice.

                            Zobacz zdjęcia na stronie Gminy Przygodzice:

http://przygodzice.pl/asp/pl_licznik.asp

  Zobacz zdjęcia z zajęć w przedszkolu      

 

Akcja charytatywna "Tydzień dla Maksa"

   Piątek, 04.11.2022

Od dnia 17 do 21 października 2022r w ramach działań Szkolnego Wolontariatu w Szkole Podstawowej w Wysocku Małym została przeprowadzona akcja charytatywna dla Maksia Mareckiego, ośmioletniego chłopca, który od pięciu lat boryka się z chorobą nowotworową. Podstępna neuroblastoma już drugi raz atakuje jego ciało. Obecnie chłopiec przebywa w Barcelonie, gdzie leczony jest przeciwciałami. To leczenie jest bardzo kosztowne. Kwota niewyobrażalnie duża do zebrania. Szkolny Wolontariat z wielkim zaangażowaniem ruszył na pomoc. Postanowiliśmy zorganizować „Tydzień dla Maksia”, który charakteryzował się szeregiem działań takich jak: sprzedaż zdrowych sałatek, sprzedaż słodkości, kiermasz rzeczy używanych, loteria fantowa oraz zbiórka pieniędzy do puszki.

Zaangażowanie całej społeczności szkolnej – uczniów, przedszkolaków, rodziców i nauczycieli oraz Żłobka w Wysocku Małym było ogromne i przeszło nasze oczekiwania.
Podsumowując wszystkie dni akcji, kwota którą udało nam się zebrać to 6700 zł. Wszystkim, którzy z entuzjazmem i ogromnym sercem przystąpili do akcji w imieniu Maksia i jego rodziców z całego serca dziękujemy.

  Zobacz zdjęcia      

 

Sadzimy żonkile w ramach akcji społecznej "Pola Nadziei"

   Czwartek, 03.11.2022

        W piękny słoneczny jesienny dzień 3 listopada Wolontariusze Szkolnego Wolontariatu "Wystarczy Chcieć" zasadzili cebulki żonkilowe na Polach Nadziei przy szkole Podstawowej w Wysocku Małym. Już od wielu lat nasza szkoła uczestniczy w tej pięknej akcji sadzenia żonkili. To dzięki wieloletniej współpracy z Hospicjum św. Józefa z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim zwracamy uwagę młodzieży na los osób nieuleczalnie chorych, będących u kresu życiowej drogi.

Podczas akcji pani Dyrektor przypomniała wolontariuszom jakie znaczenie ma cebulka żonkilowa, jest wezwaniem do niesienia bezinteresownej pomocy, jest to międzynarodowy symbol nadziei, zwycięstwa miłości nad śmiercią, a żonkile zasadzone dzisiaj będą świadczyły o tym, że łączymy się z ludźmi nieuleczalnie chorymi i jesteśmy gotowi wspierać ich w cierpieniu.

Żonkilowa cebulka zasadzona jesienią obumiera, aby wiosną rozkwitła jako piękny kwiat, a przez swą subtelność, barwę i zapach uświadamia nam wyższe cele istnienia symbolizując kruchość i ulotność życia.

Czekamy z niecierpliwością na wiosnę i nasze żonkile, a w międzyczasie nieśmy bezinteresowną pomoc tym którzy jej potrzebują.

  Zobacz zdjęcia      

 

Gala Stypendialna 2022

   Czwartek, 27.10.2022

W czwartek 27 października w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Przygodzicach odbyła się Gala Stypendialna - wręczenie Stypendium Wójta Gminy Przygodzice uczniom, którzy osiągnęli w danym roku szkolnym bardzo wysokie wyniki w nauce, byli laureatami konkursów przedmiotowych, otrzymali maksymalny wynik na egzaminie ósmoklasisty czy zajęli medalowe miejsca w zawodach sportowych co najmniej na szczeblu wojewódzkim.

           Z naszej szkoły to zaszczytne wyróżnienie z rąk wójta Krzysztofa Rasiaka otrzymało aż 10. uczniów z klas IV - VI:

Oliver Bona, Hubert Nicpoń, Aleksander Strzelczak, Natalia Marczak, Aleksandra Nawrocka, Paweł Wala, Gabriela Maciaszek, Oliwia Marczak, Wojciech Nowak, Stanisław Sufryd

oraz 11. uczniów z klas VII - VIII:

Amelia Banasiak, Michalina Wróbel, Zofia Ławniczak, Solomiia Shavarska, Aleksandra Kupijaj, Michał Cegła, Amelia Kucharska, Joanna Piasecka, Filip Szczepaniak, Oliwia Jendrasik, Piotrs Płomiński.

    Serdecznie gratulujemy wyróżnionym uczniom za ich ciężką pracę i rozwijanie swoich pasji i zainteresowań, ich rodzicom za codzienny trud wychowawczy oraz nauczycielom, którzy przyczynili się do osiągnięcia tak wspaniałych efektów edukacyjno - wychowawczych.

Szczegółowy opis wydarzenia i fotorelacja znajdują się na stronie Gminy Przygodzice:

  Zobacz zdjęcia      

 

Ślubowanie klasy I

   Piątek, 14.10.2022

    Ślubowanie uczniów klasy I to uroczystość ważna i zobowiązująca. W naszej szkole odbywa się w Dniu Nauczyciela, aby podkreślić znaczenie tego wydarzenia. Pierwszoklasiści pod czujnym okiem wychowawczyni pani Bogusławy Górskiej i nauczyciela wspomagającego Dagmary Brylak przygotowali dla społeczności szkoły i rodziców piękną uroczystość, na której zaprezentowali swoje talenty muzyczne, taneczne i recytatorskie, wiedzę o Polsce, znajomość praw i obowiązków oraz wielkie poczucie humoru. Wzorowo wypadli również na teście wypicia wody z cytryną i dzięki złożonemu ślubowaniu na sztanadar szkoły i pasowaniu magicznym ołówkiem przez Panią Dyrektor Irenę Dymarczyk stali się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły.

  Zobacz zdjęcia      

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 163
Jesteś tutaj: Strona główna