Wycieczka do Torunia

   Środa, 05.07.2017

Przypominamy o wyjeździe do Torunia!
Termin: 11-12.07.2017 r.
Zbiórka na parkingu przy szkole o godzinie 7.00.
W sekretariacie szkoły czekają na Was zgody na wyjazd. 
Zapominalscy prosimy o wpłatę 50 złotych.

Telefon kontaktowy do szkoły: (62) 592-69-77

 

Zakończenie roku szkolnego w szkole podstawowej

   Piątek, 23.06.2017

          Nadszedł upragniony czas wakacji i pora na podsumowanie roku szkonego 2016/2017. Był to rok pracowity dla uczniów i nauczycieli, obfitujący w wiele konkursów, projektów, zawodów i wycieczek oraz zwykłej codziennej i mozolnej pracy. Dla wielu pracowitych i wytrwałych uczniów szkoły podstawowej 23 czerwca był okazją do otrzymania świadectw z wyróżnieniem, dyplomów za wzorową frekwencję, nagród czytelniczych i nagrody Sportowca Roku. Zwyczajowo nagrody te wręczała uczniom pani dyrektor Irena Dymarczyk w asyście dumnych wychowaców, dziękując także rodzicom prymusów. Obecna na sali przewodnicząca Rady Gminy, pani Janina Wojtasiak również pogratulowała uczniom sukcesów małych i dużych,  jednocześnie życząc udanych wakacji. 

        Na zakończenie tej miłej uroczystości nie obyło się bez wzruszeń. Po 41 latach pracy w naszej szkole na zasłużoną emeryturę udała się pani Mariola Roszak - Cholewka, wspaniały i doświadczony pedagog i wychowawca kilku pokoleń dzieci i młodzieży z Wysocka Małego. Były kwiaty, życzenia oraz bardzo osobisty występ wokalny zespołu Violinki, aby podkreślić ogromny wkład Pani Marioli w dorobek pedagogiczny naszej szkoły.

     Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy wspaniałych i bezpiecznych wakacji!

 Zobacz zdjęcia 

 

Zakończenie roku szkolnego w gimnazjum

   Piątek, 23.06.2017

          23 czerwca był także dniem podsumowań i pożegnań w gimnazjum. Uczniowie zgodnie podkreślali, iż ten rok szkolny minął im bardzo szybko, a absolwenci  nie mogli uwierzyć, że kolejny już, trzeci etap kształcenia dobiegł końca. Jednak zacznijmy od początku. Na sali gimnastycznej o godzinie 10.30 zebrali się gimnazjaliści, zaproszenie rodzice i goście, nauczyciele i pracownicy szkoły. W części oficjalnej, zgodnie z tradycją,  w pierwszej kolejności pani dyrektor Irena Dzmarczyk podziękowała najlepszym uczniom i ich rodzicom za zdobycie świadectw z wyróżnieniem. Następnie nadszedł czas na dyplomy, upominki  i medale za aktywną. trzyletnią pracę w kołach zainteresowań i organizacjach. Absolwenci z dumą odbierali nagrody za działalność w: szkolnym kole PCK, OTOP, Wolontariacie "Wystarczy Chcieć", Szkolnym Klubie Europejskim Syriusz. Nie zapomniano także o uczniach ze 100% frekwencją i statuetce dla Sportowca Roku. Jednak na największe wyróżnienie zasłużyła uczennica klasy III gimnazjum Zuzanna Waloszczyk, która otrzymała statuetkę Dyrektora Szkoły za najlepsze wyniki w nauce, wzorowe zachowanie, aktywność społeczną i udział w wielu konkursach przedmiotowych i interdyscypilnarnych. Następnie Dyrektor Szkoły podziękowała zarządowi Rady Rodziców i jej przewodniczącej pani Kamili Piskorskiej za ogromne poświęcenie w pracy na rzecz uczniów i naszej szkoły. 
W części artystycznej zaprezentowała się klasa II gimnazjum, która w genialny sposób sparodiowała atmosferę lekcji szkolnych, doli ucznia i nauczyciela i zaprosiła absolwentów na pokład Statku Przyjaźni. Następnie klasa III wraz z wychowawcą wspominała najciekawsze chwile, które razem przeżyli w naszej szkole. I tu oczywiście i absolwentom i nauczycielom łza zakręciła się w oku. Kolejne pokolenie młodych, wspaniałych ludzi idzie w świat, a my życzymy im szczęśliwej drogi!

 Zobacz zdjęcia - część oficjalna

Zobacz zdjęcia - część artystyczna

 

Podsumowanie pracy Wolontariuszy

   Wtorek, 20.06.2017

We wtorek 20 czerwca, na ostatnim w tym roku szkolnym spotkaniu Wolontariatu „Wystarczy Chcieć”, dokonaliśmy podsumowania tegorocznych działań. Wolontariusze mogli sobie przypomnieć co działo się w ramach wolontariatu, powspominać akcje, w których brali udział, a także podziękować wspierającym wolontariat nauczycielom i rodzicom. Naszymi szczególnymi gośćmi byli przyjaciele wolontariatu, którzy wspierali nas w organizacji wielu akcji: p.dyrektor Irena Dymarczyk, p. Ewa Waloszczyk, p. Izabela Krysik, p. Daria Kwapisz, ks. Jarosław Kołodziej, p. Paweł Wróblewski, p. Marek Pawlicki oraz p. P.Szkudlarek. Wyróżniliśmy także najaktywniejszych wolontariuszy, którymi w tym roku byli: Sandra Strzelczak, Agata Orzechowska, Julia Kowalczyk, Katarzyna Matysiak i Zuzanna Waloszczyk. Najmłodsi wolontariusze, którzy dołączyli do nas niedawno otrzymali legitymacje szkolnego wolontariatu.

Wszystkich sympatyków pomagania zapraszamy do odwiedzania profilu naszej grupy na http://www.szkolnywolontariat.pl/placowka/szkolny-wolontariat-wystarczy-chciec, który zaprezentowaliśmy w trakcie spotkania, a także do obejrzenia filmów które zgłosiliśmy na konkurs MEN: https://www.youtube.com/watch?v=lLUHhemMxfY, https://www.youtube.com/watch?v=-2TbDoTzze0.

Dziękujemy za rok wytężonej pracy i zachęcamy do udziału w naszych akcjach w kolejnych latach. Pomaganie jest łatwe…

 Zobacz zdjęcia 

 

Rajd dla wytrwałych

   Sobota, 17.06.2017

             Rajd Dla Wytrwałych” jest imprezą cykliczną odbywającą się zawsze na końcu roku szkolnego lub też na początku wakacji. Jest on organizowany przez członków SK OTOP z Gimnazjum w Wysocku Małym dla uczniów tutejszej szkoły, mających dużą wytrzymałość, siłę i potrafiących utrzymać duże tempo jazdy  na rowerze. Tym razem członkowie SK OTOP wspólnie ze Stowarzyszeniem Przyjaciół i Absolwentów Szkoły w Wysocku Małym zorganizowali taki rajd po Dolinie Baryczy. Trasa liczyła 50 km i przebiegała przez: Chynowę, Dębnicę, Odolanów, Tarchały Wielkie, Janków Przygodzki 

do Wysocka Małego. Podczas rajdu miały miejsce dwa przystanki. Na pierwszym w Dębnicy uczniowie obserwowali ptactwo na Stawie Dębnica Dolna (zaobserwowano: trzciniaki, dymówki, bociany białe, mewy, krzyżówki, łyski i łabędzie nieme).Drugi postój odbył się w Parku 600 Lecia w Odolanowie, gdzie  uczestnicy zdobyli informacje na temat Obserwatorium Astronomicznego tam się znajdującego oraz odpoczywali na świeżym powietrzu.
W rajdzie uczestniczyli:
-uczniowie gimnazjum: Mateusz Paszek, Maciej Piskorski, Jerzy Olejnik, Tomasz Matysiak i Jakub Górski.
-absolwenci szkoły: Damian Kardas i Dawid Kurek.
- nauczyciele opiekunowie: Marek Pawlicki i Paweł Wróblewski.

 Zobacz zdjęcia 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 86
Jesteś tutaj: Strona główna