Wakacje!

   Sobota, 25.06.2022

 

Zakończenie roku szkolnego połączone z wmurowaniem Kapsuły Czasu

   Piątek, 24.06.2022

Nadszedł utęskniony koniec roku szkolnego 2021/2022, roku trudnego, gdyż czas nauki szkolnej był przeplatany okresami nauki zdalnej i roku bardzo ważnego dla społeczności szkolnej - 50. rocznicy nadania szkole imienia Mikołaja Kopernika. Obchody złotych godów zainspirowały społeczność szkolną, aby w oryginalny sposób przekazała kolejnym pokoleniom ważne informacje dotyczące życia szkoły, kultywowanych tradycji i reflekcji dotyczących przyszłości. Stąd pomysł na wmurowanie pod obeliskiem patrona Kapsuły Czasu, która będzie otworzona za 20 lat. Co w sobie kryje? Zdjęcia poszczególnych klas wraz z wychowawcami, wypowiedzi uczniów na temat "Kim będę?", "Jak będzie wyglądała szkoła za 20 lat?", list do przyszłych pokoleń przekazany przez wójta gminy Przygodzice Krzysztofa Rasiaka i przewodniczącą rady gminy Przygodzice Janinę Wojtasiak, podpisy innych zaproszonych gości, zdjęcia z życia szkoły oraz jedną hrywnę od naszych uczniów - uchodźców z Ukrainy. Znalazły się tam także inne małe niespodzianki, które mamy nadzieję spowodują, że odżyją wspomnienia za 20 lat. Zaproszonym gościom, uczniom i pracownikom szkoły udzieliła się podniosła atmosfera oraz ważność chwili i`wszyscy z zapartym tchem śledzili moment wmurowania zgomadzonych pamiątek.

Zakończenie roku szkolnego obfitowało jeszcze w wiele wzruszających i ważnych momentów. Po pierwsze uhonorowani zostali uczniowie z najlepszymi ocenami i zachowaniem, którzy w obecności rodziców otrzymali świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe. Dyrektor szkoły Irena Dymarczyk wręczyła także statuetki w różnych kategoriach. Najlepszymi sportowcami okazały się tenisistki stołowe - Aleksandra Nawrocka i Amelia Kucharska. Statuetki w kategorii specjalistów od sprzętu grającego powędrowały do Mateusza Adama, Patryka Strączkowskiego i Mateusza Myji. A najważniejszą statuetkę - Puchar Dyrektora Szkoły, którą może otrzymać tylko wyjątkowo utytułowany absolwent otrzymała w tym roku Joanna Piasecka.

Kolejnym ważnym momentem było pożegnanie p. Marka Pawlickiego, wieloletniego nauczyciela przedmiotów przyrodniczych w naszej szkole, który po 30 latach pracy postanowił przejść na emeryturę. Uczniowie w wyrazie sympatii i uznania dla swojego "Pana Mereczka" podarowali mu plecak, kask rowerowy i 30 czekoladowych batoników, aby czas na emeryturze spędzał tak jak lubi.

Na zkończenie przyszedł czas na pożegnanie klasy ósmej. Tradycją naszej szkoły jest, aby zrobili to uczniowie klasy siódmej. W tym roku szkolnym uczniowie wpadli na pomysł pożegnania w formie konkursu pt."Podejmij wyzwanie". Wyzwania dotyczyły różnych kategorii - od sportu, po kulinaria i nowinki technologiczne, które uczniowie z zapałem rozwiązywali. Było przy tym dużo śmiechu i zabawy. Potem uczniowie klasy ósmej zaprezentowali się po raz ostatni. Podziękowali za lata nauki i wychowania oraz zatańczyli dla zgromadzonych gości perfekcyjnie przygotowanego poloneza. Było wzruszająco!

Wszystkim Uczniom naszej szkoły, drogim Absolwentom, Rodzicom i Pracownikom szkoły życzymy udanych i bepiecznych wakacji!

  Zobacz zdjęcia zakończenia w klasach I - V    

  Zobacz zdjęcia pożegnania p. Marka Pawlickiego    

  Zobacz zdjęcia wmurowania Kapsuły Czasu   

  Zobacz zdjęcia zakończenia w klasach VII - VIII   

 

Rekrutacja do Gminnego Żłobka w Wysocku Małym

   Poniedziałek, 06.06.2022

                                                                   

Gmina Przygodzice ogłasza nabór do Gminnego Żłobka w Wysocku Małym dzieci w wieku od 20. tygodnia życia do 3 lat.

Szczegóły na stronie internetowej gminy Przygodzice. 

 

Zobacz plakat  

Znowu zabłysły nasze "Złotka"

   Niedziela, 05.06.2022

Aleksandra Nawrocka brązową medalistką MISTRZOSTW POLSKI ŻACZEK  2022r w tenisie stołowym.                                                                     

        W dniach 4-5 czerwca w Olkuszu odbyły się Mistrzostwa Polski żaczek i żaków w tenisie stołowym. W Mistrzostwach Polski wzięło udział 64. najlepszych rankingowo zawodniczek oraz 64. zawodników z całej Polski. Wspaniale zaprezentowała swoje umiejętności Aleksandra Nawrocka. Podczas rywalizacji z najlepszymi zawodniczkami w Polsce Oli udało się wywalczyć brązowy medal Indywidualnych Mistrzostw Polski żaczek. Natomiast w grze podwójnej Aleksandra Nawrocka wystąpiła w parze z Zuzanną Wieczorek z Klubu KS Polonia Śmigiel i wywalczyły srebrny medal uzyskując tytuł Wicemistrzyń Polski żaczek w grze podwójnej na 2022r.

        W zawodach Ogólnopolskich Szkół Podstawowych w tenisie stołowym, które odbyły się 7-8 czerwca 2022r w Rawie Mazowieckiej, wspaniale zaprezentowały się Aleksandra Nawrocka i Amelia Kucharska. W klasyfikacji gry podwójnej drużynowej zespół dziewczyn uzyskały 8 miejsce na 24 zespoły.

     Jesteśmy dumni z naszych dziewczyn Oli i Amelki - to wspaniałe uczennice naszej szkoły i najlepsze zawodniczki Klubu LKS Wysocko Wielkie. Serdecznie gratulujemy , życzymy dalszych sukcesów i nowych sportowych wyzwań.

 Zobacz zdjęcia  

 

W grodzie Mikołaja Kopernika

   Czwartek, 26.05.2022

Toruń pięknym miastem jest i basta!                                                                                Przekonali się o tym już wielokrotnie nasi uczniowie, którzy już wcześniej mieli okazję zawitać do tego klimatycznego średniowiecznego grodu. Do tego uprzywilejowanego grona dołączyli ostatnio uczniowie klas I – III, którzy 26 maja wyruszyli śladami swoich starszych kolegów, aby na własne oczy ujrzeć i odkryć miasto, w którym na świat przyszedł Patron naszej szkoły Mikołaj Kopernik. Wycieczka do miasta lat dziecięcych sławnego astronoma doskonale wpisała się w całoroczne obchody wielkiego Jubileuszu 50-lecia nadania Szkole Podstawowej w Wysocku Małym imienia tego Wielkiego Odkrywcy. Jak było do przewidzenia,i tym razem Toruń zachwycił małych podróżników od pierwszego wejrzenia. Eksplorowanie miasta z panią przewodnik jeszcze bardziej rozbudziło ciekawość i zainteresowanie życiem torunian w dawnych wiekach, a gotycki dom urodzenia Mikołaja Kopernika widziany z bliska uruchomił pokłady dziecięcej wyobraźni. Dalszy ciąg wyprawy był nie mniej ekscytujący, bowiem małych odkrywców czekały warsztaty wypieku słynnych toruńskich pierników w Żywym Muzeum Piernika. Pod okiem Mistrza piekarskiego uczniowie mogli zdobyć pierwsze szlify w zawodzie, zakończone zdobyciem tytułu czeladnika, a wytwory swojej pracy sprezentować mamom w dniu ich święta. Jak przystało na uczniów szkoły kopernikowskiej, obowiązkowym punktem programu była również wizyta w Centrum Nowoczesności „Młyn wiedzy”. W dawnym młynie, na pięciu kondygnacjach rozmieszczono najróżniejsze interaktywne przyrządy, które w sposób przystępny, w formie zabawowej pozwalają odkrywać zawiłe prawa matematyki, fizyki, przyrody oraz chemii. W większości opinii był to najciekawszy, choć zdecydowanie zbyt krótko trwający, element wycieczki do zacnego grodu Kopernika. Ogromne zainteresowanie światem nauki pozwala więc żywić nadzieję, że i wśród naszych uczniów rosną nowi Kopernicy, o czym być może już wkrótce się przekonamy!

Podczas wycieczki opiekę sprawowali nauczyciele: Bogusława Górska, Marzena Olek, Elżbieta Madajka i Daria Kołodziej – Gałka.

 Zobacz zdjęcia   
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 160
Jesteś tutaj: Strona główna