„ZAPAL ŚWIATEŁKO” – JESIENNA AKCJA SZKOLNYCH WOLONTARIUSZY

   Piątek, 09.11.2018

       

Pamięć o zmarłych i refleksja nad przemijaniem ludzkiego życia to tematy, do których wracamy jesienią w sposób szczególny. Szkolny Wolontariat „Wystarczy Chcieć” po raz kolejny zorganizował w naszej szkole zbiórkę zniczy, aby następnie udać się na cmentarz w Wysocku Wielkim i zapalić światełka na opuszczonych lub zaniedbanych grobach. Tegoroczna akcja miała miejsce w piątek, 9 listopada, a wzięło w niej udział 22 uczniów z klas: 4a, 7 i III gimnazjum. Jak co roku, odwiedziliśmy również mogiły pochowanych na naszym cmentarzu powstańców. Ofiarowana przez młodzież modlitwa, refleksja i zapalone znicze, które rozświetliły zaniedbane nagrobki, to symbol ich pamięci o spoczywających w nich zmarłych. Dziękujemy uczniom i ich rodzicom za pomoc w organizacji akcji i wszystkie przyniesione znicze. Opiekę nad uczniami sprawowały: p. Iwona Grobelna i p. Justyna Perz.


 Zobacz zdjęcia 

 

Dzień Postaci z Bajek

   Poniedziałek, 05.11.2018

      Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Pozwalają wykształcić u dzieci właściwe postawy moralne, rozgraniczać dobro od zła, stawać po właściwej stronie i kierować się moralnością.

   Tym razem 5 listopada przedszkolacy z obu grup przedszkolnych świętowali Ogólnopolski Dzień Postaci z Bajek. Najmłodsi rozpoznawali na plakacie postaci z bajek, wykazywali się wiedzą na temat bajek i klasycznych baśni podczas zagadek słownych i obrazkowych. Dzieci brały udział w ćwiczeniach kreatywnych – nadawanie imion krasnoludkom według własnego pomysłu. Była też okazja do wspólnej tematycznej zabawy ruchowej z muzyką oraz do figli z grupową maskotką – ogromną pluszową myszką J Przedszkolacy otrzymali pamiątkowe medale i bajkowe naklejki za aktywny udział podczas wspólnych zabaw.

     Należy wspomnieć , że w oddziale przedszkolnym już kolejny rok realizujemy wiele działań w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom- czytające przedszkolaki” - http://calapolskaczytadzieciom.pl/czytajace-przedszkola oraz projekt ogólnopolski „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”- https://www.mac.pl/malymis , który przyczynia się do rozwijania czytelnictwa wśród przedszkolaków, a codzienne czytanie literatury dla dzieci przez wychowawcę stało się stałym elementem dnia.


 Zobacz zdjęcia 

 

Bieg Niepodległości

   Środa, 31.10.2018

 

           Dnia 31 października 2018 r. uczniowie, nauczyciele, Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Wysocku Małym przy współudziale Ochotniczej Straży Pożarnej w Wysocku Małym zorganizowali bieg w połączeniu z piknikiem w ramach projektu Niepodległa – Polska Stulecie Odzyskania Niepodległości.

 Impreza odbyła się w okolicach Wysocka Małego i Smardowa w Dolinie Baryczy.Na trasie liczącej około 2 km uczniowie szkoły rywalizowali w biegu, a osoby nie biegające odbyły spacer po malowniczym, zabezpieczonym przez strażaków i nauczycieli, wiodącym głównie lasem dukcie. Po biegu miał miejsce piknik w połączeniu z grillem przygotowanym przez Radę Rodziców, podczas którego zorganizowano quiz wiedzy o sukcesach polskich sportowców w minionych stu latach, przygotowany dla uczniów przez nauczycieli.

 Zobacz zdjęcia 

 

Wycieczka do Londynu, Windsoru i Oxfordu!

   Poniedziałek, 29.10.2018

W dniach 21-26 października 2018 uczniowie naszej szkoły podstawowej oraz gimnazjum brali udział w niezapomnianej przygodzie na ziemi brytyjskiej. Wycieczka do stolicy Wielkiej Brytanii oraz do Windsoru i Oxfordu została zorganizowana wspólnie z IV Liceum Ogólnokształcącym w Ostrowie Wielkopolskim. Program wycieczki obejmował wiele atrakcji. Pierwszym przeżyciem dla uczestników był przejazd Eurotunelem pod kanałem La Manche. Pomimo długiej podróży autokarem nikomu nie zabrakło sił aby ruszyć na podbój miasta. Spacer wzdłuż Tamizy rozpoczęto od London Bridge, Katedry Southwark i Teatru Szekspirowskiego. Mostem Millenium Bridge uczestnicy przeszli do Katedry Św. Pawła. Kolejne dni również obfitowały w bogate wydarzenia. Obserwacja zmiany warty pod Buckingham Palace, spacer przez St. James’s Park który doprowadził grupę pod gmach Opactwa Westminsterskiego oraz Domy Parlamentu wraz ze słynną Wieżą Zegarową i Big Ben’em. Ulicą Whitehall dotarliśmy do Trafalgar Square. Nie można było pominąć siedziby premiera 10 Downing Street oraz Stajni Królewskich. Byliśmy również zachwyceni słuchając historii o Tower of London, czy obserwując rozpoznawalny na całym świecie most zwodzony Tower Bridge. Rejs po Tamizie pozwolił utrwalić w pamięci poznane miejsca, tak samo jak przejażdżka mierzącą 135 metrów karuzelą zwaną London Eye. Dalszy pobyt to takie punkty programu jak Piccadilly Circus, Leicester Square i China Town.

Niepowtarzalny klimat miała wizyta w letniej rezydencji królewskiej w Windsorze. To urokliwie położone, ulubione miejsce brytyjskiej królowej Elżbiety II, którego przepiękne zamkowe wnętrza zapoznawały nas ze zwyczajami i charakterem rodziny królewskiej. Miasteczko uniwersyteckie Oxford również oczarowało uczestników naszej wycieczki. Wizyta w Christ Church College oraz zwiedzanie miasta miały wyjątkowy charakter.

Angielską przygodę zakończyliśmy odwiedzając dzielnicę drapaczy chmur Canary Wharf, z której szlak wiódł już do Greenwich, gdzie przebiega południk „0”. W każdym z tych miejsc nasz przewodnik londyński, pan Kuba, snuł pasjonujące opowieści, aby wszystkim przybliżyć historię i kulturę tego wyjątkowego kraju, jakim jest Wielka Brytania.

Przez kilka dni przyglądaliśmy się życiu jednego z największych miast na świecie, uczniowie mogli wykorzystać swoje umiejętności językowe i z bliska podziwiać miejsca, o których uczyli się na lekcjach języka angielskiego. Cała przygoda okazała się wspaniałą lekcją językowo-kulturową, którą uczestnicy na pewno zapamiętają na bardzo długo.

W trakcie wycieczki opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: Justyna Perz i Daria Kołodziej-Gałka. Dziękujemy bardzo p. Karolinie Halczuk, p. Maciejowi Brzykcemu oraz licealistom z Ostrowa Wielkopolskiego za mnóstwo wspólnych przeżyć i wspaniałą atmosferę wyjazdu.

 Zobacz zdjęcia 

 

Dla Niepodległej

   Piątek, 26.10.2018

 

        SETKA NA 100-LECIE – to sportowa inicjatywa podjęta przez uczniów naszej szkoły dla uczczenia odzyskania przez Polskę niepodległości. Działanie pod patronatem Towarzystwa Gimnastycznego ,,Sokół”, z którym szkoła współpracuje od kilku lat, to kolejne przedsięwzięcie realizowanego przez szkołę projektu ,,Godność, Wolność, Niepodległość”. Do bicia rekordu uczniowie przygotowywali się w czasie zajęć pozalekcyjnych i lekcji z wychowania fizycznego. 26 października o godz.11.00 setka uczniów z klas II- VIII i III gimnazjum zebrała się w sali gimnastycznej. Dominujące biało-czerwone stroje gimnastyczne dziewcząt i chłopców oraz niecodzienni goście świadczyły o wyjątkowym charakterze zajęć. Przed rozpoczęciem bicia rekordu Prezes Towarzystwa Gimnastycznego ,,Sokół’’ dh Krzysztof Portasiak przybliżył młodym sportowcom idee Towarzystwa w okresie międzywojennym, podkreślając patriotyczny charakter działalności. Zgodnie z mottem organizacji ,,W zdrowym ciele, zdrowy duch” o godz.11.10 rozpoczęto bicie szkolnego rekordu. 100-osobowa grupa przez 20 minut pod kierunkiem nauczycieli wychowania fizycznego wykonywała intensywne ćwiczenia gimnastyczne. Na poprawnością sportowych zmagań czuwała także sekretarz Towarzystwa pani Maria Krajewska. Komisja stwierdziłą , że rekord został pobity i wydarzenie wpisano do Księgi Rekordów ,,Guinnessa” Sokoła.

 

Jak podkreślił dh Krzysztof Portasiak, to bardzo cenna inicjatywa i na pewno pozostanie w pamięci społeczności uczniowskiej na długie lata, zawsze kojarzona z piękną rocznicą, po prostu rekord dla Ojczyzny.

 Zobacz zdjęcia 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 3 z 109
Jesteś tutaj: Strona główna