DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI

   Czwartek, 21.03.2019

21 marca to nie tylko początek wiosny, ale również międzynarodowy dzień wsparcia dla osób z Zespołem Downa. Zespół Downa to wada genetyczna, polegająca na nieprawidłowej liczbie chromosomów. Data nie jest przypadkowa. Osoby z tą chorobą w 21 parze chromosomów mają trzy chromosomy, zamiast dwóch. Medyczna nazwa to Trisomia chromosomu 21. Szkolni wolontariusze zaprosili wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w akcji „Dzień kolorowej skarpetki”, aby przypomnieć o osobach niepełnosprawnych w naszym otoczeniu i uwrażliwić na ich potrzeby. W tym dniu wszyscy uczniowie założyli wesołe, niepasujące do siebie skarpetki, a także sami tworzyli najróżniejsze papierowe skarpety, aby pokazać swoje wsparcie dla chorych z zespołem Downa. A dlaczego kolorowe skarpetki? To znak solidarności z chorymi. Skarpetki mogły być w paski, w kropki, długie lub krótkie. Im dziwniej, tym lepiej, bo wyglądając nieco odmiennie, wysyłamy sygnał, że akceptujemy odmienność osób z zespołem Downa.

 Zobacz zdjęcia 

 

Tydzień dla Patryka

   Czwartek, 14.03.2019

Zakończyliśmy tygodniową akcję, podczas której zbieraliśmy fundusze na leczenie ciężko chorego Patryka z Przygodzic.

 Od 4 do 11 marca mogliście kupić sałatki, słodkości, galaretki, kartki i ozdoby świąteczne, a także wziąć udział w licytacji i loterii fantowej.

Pieniądze ze wszystkich tych akcji przesłaliśmy na konto fundacji siepomaga, dla Patryka Jarczaka.

Kwota którą wspólnie uzbieraliśmy to:

2603zł

Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w organizacji tej akcji charytatywnej!

Ogromne podziękowania dla rodziców, nauczycieli

i wszystkich uczniów naszej szkoły za przygotowanie kartek, ozdób świątecznych, codzienny udział w akcji i wsparcie naszych działań!

 Jesteście niesamowici! J

 DZIĘKUJEMY!

SZKOLNY WOLONTARIAT I SAMORZĄD UCZNIOWSKI

 Zobacz zdjęcia 

 

FILMOWY DZIEŃ KOBIET W 4A

   Piątek, 08.03.2019

Dobre maniery i sympatyczne gesty są z pewnością domeną chłopców z klasy 4a, którzy w piątek, 8 marca, w dniu święta wszystkich kobiet, zadbali o to, aby umilić swoim koleżankom ten wyjątkowy dzień. Odświętnie ubrani czwartoklasiści wręczyli kwiaty, złożyli piękne życzenia i zaprosili dziewczyny do kina. Spędzone wspólnie popołudnie było kolejną okazją dla całej klasy, aby poznać siebie nawzajem, zintegrować grupę i zacieśnić klasowe więzi. W filmie „Corgi-psiak królowej”, dzieci obejrzały historię Rexa, nieziemsko rozpuszczonego, ślicznego małego corgi, ulubionego pieska brytyjskiej królowej Elżbiety II. Rex przeżywa wiele przygód w Londynie, do którego przypadkiem trafia z pałacu pełnego przepychu i wygód. Zarówno Rex jak i czwartoklasiści wyciągnęli z tej historyjki pewien morał: że prawdziwych przyjaciół poznaje się w potrzebie. Był to z pewnością emocjonujący, świąteczny piątek i dla dziewczyn i dla chłopców.

 Zobacz zdjęcia 

 

XLVII Święto Patrona Szkoły Mikołaja Kopernika

   Wtorek, 19.02.2019

         Jak każdego roku, w rocznicę nadania szkole imienia wybitnego polskiego astronoma – Mikołaja Kopernika, dzień 19 lutego należy do szczególnie uroczystych. Od 47 lat kultywowane są działania, które stały się już szkolną tradycją , ale także pojawiają nowe, ciekawe przedsięwzięcia. Praca wokół patrona szkoły trwa cały rok. Uczniowie zgłębiają wiedzę o Mikołaju Koperniku i jego odkryciach nie tylko w czasie zajęć szkolnych, przygotowując się do konkursów czy realizując projekty, ale również wędrując szlakami wybitnego odkrywcy w czasie szkolnych wycieczek. Tradycyjnie szkolne święto poprzedzają  konkursy plastyczne, quizy wiedzy o patronie, wszechświecie i podbojach kosmicznych. Uczniowie rywalizują indywidualnie i zbiorowo.

        W tym roku wspólne świętowanie miało wyjątkowo astronomiczno- naukowy charakter. Już 18 lutego w szkole pojawiło się mobilne planetarium. W ciągu dwóch dni wszyscy uczniowie oraz przedszkolacy wzięli udział w niezwykle ciekawych zajęciach prowadzonych przez pasjonata astronomii pana Daniela Stasiaka. Nie tylko obserwowali ciekawe zjawiska na nieboskłonie, poznawali planety, obserwowali gwiazdy , ale także mogli wziąć do ręki autentyczne kawałki meteorytów i obejrzeć zdjęcia prezentujące niezwykłe zjawiska astronomiczne. Sposób prezentacji zajęć był dostosowany do każdej grupy wiekowej , więc uczniowie słuchali z zapartym tchem ciekawostek o kosmosie oraz zasypywali prelengenta mnóstwem pytań. Ze spotkań w planetarium mogli skorzystali także rodzice zainteresowani tematyką astronomiczną.

       Kolejnym punktem wspólnego świętowania była szkolna akademia, w czasie której, tak jak każdego roku, uczniowie wyróżniający się w nauce otrzymali dyplomy wzorowego ucznia, a rodzice listy gratulacyjne. Wręczono również nagrody zwycięzcom szkolnych konkursów o Mikołaju Koperniku. Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie zaprezentowali bardzo ciekawy program artystyczny. Na zakończenie uroczystości na wszystkich czekała jeszcze kolejna niespodzianka – urodzinowy tort przygotowany przez Radę Rodziców. Pani Kamila Piskorska- przewodnicząca Rady Rodziców, życząc wszystkim smacznego, korzystając z obecności licznie przybyłych rodziców, podziękowała za pomoc przy organizacji balu walentynkowego. 

 Zobacz zdjęcia 

 

Bal pod Gwiazdami

   Wtorek, 19.02.2019

   Święto Szkoły zainspirowało nas do zorganizowania Balu pod Gwiazdami, w którym uczestniczyli uczniowie z klas I - V. Starsi dali przykład swoim młodszym kolegom, że potrafią się bawić i mają poczucie humoru i podobnie jak młodsi zamienili stroje galowe w stroje przebierańców. Miło było patrzeć na uczestników balu, którzy tańczyli, uczestniczyli w różnych konkursach, wspólnie się bawili. Serdeczne podziękowania składamy pani Annie Sikorze, która poprowadziła zabawę, obdarowała dzieci balonami, wyczarowała bańki mydlane i zaprosiła na parkiet postaci z bajek.. 

 Zobacz zdjęcia 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 3 z 115
Jesteś tutaj: Strona główna