Rekrutacja do Oddziału Przedszkolnego

   Piątek, 15.02.2019

SZANOWNI    RODZICE!

Od 25 lutego rozpoczynamy rekrutację do oddziału przedszkolnego.

Wnioski można składać w sekretariacie szkoły do 15 marca 2019 r.

ZAPRASZAMY 

Jeśli liczba wniosków o przyjęcie do oddziału przedszkolnego dziecka zamieszkałego w obwodzie gminy będzie większa niż liczba wolnych miejsc, którymi dysponuje szkoła, o przyjęciu decydować będą kryteria określone w art. 131 ust. 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (   Dz. U. z 2017r. poz. 59 ze zm.) oraz   kryteria         określone w Uchwale Nr XXIII/206/2017 Rady Gminy Przygodzice z dnia 23 lutego 2017 r.

ODPOWIEDNIE ZAŁĄCZNIKI W ZAKŁADCE DOKUMENTY - REKRUTACJA:
http://www.zs-wysockomale.edu.pl/index.php?option=com_docman&

 

Rekrutacja do klasy I Szkoły Podstawowej

   Czwartek, 14.02.2019

SZANOWNI    RODZICE!

Zgłoszenia dziecka mieszkającego w obwodzie szkoły, tj. w Wysocku Małym i Smardowie do pierwszej klasy Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wysocku Małym należy dokonać od 4 lutego do 22 lutego 2019 r.

Od 25 lutego  rozpocznie się rekrutacja na wolne miejsca.

Zgodnie z art. 40 ust. 1 pkt 1 ustawy Prawo oświatowe rodzice dziecka podlegającego obowiązkowi szkolnemu są zobowiązani do dopełnienia czynności związanych ze zgłoszeniem (zapisaniem) dziecka do szkoły. Wszystkich czynności związanych z zapisaniem dziecka do szkoły, tj. zgłoszeniem lub złożeniem wniosku dokonujecie Państwo osobiście w sekretariacie szkoły.

Zgodnie z art. art. 133 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2017 r. poz. 59 ze zm.) do klasy I przyjmowane będą:

1)z urzędu - dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły;
2) na wniosek rodziców (prawnych opiekunów) – dzieci zamieszkałe poza obwodem szkoły (w przypadku, gdy szkoła dysponować będzie wolnymi miejscami) na podstawie kryteriów obowiązujących w postępowaniu rekrutacyjnym określonych w Uchwale Nr XXIII/205/2017 Rady Gminy Przygodzice z dnia 23 lutego 2017 r.


ODPOWIEDNIE ZAŁĄCZNIKI W ZAKŁADCE DOKUMENTY - REKRUTACJA:
http://www.zs-wysockomale.edu.pl/index.php?option=com_docman&

 

UZALEŻNIENIOM STOP!

   Czwartek, 14.02.2019

   

        14 lutego 2019 r. odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu „Uzależnieniom Stop!”. Po raz 16. organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa w Chynowej we współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Przygodzicach. Tym razem uczestnicy mieli za zadanie wykonać piosenkę z własnym tekstem do przewodniego hasła
„ Piękno świata bez nałogów”. Celem konkursu było przybliżenie młodzieży tematyki uzależnień, kształtowanie u uczniów postawy asertywnej, rozwój postawy twórczej a także prezentowanie uzdolnień literackich i wokalnych W konkursie wzięło udział 10 uczniów z pięciu szkół naszej gminy. Wśród nich znalazły się dwie wokalistki z naszej szkoły : Zuzanna Nowak z kl. VII i Aleksandra Klimek z kl. VI.

          Jury zwróciło uwagę na fakt, że poziom wykonawczy był bardzo wyrównany,                teksty ambitne i traktujące o uzależnieniach w sposób poważny, niekiedy wręcz dramatyczny. Jedną z laureatek została nasza uczennica Zuzanna Nowak, która swoją interpretacją wywalczyła II miejsce. Do konkursu przygotowała ją p. Ewa Cieluch. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów wokalnych!

 Zobacz zdjęcia 

 

BAL WALENTYNKOWY ZA NAMI

   Poniedziałek, 11.02.2019

     9 lutego 2019 r. Rada Rodziców zorganizowała bal karnawałowy. Wspaniała, huczna zabawa trwała do białego rana. Jak zawsze wypracowane środki zostaną przeznaczone na rzecz dzieci i szkoły.

     Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji balu, rodzicom, sponsorom, darczyńcom - Rada Rodziców, Dyrekcja Szkoły i Uczniowie składają serdeczne podziękowania.

 

„HERBATKA DLA BABCI I DZIADKA”

   Piątek, 01.02.2019

 

           W dniu 1 lutego mury naszej szkoły gościły ponad sześćdziesięcioro Babć i Dziadków, którzy z radością przyjęli zaproszenie od swoich wnucząt – przedszkolaków, na uroczystość z okazji ich Święta. Nasi przedszkolacy przygotowali dla ukochanych Babć i Dziadków wiele niespodzianek. Był oczywiście urozmaicony program artystyczny, w którym każdy - nawet najbardziej nieśmiały milusiński, zaprezentował się w wierszyku, piosence i tańcu. Nie zabrakło także życzeń z głębi dziecięcych serduszek a także pięknych, własnoręcznie wykonanych upominków. Jak przystało na motto spotkania była to filiżanka ( to nic, że papierowa!) z przepyszną herbatką w środku, do zaparzenia w zimowy wieczór w cieple domowego zacisza. O rodzinną atmosferę spotkania zadbali rodzice przedszkolaków, którzy przygotowali część towarzyską z aromatyczną kawą i domowym ciastem na pięknie udekorowanym stole. W rozmowach Szacowni Goście nie kryli łez wzruszenia i szczęścia, którego w tym dniu dostarczyły im nie tylko wnuczęta, ale także ich własne ,dorosłe już dzieci. Słusznie zatem w jednym z wierszy przedszkolacy dziękowali dziadkom za to, że im rodziców dobrze wychowali.

 Zobacz zdjęcia 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 4 z 115
Jesteś tutaj: Strona główna