Mamy nagrodę III stopnia w Konkursie dla Szkolnych Klas Oszczędności

   Poniedziałek, 22.10.2018

           Już od sześciu lat w naszej szkole działa Szkolne Koło Oszczędności. Uczniowie należący do SKO nie tylko systematycznie oszczędzają, ale biorą również udział w licznych konkursach, wycieczkach i spotkaniach z przedstawicielami banku. PKO Bank Polski od wielu lat organizuje również Ogólnopolski Konkurs dla Szkolnych Kas Oszczędności (SKO), który ma na celu edukację ekonomiczną dzieci i młodzieży. W edycji 2017/2018 setki szkół z całej Polski przygotowało swoje elektroniczne prezentacje, w których pokazało całoroczne działania wpisujące się w idee SKO np. promocję oszczędzania, przedsiębiorczości, naukę ekologii, zdrowego odżywiania, niemarnowania  żywności. Wśród tych szkół była również nasza szkoła. Nasza działalność została doceniona i zdobyliśmy nagrodę III stopnia w wysokości 1000zł.

 Zobacz zdjęcia 

 

Dzień Nauczyciela i Dzień Papieski

   Wtorek, 16.10.2018

    16 października dla społeczności szkolnej stał się dniem pamięci o największym Polaku - Papieżu Janie Pawle II oraz nauczycielach i pracownikach Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Wysocku Małym. Naszym uczniom pięknie udało się spleść te dwa jakże ważne wydarzenia. Były życzenia, laurki, wiersz i piosenki w podziękowaniu za trud wychowawczy i osiągnięcia dydaktyczne. Następnie uczniowie przygotowani przez panią Ewę Cieluch zaprezentowali spektakl słowno - muzyczno - filmowy o Janie Pawle II. Trwający przez 27 lat pontyfikat przyniósł Polsce duchowe i moralne odrodzenie oraz wprowadził nasz kraj do wspólnoty międzynarodowej. Jego wielka postać stała się przykładem dla każdego z nas - uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły, aby w życiu kierować się wzajemnym szacunkiem i miłością. 

 Zobacz zdjęcia 

 

LEKCJA PATRIOTYZMU W RAMACH RZĄDOWEGO PROGRAMU,,NIEPODLEGŁA”

   Wtorek, 16.10.2018

                 Trzydziestoosobowa grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wysocku Małym w dniach 14-15 października 2018 r. uczestniczyła w dwudniowym wyjeździe do stolicy Polski - Warszawy. Wycieczka odbyła się w ramach realizowanego przez szkołę projektu edukacyjnego Ministerstwa Edukacji Narodowej ,,Godność, Wolność, Niepodległość”. Wyjazd był jednym z wielu działań  o charakterze patriotycznym, organizowanych przez szkołę w związku z obchodami 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z miejscami ważnymi dla naszej historii, związanymi z narodzinami wolności i demokracji, walką o niepodległą Ojczyznę.

Zobacz zdjęcia

Więcej…
 

Specjaliści od segregacji odpadów

   Wtorek, 16.10.2018

    We wtorek 16. października w naszej szkole odbył się finał V Gminnego Konkursu Ekologicznego pod hasłem "Papier, plastik, bio i szkło - segregacja to jest to!". Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży z gminy Przygodzice i ma na celu kształtowanie świadomych postaw pro-ekologicznych, W tym roku kreatywni uczestnicy zaprezentowali plakaty, gry planszowe i instrumenty muzyczne wykonane z biodegradowalnych odpadów. Pomysłowość uczestników wszystkich zaskoczyła! Dzięki Nadleśnictwu Antonin oraz Urzędowi Gminy Przygodzice uczestnicy konkursu otrzymali wspaniałe nagrody. Gratulujemy!

 Zobacz zdjęcia 

 

"Opowiedz nam Polsko"

   Czwartek, 11.10.2018

    

       Rok 2018 jest rokiem wyjątkowym dla wszystkich Polaków. To 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku z tym w gminie Przygodzice mają miejsce liczne wydarzenia kulturalne, których celem jest uświetnienie tej rocznicy.

    11. października 2018 r. w Szkole Podstawowej w Wysocku Małym odbył się finał Gminnego Konkursu Recytatorskiego" pn. "Opowiedz nam Polsko" realizowany w ramach projektu "Niepodległa w poezji" pod patronatem Wójta gminy Przygodzice Krzysztofa Rasiaka. Wzięli w niej udział uczniowie szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi z terenu gminy.

 Celem konkursu było m. in. kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich wśród młodzieży, rozwijanie zainteresowań polską poezją patriotyczną oraz promowanie młodych talentów.

      Komisja konkursowa w składzie: p. Kornelia Tysiak, p. Bogumiła Kołacka i p. Magdalena Misiek miały trudne zadanie, bowiem uczestnicy konkursu zaprezentowali utwory od poezji
A. Mickiewicza i C.K. Norwida poprzez K.K. Baczyńskiego aż do T. Kubiaka i J. Tuwima.

     W kategorii szkół podstawowych kl. IV-VI 1. miejsce zdobyła Olga Wałęsa ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Dębnicy,  dwa 2. miejsca - Jakub Krakowski ze Szkoły Podstawowej z Przygodzic oraz Joanna Piasecka ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wysocku Małym, 3. miejsce Julia Pilarska ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Dębnicy oraz wyróżnienie Eliza Grześczyk ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wysocku Małym.

      W kategorii szkół podstawowych kl. VII-VIII i oddziały gimnazjalne 1. miejsce zdobył Jakub Górny ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Jankowie Przygodzkim, 2. miejsce Oliwia Kubik ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Dębnicy, 3. miejsca zajęły Agata Szymanowska ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Dębnicy oraz Olga Sroka ze Szkoły Podstawowej w Przygodzicach, wyróżniono też Tobiasza Prukałę ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Jankowie Przygodzkim.

         W imieniu Wójta gminy Przygodzice nagrody wręczała dyrektorka GZEAS-u p. Barbara Duczmal a także dyrektorka Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wysocku Małym p. Irena Dymarczyk jako organizatorka konkursu. Nad całością czuwał i prowadził doradca metodyczny Hieronim Duczmal.

 Zobacz zdjęcia 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 4 z 109
Jesteś tutaj: Strona główna