PAMIĘTAMY I PAMIĘTAĆ BĘDZIEMY!

   Poniedziałek, 17.12.2018

           Pod takim hasłem 17 grudnia 2018r. odbyła się w naszej szkole uroczysta patriotyczna wieczornica. Okazją do jej zorganizowania stała się, przypadająca w „Roku dla Niepodległej”, 100. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego – największego zwycięskiego zrywu narodowowyzwoleńczego w burzliwych dziejach naszej Ojczyzny. W jego wyniku ziemia dawnego zaboru pruskiego – Wielkopolska, została przyłączona do odradzającego się po 123 latach niewoli państwa polskiego.                                                                                                                                                                  

          W Roku Jubileuszowym władze gminy Przygodzice wystąpiły z inicjatywą szczególnego uczczenia i upamiętnienia powstańców wielkopolskich z terenu naszej gminy. Z tej okazji wydano okolicznościowe medaliony

„ Powstaniec Wielkopolski 1918 - 1919”, przyznane pośmiertnie rodzimym bohaterom walk o niepodległość i przyłączenie Wielkopolski do Macierzy. Podczas spotkań w poszczególnych miejscowościach, Wójt Gminy Przygodzice P. Krzysztof Rasiak i Przewodnicząca Rady Gminy P. Janina Wojtasiak uroczyście wręczyli wspomniane medaliony                      potomkom powstańców wielkopolskich. Rodziny powstańcze mogą w ten sposób oznaczyć, na miejscowym cmentarzu, mogiły zasłużonych dla naszego regionu przodków .   

Podczas podniosłej wieczornicy, uroczyście uczczono jedenastu uczestników powstania z Wysocka Małego: Jana Duczmala, Walentego Królikowskiego, Michała Krzaka, Ignacego Matysiaka, Jana Matysiaka, Józefa Serafinowskiego, Franciszka Śliwkę, Wojciecha Talagę, Piotra Trzcielińskiego, Walentego Walczaka i Franciszka Waltera. Wszyscy oni        w chwili wybuchu powstania byli bardzo młodymi ludźmi, dwóch z nich – Jan Duczmal i Wojciech Talaga straciło w powstaniu życie, pozostali ponieśli w czasie II wojny światowej dotkliwe konsekwencje swojej patriotycznej postawy.                    Program artystyczny wieczornicy w wykonaniu młodzieży szkolnej, nawiązujący formułą do gawędy leśnej przy ognisku w zimowej scenerii, przedstawiał w zarysie genezę i przebieg powstania wielkopolskiego. Opowieść historyczna została ubogacona poezją i pieśnią powstańczą a także archiwalnymi nagraniami i filmami z samego powstania.

          W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Wójt Gminy Przygodzice P. Krzysztof Rasiak, Przewodnicząca Rady Gminy P. Janina Wojtasiak, Dyrektor GZEAS P. Barbara Duczmal, przedstawiciele Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”, radni i sołtysi wsi Wysocko Małe i Smardów, przedstawiciele lokalnych organizacji społecznych, Rady Rodziców, grono pedagogiczne, pracownicy i uczniowie naszej szkoły. Honorowymi Gośćmi były rodziny wysockich powstańców wielkopolskich.

         W przygotowaniach uczestniczyli nauczyciele : P. Elżbieta Madajka, P. Daria Kołodziej – Gałka, P. Magdalena Mądra, P. Daria Kwapisz, P. Dorota Kittler, P. Piotr Szkudlarek, P. Łukasz Pawlak i P. Arkadiusz Piasecki. W rolę narratorów wcielili się nauczyciele P. Ewa Cieluch i P. Paweł Wróblewski. Scenariusz przygotowała i piękne zaśpiewała P. Bogusława Górska. Nad całością uroczystości czuwała Dyrektor Szkoły P. Irena Dymarczyk. 

        W rocznicę wybuchu powstania, 27 grudnia w kościele parafialnym p.w. Podwyższenia Krzyża św. w Wysocku Wielkim została odprawiona Msza św. w intencji poległych i zmarłych uczestników powstania. Odsłonięto również w świątyni pamiątkową tablicę ku czci poległych Wojciecha Talagi i Jana Duczmala. We Mszy św. wziął udział poczet sztandarowy naszej szkoły.

 Zobacz zdjęcia 

 

Koncert „OTWARTE SERCA” dla Karolinki

   Wtorek, 11.12.2018

Jak co roku, na początku grudnia, Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum Św. Józefa w Ostrowie Wielkopolskim zorganizowało koncert charytatywny pod hasłem „Otwarte Serca”. Po raz kolejny zebrane w czasie kwesty przed koncertem fundusze zostały przeznaczone dla Karolinki, chorej na nowotwór nastolatki. Szkolny Wolontariat „Wystarczy Chcieć” pomagał w zbieraniu datków i tradycyjnie wspierał Towarzystwo Przyjaciół Chorych w organizacji kwesty. Wolontariuszami, którzy zaangażowali się w tę akcję, były uczennice klasy III gimnazjum: Paulina Kardaś i Angelika Stawicka oraz uczniowie klasy 4a SP: Julia Pawłowska i Eryk Wróbel. Wydarzenie miało miejsce 2 grudnia w Ostrowskim Centrum Kultury. W koncercie wystąpił Dixieland Band Ostrów, a o działalności wolontariuszy i wartości pomagania opowiedziała Prezes Towarzystwa Irena Kasprzak.


 Zobacz zdjęcia 

 

KONKURS FOTOGRAFICZNY „MY LOOK AT LONDON”

   Poniedziałek, 10.12.2018

        

Wycieczka do Londynu obfitowała w wiele wrażeń, pozwoliła spojrzeć z bliska na kulturę brytyjską i życie Brytyjczyków. Każdy uczestnik wyjazdu obserwował na swój własny sposób zwyczajny dzień europejskiej metropolii, zwracając uwagę na różnorodność szczegółów. Zarówno Londyn, Oxford jak i Windsor zaskoczyły nas pięknem barw, klimatem odwiedzanych miejsc oraz charakterystycznym powiewem zupełnie innych tradycji. Wrażliwe oko nie mogło pozostać na to wszystko obojętne. Aby więc uchwycić to, co najbardziej nas urzekło, uczestnicy wzięli udział w konkursie fotograficznym „My look at London” (Moje spojrzenie na Londyn) i zaprezentowali zrobione podczas wycieczki zdjęcia. Prace uczniów były naprawdę wspaniałe i komisja konkursowa miała trudne zadanie, ale po długiej dyskusji wyłoniła następujące grono zwycięzców:

I MIEJSCE – Michał Pieczyński kl. 7 SP

II MIEJSCE – Magdalena Banasiak kl. 7 SP

III MIEJSCE Wiktor Kaczmarek kl. 7 S

WYRÓŻNIENIE – Błażej Kwiatkowski kl. 3 gimnazjum

WYRÓŻNIENIE – Agata Tomczak kl. 7 SP

WYRÓŻNIENIE – Zuzanna Nowak kl. 7 SP

WYRÓŻNIENIE – Gabriela Moś kl. 3 gimnazjum

NAGRODA PUBLICZNOŚCI – Maja Matysiak kl. 3 gimnazjum

Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali nagrody i dyplomy, a wszystkie zgłoszone do konkursu zdjęcia można zobaczyć na szkolnej wystawie.


 Zobacz zdjęcia 

 

MIKOŁAJKI W SCHRONISKU

   Niedziela, 09.12.2018

         W niedzielę, 9 grudnia, już po raz piąty, Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Wysocku Wielkim oraz Stowarzyszenie „Podaj Łapę”, zaprosiło wszystkich miłośników czworonogów do udziału w akcji „Mikołajki w Schronisku”. Tradycyjnie przed odwiedzinami szkolni wolontariusze przeprowadzili zbiórkę karmy, kocy, ręczników i misek dla bezdomnych przyjaciół. Pomimo faktu, iż pogoda nie była sprzyjająca, nie zabrakło chętnych do spacerów, a zebrana ilość karmy, kocy, smyczy i innych akcesoriów była imponująca. Szkolny wolontariat „Wystarczy Chcieć” w Wysocku Małym również się pojawił, a reprezentowali go uczniowie z klasy 5 i 4a SP: Julia Pawłowska, Eryk Wróbel, Kacper Czysty, Zofia Ławniczak, Amelia Banasiak, Lena Dolińska, Michalina Wróbel oraz Mateusz Adam wraz ze swoimi rodzicami.


 Zobacz zdjęcia 

 

Bądźmy #RazemNaŚwięta

   Czwartek, 06.12.2018

W ramach akcji MEN #RazemNaŚwięta nasz Szkolny Wolontariat „Wystarczy Chcieć” zorganizował kilka przedświątecznych akcji charytatywnych. Święta Bożego Narodzenia są najpiękniejsze wtedy, kiedy potrafimy się dzielić i obdarowywać innych dobrym słowem, chwilą wsparcia, rozmową, a także gdy pomagamy ten świąteczny czas zorganizować. Przygotowaliśmy więc świąteczne kartki oraz ozdoby choinkowe, aby następnie przekazać je Fundacji Nakarmieni.pl i w ten skromny sposób pomóc przygotować Wieczerzę Wigilijną dla osób samotnych w Ostrowie Wielkopolskim. Ilość kartek i świątecznych łańcuchów była imponująca! Ponadto, zorganizowaliśmy w naszej szkole zbiórkę słodyczy oraz artykułów spożywczych o dłuższym terminie ważności i przekazaliśmy paczki świąteczne dla potrzebujących z naszego środowiska lokalnego. Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom za wsparcie naszych akcji!

 Zobacz zdjęcia 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 6 z 115
Jesteś tutaj: Strona główna