Europejski Uniwersytet Latający zawitał do naszej szkoły

   Wtorek, 04.12.2018

         4 grudnia, na zaproszenie Szkolnego Klubu Europejskiego "Syriusz", przybyli do naszej szkoły przedstawiciele Europejskiego Uniwersytetu Latającego. Pan dr Krzystzof Biegun, na co dzień pracownik naukowy Uniwersytetu Wrocławskiego, ekspert Team Europe i pani Antonina Dębska, animatorka, studentka prawa i dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego, spotkali się z najstarszą młodzieżą szkoły - uczniami klasy VII, VIII i III gimnazjum. Tematem spotkania była przyszłość Unii Europejskiej. Dzięki prowadzącym mieliśmy okazję zastanowić się co dalej ze wspólną Europą, jakie szanse dają młodym unijne programy edukacyjne i jakie mogą być scenariusze dalszego rozwoju w obliczu Brexitu, niepokojów społecznych i fali migracji. Spotkanie poszerzyło naszą wiedzę o Unii Europejskiej i dało poczucie, że to młodzi ludzie będą budować wspólną Europę i to od nich będzie zależała dalsza przyszłość Starego Kontynentu. 

                Program realizowany jest przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce we współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej. Inicjatorkami spotkania były p. Ewa Pilarska i p. Dorota Kittler, opiekunki Klubu Europejskiego "Syriusz". 


 Zobacz zdjęcia 

 

Wróżby andrzejkowe

   Czwartek, 29.11.2018

W czwartek, 29 listopada Samorząd Uczniowski przygotował dla uczniów wróżby andrzejkowe. Cztery wróżbitki z klasy V: Joanna Piasecka, Nela Bogdajewicz i Katarzyna Banasiak oraz Magdalena Banasiak z klasy VII przepowiadały imię przyszłego męża lub żony, przyszły zawód, miejsce zamieszkania i bogactwo.

            Wszystkie wróżby były optymistyczne i oby się spełniły J


 Zobacz zdjęcia 

 

Charytatywna Loteria Samorządu Uczniowskiego

   Wtorek, 20.11.2018

Wielkim sercem, empatią, pomysłowością i umiejętnościami organizacyjnymi wykazał się Samorząd Uczniowski organizując dnia 20 listopada Loterię Charytatywną.
           Inicjatorki akcji Wiktoria Dera oraz Jagoda Kosztyła same zakupiły i opisały fanty. Cały dochód z loterii – 130zł został wpłacony na konto fundacji SIEpomaga na operację serduszka Piotrusia Pyszno z Wilamowic w województwie Śląskim, który przyszedł na świat z krytyczną wadą serca – HLHS hipopoplazja – niedorozwój – lewej komory serca. Zamiast całego serduszka ma on tylko pół i w związku z tym w trakcie dorastania jego serce będzie trzeba trzykrotnie operować.

 

To na pewno nie ostatnia ciekawa inicjatywa Samorządu Uczniowskiego.

 Zobacz zdjęcia 

 

JESIENNA AKCJA WOLONTARIATU „MÓJ PRZYJACIEL MA CZTERY ŁAPY”

   Piątek, 16.11.2018

Szkolni wolontariusze zakończyli kolejną zbiórkę karmy dla podopiecznych schroniska dla bezdomnych zwierząt i w piątek, 16 listopada wybrali się do Wysocka Wielkiego aby przekazać psiakom zebrane smakołyki i wyprowadzić swoich ulubieńców na spacer. W akcji wzięło udział 21 uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy pomogli w organizacji wyjścia do schroniska i pełnili funkcję opiekunów w czasie akcji. Tradycyjnie, przed wyprowadzeniem psiaków na spacer, uczestnicy wysłuchali instrukcji i uwag wolontariuszy schroniska jak zachować bezpieczeństwo w czasie przechadzki. Kierownik schroniska, pani Agnieszka Nowicka opowiedziała o codziennej pracy schroniska i podziękowała za zebraną karmę. Cała nasza ekipa została podzielona na grupy, którym przewodzili bardzo zaangażowani rodzice. Z radością zauważyliśmy tworzące się więzi przyjaźni pomiędzy czworonogami a naszymi wolontariuszami. Każdy pies głośno domagał się zainteresowania i okazji do wspólnego spaceru. Wizyta dostarczyła wszystkim wielu fantastycznych emocji i poczucia, że niewielkim gestem i odrobiną czasu można pomóc spragnionym miłości bezdomnym zwierzakom.

 Zobacz zdjęcia 

 

Programowanie i czytanie u przedszkolaków

   Środa, 14.11.2018

       14 listopada dzieci z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wysocku Małym gościły Panią Martynę Sakowską z  Grupy MAC. Pani Martyna przedstawiła dzieciom roboty Photon i zorganizowała zabawy dla przedszkolaków z elementami programowania. Dzieci wysłuchały z zainteresowaniem opowiadania autorstwa Gabrieli Rzepeckiej-Weiss pt. "Gdy Pola się zgubi" czytanego przez naszego gościa w ramach projektu "Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury". Książkę tę otrzymaliśmy w prezencie. Przedszkolacy byli niezwykle zaciekawieni formą zajęć, spotkanie przebiegało w niezwykle miłej atmosferze. Pani Martyna przyjęła od nas zaproszenie na kolejne odwiedziny. Zapraszamy i dziękujemy.


 Zobacz zdjęcia 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 7 z 115
Jesteś tutaj: Strona główna