Wakacje!

   Piątek, 22.06.2018

Drodzy Uczniowie, życzymy Wam wspaniałych, niezapomnianych i pogodnych wakacji! Wypoczywajcie, zwiedzajcie, spotykajce się z przyjaciółmi i pamiętajcie o zachowaniu bezpieczeństwa. Do zobaczenia za dwa miesiące!

 

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 w Gimnazjum

   Piątek, 22.06.2018

  Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 w Gimnazjum i klasie VII Szkoły Podstawowej miało zarówno uroczysty jak i refleksyjny charakter. Wszak żegnaliśmy klasę III gimnazjum, która będzie przez społeczność szkolną bardzo dobrze wspominana. Świetny wynik egzaminu gimnazjalnego, 16 świadectw z wyróżnieniem, udział w wielu konkursach i działalność charytatywna, tak w skrócie można scharakteryzować ten zespół klasowy. Ponadto dwie uczennice: Dominika Stodolna i Sandra Strzelczak z rąk pani Dyrektor otrzymały zaszczytną statuetkę Absolwenta Roku 2017/2018. Życzymy im w nowych szkołach dalszego rozwoju, spotkania życzliwych i mądrych nauczycieli oraz kolegów, a pozostałym uczniom naszej szkoły udanych wakacji i radosnego, aktywnego wypoczynku!

 

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 w Szkole Podstawowej

   Piątek, 22.06.2018

 Zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas I - VI Szkoły Podstawowej w Wysocku Małym miało uroczysty charakter. Uczniowie w strojach galowych, zaproszeni goście i rodzice zebrali się na sali gimnastycznej, aby podsumować kolejny rok pracy. 28 uczniów otrzymało świadectwo z wyróżnieniem, a 12 uczniów dyplomy za 100 % frekwencję. W tym dniu pożegnaliśmy również panią Elę, wieloletnią pracownicę obsługi, która doczekała się zasłużonej emerytury. Obecne na akademii Przewodnicząca Rady Gminy Przygodzice Janina Wojtasiak i Dyrektor GZEAS - u Barbara Duczmal życzyły wszystkim uczniom wspaniałych i bezpiecznych wakacji. Oczywiście dyrekcja szkoły i wszyscy nauczyciele przyłączają się do tych życzeń. Wypoczywajcie, zwiedzajcie, spotykajcie się z przyjaciółmi i cieszcie wspaniałą pogodą. Do zobaczenia za dwa miesiące!

 

Prezentacja projektów edukacyjnych

   Wtorek, 12.06.2018

W dniu 12 czerwca uczniowie klasy II stanęli przed trudnym i jednocześnie wyczekiwanym zadaniem - prezentacją obowiązkowych projektów edukacyjnych. Wszystkie grupy projektowe pracowały nad wybranymi tematami pod opieką koordynatorów w sposób właściwy, systematyczny, z zaangażowaniem. Wykazały się planowym, zespołowym działaniem mającym na celu rozwiązanie konkretnego problemu, z zastosowaniem różnorodnych metod. Podczas prezentacji projektów uczniowie byli przygotowani do wypowiedzi, w sposób kreatywny przedstawiali wypracowane efekty wspólnych działań, umiejętnie dzielili się swoją wiedzą i wytworami pracy. Tematyka tegorocznych projektów była bardzo zróżnicowana i dotyczyła: 
I grupa: opiekun – Hieronim Duczmal, temat; „Polscy laureaci Nagrody Nobla”;

II grupa: opiekun – Izabela Krysik, temat: „Wojna i terroryzm we współczesnym świecie”;

III grupa: opiekun – M. Pawlicki, temat: „Wody powierzchniowe Baryczy”;

IV grupa: opiekun – Arkadiusz Piasecki, temat: „Świadome odżywianie – podstawa sukcesu, zdrowia i aktywności fizycznej”;

V grupa: opiekun – Justyna Perz, temat: „Angielski na wakacjach. Słowniczek turystyczny”;

VI grupa: opiekun – Dorota Kittler, temat: „Rzeźbiarze powierzchni Ziemi”.

Gratulujemy uczniom bardzo ciekawych prezentacji!

 

Mamy boisko marzeń!

   Sobota, 09.06.2018

Rodzinnie, zdrowo, na sportowo. Pod takim hasłem przy Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Wysocku Małym w dniu 9 czerwca odbył się Festyn Rodzinny. Spotkanie społeczności szkolnej i lokalnej zbiegło się z uroczystym otwarciem wielofunkcyjnego boiska sportowego, na które uczniowie i nauczyciele czekali wiele lat. Sama realizacja inwestycji przebiegła bardzo szybko i sprawnie. Prace rozpoczęły się zimą, by już pod koniec maja obiekt został oddany do użytku. Dzięki temu szkoła wzbogaciła się nie tylko o zewnętrzne boisko ze sztuczną nawierzchnią do gry w siatkówkę, koszykówkę i piłkę ręczną, ale także 100 metrowy tor sprinterski i skocznię do skoku w dal. Wartość całego zadania wyniosła przeszło 850 tys. złotych, a część środków pozyskana została przez samorząd gminy z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Na uroczystość otwarcia obiektu przybyli zaproszeni goście samorządu Gminy Przygodzice: Wójt Gminy Przygodzice Krzysztof Rasiak, Przewodnicząca Rady Gminy Przygodzice Janina Wojtasiak, dyrektor GZEAS Barbara Duczmal, Przewodniczący Komisji Kultury, Oświaty, Zdrowia, Pomocy Społecznej i Rekreacji Rady Gminy Przygodzice Krystian Piasecki, radna wsi Wysocko Małe Maria Balcerek, sołtysi wsi Wysocko Małe i Smardów Roman Strączkowski i Zenon Szymankiewicz oraz proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Wysocku Wielkim ksiądz kanonik Jerzy Kaniewski. W obecności uczniów, nauczycieli, rodziców i społeczności lokalnej dyrektor szkoły Irena Dymarczyk podziękowała włodarzom gminy za zrealizowaną inwestycję i zapewniła, iż będzie ona w pełni wykorzystywana do rozwoju fizycznego uczniów i wspierania ich sportowych talentów. Pan Krzysztof Rasiak wraz z Janiną Wojtasiak życzyli uczniom i społeczności lokalnej, aby boisko spełniło ich oczekiwania i stało się miejscem sportowych zmagań w duchu fair play. Następnie dokonano symbolicznego przecięcia wstęgi i poświęcenia boiska. Wywołało to wielki aplauz dzieci i młodzieży, którzy pokazali swoje umiejętności gimnastyczno – sportowe w krótkiej części artystycznej. Nie obyło się bez symboli narodowych w postaci 100 balonów wypuszczonych przez młodych ludzi do nieba z okazji 100 - lecia niepodległości ojczyzny.

Część oficjalna była początkiem prawdziwie spontanicznego, miłego spotkania dzieci i młodzieży tut. szkoły, ich rodziców i nauczycieli oraz mieszkańców wsi. W części biesiadnej odbył się pokaz sportów walki MMA z mistrzem Europy, absolwentem szkoły – Kamilem Kraską, uczniowie mogli korzystać z zabaw na dmuchanym zamku, uczestniczyli w licznych konkurencjach sportowych, grze w bingo, malowaniu twarzy, mogli również spróbować jazdy na kucyku. Niemałą atrakcją była loteria fantowa z główną nagrodą – basenem ogrodowym stelażowym. Rada Rodziców zafundowała dla wszystkich gości pyszny placek i kiełbaski z grilla, a dla dzieci lody i napoje. Liczne atrakcje, jak również wspaniała aura pozwoliły przybyłym gościom bawić się do późnych godzin wieczornych, a uczniom wykorzystać boisko sportowe do gier zespołowych także przy sztucznym oświetleniu. Z pewnością był to udany czas spędzony rodzinnie, zdrowo i na sportowo!

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 7 z 109
Jesteś tutaj: Strona główna