WOLONTARIUSZE SADZĄ ŻONKILE

   Środa, 03.10.2018

W środę, 3 października członkowie Szkolnego Wolontariatu „Wystarczy Chcieć” po raz kolejny wzięli udział w akcji Sadzenie Żonkili na Polach Nadziei. Akcja propaguje wsparcie dla osób nieuleczalnie chorych, a jej organizatorami byli, jak co roku, wolontariusze Towarzystwa Przyjaciół Chorych Hospicjum Św. Józefa w Ostrowie Wielkopolskim. Wśród wolontariuszy Hospicjum, którzy odwiedzili naszą szkołę w tym dniu, była Pani Prezes Irena Kasprzak, która opowiedziała dzieciom i młodzieży o znaczeniu sadzenia żonkilowych pól, przypomniała historię powstania wolontariatu hospicyjnego i podkreśliła wartość nadziei w życiu chorego człowieka. Szkolni wolontariusze, wsłuchując się w jej opowieści, mogli zastanowić się nad siłą nadziei i docenić pracę w hospicjach na rzecz cierpiących i potrzebujących stałej opieki. Rabata żonkilowa założona przy naszej szkole ma przypominać tę ideę oraz wartość wspólnej pracy na rzecz innych, tak jak wspólnie sadziliśmy cebulki żonkilowe.

 Zobacz zdjęcia 

 

Spacer historyczno - przyrodniczy

   Wtorek, 02.10.2018

 

W roku 100 - lecia odzyskania niepodległości uczniowie naszej szkoły wyznaczyli sobie za zadanie poznanie historii powstańców wielkopolskich i bohaterów II wojny światowej. Dlatego też klasy IV, VII i VIII udały się na cmenatrz w Wysocku Wielkim, aby odszukać mogiły bohaterów i pochylić się nad ich osobistą tragedią i przeszłością naszej ojczyzny. W zadumie i ciszy zapalili znicze na grobach zasłużonych oraz wysłuchali historii o bohaterach, którzy oddali życie za Polskę. Ponadto klasy czwarte wykorzystały również spacer na poznawanie środowiska przyrodniczego. Uczniowie obserwowali ptaki, drzewa i pola, rozwiązywali zagadki przyrodnicze i wypełniali karty pracy. W ten sposób wzbogacili swoją wiedzę o Małej Ojczyźnie. 

 Zobacz zdjęcia 

 

Z wizytą u wieszcza w Śmiełowie

   Wtorek, 02.10.2018

  

2 października uczniowie klas od IV-VIII szkoły podstawowej oraz klasa III gimnazjum wzięli udział w wycieczce do Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie. Wszystkie klasy były oprowadzane po muzeum przez panią przewodnik. Podczas zwiedzania uczniowie dowiedzieli się m. in. kiedy Mickiewicz przebywał w Wielkopolsce, dlaczego nie brał udziału w powstaniu listopadowym oraz poznali miłości wieszcza, oglądali pamiątki takie jak: pierwsze wydania dzieł, plakaty promujące ich inscenizację oraz osobiste drobiazgi, jak sztućce, czy portfel. Każda klasa uczestniczyła również w lekcji muzealnej, podczas której po krótkim wstępie teoretycznym, uczniowie rozwiązywali zadania związane z życiem i twórczością Mickiewicza.

Uczniom bardzo podobało się takie połączenie lekcji historii i języka polskiego.

 Zobacz zdjęcia 

 

Wszyscy jesteśmy drużyną biało - czerwoną

   Poniedziałek, 01.10.2018

    W sponatnicznej akcji fecebookowej, po zwycięstwie polskiej drużyny siatkarskiej w Mistrzostwach Świata w Siatkówce Mężczyzn 2018, postanowiliśmy przyjść do szkoły z elementami narodowymi. Niektórzy uczniowie mieli na sobie koszulki z napisami Polska, inni przynieśli flagi i szaliki w biało - czerwone barwy, a jeszcze inni zwyczajnie pokolorowali kartki w barwy narodowe. I tak trzymać! Cieszymy się i jesteśmy dumni z osiągnięć polskich sportowców! To kolejny tryumf w mistrzostwach świata po zwycięstwie w 2014 roku. Mamy nadzieję, że złota drużyna siatkarska powalczy również tak wspaniale na najbliższej olimpiadzie. 

 Zobacz zdjęcia 

 

Chętnie sprzątamy świat!

   Czwartek, 20.09.2018

        Po raz kolejny przyłączamy się do akcji Sprzątania  Świata - Polska. To już 25 lat dla Ziemi i dla ludzi. Nie mogło nas zabraknąć w świadomych działaniach na rzecz czystości naszej planety. 

Każda klasa z werwą zabrała się za porządkowanie terenów wokół szkoły i najbliższej okolicy. W sumie zebraliśmy kilkanaście worków śmieci i selektywnych odpadów. Dzięki akcji rośnie nasza świadomność ekologiczna i wiedza na temat selektywnej zbiórki odpadów. 

 Zobacz zdjęcia 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 8 z 112
Jesteś tutaj: Strona główna