PROJEKT „BOHATERON” W NASZEJ SZKOLE

   Poniedziałek, 12.11.2018

 

Szacunek do własnego kraju opiera się w dużej mierze na znajomości jego historii i poświęcenia jakie ponieśli Polacy na przestrzeni dziejów. Kształtowanie postaw patriotycznych oraz miłości i podziwu do własnej Ojczyzny to przywilej i zadanie. Projekt „BohaterOn. Włącz historię” nawiązuje do czasów Powstania Warszawskiego, które zapisało się na kartach historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Było uosobieniem kluczowych wartości, takich jak patriotyzm, wolność czy determinacja w przeciwstawianiu się wrogom. Akcja BohaterOn pozwala młodym ludziom na wyrażenie wdzięczności, pamięci i szacunku żyjącym uczestnikom powstania poprzez wysłanie specjalnej kartki z wyrazami szacunku i podziękowania. Sylwetki Powstańców są przedstawione na stronie internetowej projektu www.bohateron.pl. Ta ogólnopolska kampania o tematyce historycznej ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. W tegorocznej, III edycji projektu uczestniczyli uczniowie z klas: 4a, 5, 7, 8 i III gimnazjum pod opieką p.Ewy Pilarskiej, p. Izabeli Krysik, p.Piotra Szkudlarka i p. Justyny Perz. Partnerami projektu są m.in. Muzeum Powstania Warszawskiego i Instytut Pamięci Narodowej, a honorowy patronat nad projektem objęło m.in. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Minister Edukacji Narodowej.


 Zobacz zdjęcia 

 

Wieczornica dla Niepodległej

   Poniedziałek, 12.11.2018

        12 listopada - w dniu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie naszej szkoły włączyli się do wspólnego świętowania tego wyjątkowego i niepowtarzalnego dnia wspólnie z mieszkańcami Wysocka Małego, Smardowa oraz gośćmi, którzy późnym popołudniem licznie przybyli do sali wiejskiej. Wszystkich przybyłych powitała pani J. Wojtasiak – przewodnicząca Rady Gminy Przygodzice, a wójt gminy Przygodzice pan Krzysztof Rasiak wraz z życzeniami przekazał zgromadzonym ,,Śpiewnik pieśni patriotycznych”. Nasi uczniowie zaprezentowali program , w którym obok refleksyjnej poezji patriotycznej , wyśpiewali dla Niepodległej piękne pieśni patriotyczne, dostarczając widzom wielu wzruszeń. Po uczniowskich prezentacjach rozpoczął się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru z Czarnegolasu. Do wspólnego śpiewania włączyli się jednak wszyscy obecni na wieczornicy, toteż spotkanie nabrało szczególnie podniosłego charakteru.

Patriotyczne pieśni rozbrzmiewały do późnych godzin. Organizatorzy nie zapomnieli także o tradycyjnych rogalach, którymi, w Dniu Święta Niepodległości, na zakończenie spotkania poczęstowali się wszyscy zgromadzeni. To była niezwykła, wielopokoleniowa uroczystość .

.


 Zobacz zdjęcia 

 

Uroczysta akademia z okazji 100 - lecia odzyskania niepodległości

   Piątek, 09.11.2018

       9 listopada w murach naszej szkoły przeżyliśmy wspaniałą lekcję patriotyczną i obywatelską - akademię z okazji stulecia odzyskania niepodległości. O godzinie 11.11 społeczność szkolna oraz przybyli rodzice i goście odśpiewali cztery zwrotki hymnu państowowego. Tym samy włączyliśmy się do akcji Minister Edukacji Narodowej "Rekord dla Niepodległej" i wraz z 24 tysiącami szkół w całej Polsce odśpiewaliśmy hymn. Następnie, dzięki wierszom i patriotycznym pieśniom mogliśmy przypomnieć sobie drogę naszej ojczyzny do niepodległości i zrozumieć, że wolność jest nam nie tylko dana, ale i zadana. Na zakończenie uroczystości dyrektor szkoły Irena Dymarczyk przekazała uczniom flagę biało - czerwoną, podarowaną naszej szkole przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. 


 Zobacz zdjęcia 

 

„ZAPAL ŚWIATEŁKO” – JESIENNA AKCJA SZKOLNYCH WOLONTARIUSZY

   Piątek, 09.11.2018

       

Pamięć o zmarłych i refleksja nad przemijaniem ludzkiego życia to tematy, do których wracamy jesienią w sposób szczególny. Szkolny Wolontariat „Wystarczy Chcieć” po raz kolejny zorganizował w naszej szkole zbiórkę zniczy, aby następnie udać się na cmentarz w Wysocku Wielkim i zapalić światełka na opuszczonych lub zaniedbanych grobach. Tegoroczna akcja miała miejsce w piątek, 9 listopada, a wzięło w niej udział 22 uczniów z klas: 4a, 7 i III gimnazjum. Jak co roku, odwiedziliśmy również mogiły pochowanych na naszym cmentarzu powstańców. Ofiarowana przez młodzież modlitwa, refleksja i zapalone znicze, które rozświetliły zaniedbane nagrobki, to symbol ich pamięci o spoczywających w nich zmarłych. Dziękujemy uczniom i ich rodzicom za pomoc w organizacji akcji i wszystkie przyniesione znicze. Opiekę nad uczniami sprawowały: p. Iwona Grobelna i p. Justyna Perz.


 Zobacz zdjęcia 

 

Dzień Postaci z Bajek

   Poniedziałek, 05.11.2018

      Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Pozwalają wykształcić u dzieci właściwe postawy moralne, rozgraniczać dobro od zła, stawać po właściwej stronie i kierować się moralnością.

   Tym razem 5 listopada przedszkolacy z obu grup przedszkolnych świętowali Ogólnopolski Dzień Postaci z Bajek. Najmłodsi rozpoznawali na plakacie postaci z bajek, wykazywali się wiedzą na temat bajek i klasycznych baśni podczas zagadek słownych i obrazkowych. Dzieci brały udział w ćwiczeniach kreatywnych – nadawanie imion krasnoludkom według własnego pomysłu. Była też okazja do wspólnej tematycznej zabawy ruchowej z muzyką oraz do figli z grupową maskotką – ogromną pluszową myszką J Przedszkolacy otrzymali pamiątkowe medale i bajkowe naklejki za aktywny udział podczas wspólnych zabaw.

     Należy wspomnieć , że w oddziale przedszkolnym już kolejny rok realizujemy wiele działań w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom- czytające przedszkolaki” - http://calapolskaczytadzieciom.pl/czytajace-przedszkola oraz projekt ogólnopolski „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”- https://www.mac.pl/malymis , który przyczynia się do rozwijania czytelnictwa wśród przedszkolaków, a codzienne czytanie literatury dla dzieci przez wychowawcę stało się stałym elementem dnia.


 Zobacz zdjęcia 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 8 z 115
Jesteś tutaj: Strona główna