NADMORSKA PRZYGODA W TRÓJMIEŚCIE

   Piątek, 08.06.2018

 

Wspólne podróżowanie to zawsze wspaniała okazja do klasowej integracji, poznawania pięknych zakątków Polski i poszerzania swoich horyzontów. Dokąd w tym roku udali się uczniowie klasy III gimnazjum? Postanowili spędzić trzy dni w północnej części naszego kraju, rozkoszując się urokami trzech nadmorskich miast: Gdańska, Gdyni i Sopotu. Tegoroczna wycieczka odbyła się w dniach 6-8 czerwca. Trzecioklasiści mieli czas zarówno na zwiedzanie miejsc związanych z historią, jak i na odpoczynek oraz korzystanie z przepięknej pogody.

Pierwszego dnia pobytu w Trójmieście, nie mogło obyć się bez wizyty na Westerplatte, gdzie pasjonujące wojenne opowieści snuł nasz przewodnik, pan Zbyszek. Pomnik Obrońców Wybrzeża, pozostałości koszar oraz Cmentarzyk Poległych Obrońców Westerplatte zrobił na wszystkich ogromne wrażenie i przypomniał niezwykle istotne wydarzenia historyczne. Następnie, z Wyspy Portowej płynęliśmy statkiem pirackim do centrum Gdańska, podziwiając piękno Zatoki Gdańskiej. W Gdańsku zobaczyliśmy m.in. Fontannę Neptuna, Kościół Mariacki, Kaplicę Królewską, Długi Targ i Złotą Bramę. Drugi dzień to wizyta w Gdyni. Poznawanie tego miasta rozpoczęliśmy od Skweru Kościuszki z Muzeum Marynarki Wojennej i ORP „Błyskawica”, zobaczyliśmy też z bliska statek-muzeum „Dar Pomorza”, a także odwiedziliśmy Akwarium Gdyńskie z makietą Morza Bałtyckiego i wystawami muzealnymi z zakresu oceanografii, hydrobiologii oraz akwariami z florą i fauną zarówno morską, jak i słodkowodną. Po wjeździe koleją linowo-terenową na Kamienną Górę, który pozwolił nam zobaczyć niezwykłą panoramę miasta, cała grupa skierowała się na plażę, aby korzystając z pięknej pogody zrelaksować się i podzielić wrażeniami z tego dnia. Trzeciego dnia, pociągiem Szybkiej Kolei Miejskiej (SKM) wyruszyliśmy do Sopotu, nadmorskiego kurortu i uzdrowiska. Uczestnicy wycieczki zobaczyli słynny Krzywy Domek, a ulicą Bohaterów Monte Cassino dostali się na Sopockie Molo. To nie był jednak koniec atrakcji. Na trzecioklasistów czekał jeszcze cudowny czas odpoczynku i zabaw na sopockiej plaży, która zapraszała do podziwiania Bałtyku, spacerów nad wodą, szukania muszelek i wesołych, przyjacielskich rozmów. Wycieczka była pełna wrażeń, każdy mógł znaleźć coś dla siebie, była to też ostatnia okazja, aby w klasowym gronie przeżyć kolejną przygodę.

 

Jedziemy zdobywać góry!

   Środa, 06.06.2018

 W dniach 5-6 czerwca 2018 r. klasa II oddział gimnazjalny wraz z opiekunami udała się na wycieczkę w Karkonosze. Chociaż już każdy był w górach, to jednak prawie cała klasa pojechała, aby być wspólnie ze sobą parę chwil. Po przejeździe do Szklarskiej Poręby, spotkaliśmy się z panią przewodnik, która rozpoczęła oprowadzać nas po górach. Rozpoczęliśmy od wjazdu wyciągiem krzesełkowym na Szrenicę, co było bardzo wygodne. Jednak z powrotem musieliśmy już schodzić na własnych nogach, ale dla takich widoków weszlibyśmy nawet do góry! Po drodze zobaczyliśmy Wodospad Kamieńczyka - najwyższy wodospad w polskich Karkonoszach. Urok i baśniowy klimat Wąwozu Kamieńczyka docenił Andrew Adamson reżyser brytyjskiej produkcji "Opowieści z Narnii: Książę Kaspian". Kamieńczyk doczekał się też własnej opowieści, ale żeby ją usłyszeć trzeba tu przyjść. Następnie udaliśmy się na nocleg do przepięknie położonego w górach pensjonatu, z którego rozpościerał się widok na góry i Szklarską Porębę (szczególny widok w nocy

 Następny dzień to oczywiście wyprawa w góry. Tym razem będziemy zdobyć szczyt całkowicie, a mianowicie pieszo w obie strony. Po namowie pana przewodnika postanowiliśmy pojechać w kierunku Gór Sokolich i wejść na szczyt Sokolika (623 m n.p.m.). Wejście okazało się bardzo trudne, a ostatnie metry wręcz karkołomne. Ale zdobyliśmy szczyt. Warto było, bo widok - cudowny! 

Pełni wrażeń wróciliśmy bezpiecznie do domu. Jest to już nasza wspólna trzecia wycieczka. Mamy nadzieję, że jeszcze gdzieś pojedziemy i znów nas poprowadzą Pani Dorota Kittler i Pan Hieronim Duczmal.

 

Warszawa da się lubić!

   Poniedziałek, 04.06.2018

 W dniach 3 - 4 czerwca 2018 r. uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność poznawać stolicę Polski - Warszawę. Dzięki udanej współpracy szkoły ze Stowarzyszeniem Przyjaciół i Absolwentów Szkoły w Wysocku Małym mogliśmy poznać heroiczną historię Polaków i dumnej Warszawy zwiedzając m. in. Muzeum Powstania Warszawskiego, zasłuchać się w mazurkach Chopina, korzystając z ineraktywnej, nowoczesnej wystawy pamiątek po wspaniałym polskim kompozytorze w Muzeum Chopina oraz wraz z przewodnikiem spacerować Traktem Królewskim podziwiająć Stare Miasto, Plac Zamkowy z Zamkiem Królewskim i Pomnik Nieznanego Żołnierza. Naszym założeniem było również, aby podziwiać uroki miasta, spacerując niespiesznie malowniczymi uliczkami starej Warszawy wieczorem. Dzięki temu mogliśmy zobaczyć pokaz fontann w Multimedialnym Parku Fontann, zjeść pyszne lody pod Kolumną Zygmunta, obejrzeć pokaz żywych ogni i przejść się wzdłuż pięknie oświetlonych murów starego miasta aż do Barbakanu. Cudowna pogoda, świetnie zlokalizowany i wygodny nocleg, wyborne humory i dobrze skomponowany program wycieczki sprawił, że już w autokarze, w drodze powrotnej z przyjemnością nuciliśmy starą, niezapomnianą piosenkę "Warszawa da się lubić..."

 

Rowerowa wycieczka klasy VI SP z Wysocka Małego na Górecznik i do Antonina

   Piątek, 25.05.2018

     

       Dnia 25.05.2018 roku uczniowie klasy VI i nauczyciele opiekunowie ze Szkoły Podstawowej w Wysocku Małym udali się na wycieczkę rowerową na Górecznik i do Antonina.
Podczas pobytu na Góreczniku uczniowie obejrzeli zgromadzony tam sprzęt gospodarski używany niegdyś przez ludność naszych okolic oraz zwiedzili Mini – ZOO.
Następnie trasą rowerową przejechali do rezerwatu Wydymacz, gdzie nauczyciele zapoznali uczniów z przyrodą rezerwatu. Podziwiano rosnące tam stare dęby.
Przy pałacu Radziwiłłów w Antoninie wszyscy odpoczywali na łonie natury.
Na zakończenie, po powrocie do szkoły miał miejsce grill klasowy na boisku szkolnym.
Wycieczkę uznano za udaną, bowiem prócz wielu atrakcji uczestnikom bardzo sprzyjała pogodowa aura.

 

NASI UCZNIOWIE NA PODIUM W KONKURSIE JĘZYKOWYM

   Czwartek, 24.05.2018

    

W czwartek, 24 maja, uczniowie klasy trzeciej gimnazjum: Dominika Stodolna, Kacper Ławniczak i Szymon Grzywna wzięli udział w powiatowym konkursie języka angielskiego „JĘZYK ANGIELSKI W BIZNESIE”, organizowanym przez Zespół Szkół Ekonomicznych w Ostrowie Wielkopolskim. Konkurs był częścią V Regionalnych Targów Biznesu i Przedsiębiorczości. Honorowy Patronat nad tym wydarzeniem objął Starosta Ostrowski, pan Paweł Rajski.  Tegoroczna edycja imprezy upłynęła pod hasłem „Edukacja dla Biznesu”. Zmagania konkursowe miały charakter drużynowy, młodzież miała do opanowania bardzo szeroki zakres słownictwa dotyczącego finansów i biznesu, co stanowiło nie lada wyzwanie. Nasza drużyna językowców rzetelnie się przygotowała, dała z siebie wszystko i wywalczyła III miejsce w konkursie. Poza tym, że zdobycie miejsca na podium jest dla trzecioklasistów ogromną satysfakcją, to samo uczestnictwo w Targach było również ciekawym doświadczeniem i źródłem wielu nowych informacji. Zespół Szkół Ekonomicznych prezentował swoją ofertę edukacyjną, a nasi uczniowie mięli też okazję porozmawiać z nauczycielami i uczniami o aktualnych możliwościach placówki.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 8 z 109
Jesteś tutaj: Strona główna