Wrocław jakiego nie znamy

   Środa, 25.04.2018

       W piękny, słoneczny dzień 25 kwietnia, klasa IV wybrała sie na zaplanowaną i wyczekaną wycieczkę autokarową do Wrocławia. Uczniowie, którzy we Wrocławiu byli już na wycieczce w ZOO teraz mieli możliwość zobaczyć miasto z innej, bardzo interesującej strony. Pierwszym punktem programu były warsztaty chemiczno - fizyczne dotyczące właściwości wody w Centrum Nauki i Wiedzy o Wodzie "Hydropolis". Każdy z uczestników wykonał 2 doświadczenia, a na zakończenie mógł zobaczyć na własne oczy właściwości suchego lodu. Kolejnym etapem wycieczki był spacer statkiem wycieczkowym po Odrze, od przystanii ZOO do wyspy Tumskiej. Dzięki sprzyjającej aurze mogliśmy w relaksacyjnych nastrojach podziwiać Wrocław od strony rzeki.  Następnie spróbowaliśmy smacznych lodów i przeszliśmy spacerkiem przez "most zakochanych" czyli most Tumski, na którym wiszą tysiące kłódek do Archikatedry św. Jana Chrzciciela. Tam wjechaliśmy na przeszło 60 - metrową wieżę, skąd podziwialiśmy panoramę Wrocławia. Dalej czekała nas nie lada atrakcja - zwiedzanie stadionu WKS Śląsk wraz z przewodnikiem. Byliśmy w szatniach zawodników, pokoju rehabilitacji i masażu, saunie, a potem mieliśmy okazję wejść na obrzeża murawy stadionu, zasiąść w folelach zawodników (bardzo zresztą wygodnych) i zobaczyć jak wyglądają loże dla VIP-ów. Zamknięto nas nawet w areszcie stadionowym tak ku przestrodze, aby zawsze być kulturalnymi kibicami. Na zakończenie wycieczki pełni wrażeń zjedliśmy posiłek oraz zrobiliśmy zakupy w Galerii Korona.
To był bardzo udany wyjazd zorganizowany przez wychowawczynię klasy IV - p. Ewę Pilarską, która wraz z p. Darią Kwapisz i Dorotą Kittler czuwały nad bezpieczeństwem uczestników. 

 

EGZAMIN GIMNAZJALNY 2018

   Niedziela, 22.04.2018

    

Od 18 do 20 kwietnia 2018 uczniowie III klasy gimnazjum przystąpili do najważniejszego egzaminu w swojej dotychczasowej edukacji. Coroczne, ogólnopolskie zewnętrzne badanie poziomu wiedzy gimnazjalistów składa się z trzech części. W pierwszym dniu trzecioklasiści rozwiązują test z historii oraz języka polskiego. Po tej humanistycznej przygodzie, drugi dzień to specjalność wielbicieli nauk ścisłych, uczniowie sprawdzają się z matematyki oraz przedmiotów przyrodniczych. Ostatni dzień egzaminów to okazja do pokazania swoich umiejętności językowych, uczniowie zmagają się z zadaniami z języka angielskiego lub niemieckiego, zgodnie z wcześniejszym wyborem, na poziomie podstawowym oraz rozszerzonym. Trzyczęściowe zmagania to trudne wyzwanie, ale też okazja by pokazać swoją wytrwałą pracę z wielu przedmiotów. A jak poszło naszym trzecioklasistom? Dowiemy się w czerwcu. Jedno jest pewne: dali z siebie wszystko!

 

KOROWÓD ŻONKILOWY

   Niedziela, 15.04.2018

Jak co roku, reprezentanci szkolnego wolontariatu „Wystarczy Chcieć” przy naszej szkole wzięli udział w Niedzieli Żonkilowej organizowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum Św. Józefa w Ostrowie Wielkopolskim. Wydarzenie miało miejsce 15 kwietnia i było skierowane do wszystkich, którym nie jest obojętny los chorych na nowotwory. Akcja ma na celu propagowanie idei hospicyjnej, zachęcanie do pomocy ostrowskiemu Hospicjum i jego wolontariuszom, a żółty kolor żonkili ma przypominać o niegasnącej nadziei w trudnym doświadczeniu choroby. Tegoroczna niedziela żonkilowa rozpoczęła się od wystąpienia pani Ireny Kasprzak, prezes Towarzystwa Przyjaciół Chorych, a następnie żonkilowy korowód przeszedł spod ostrowskiego ratusza do Kościoła Św. Antoniego przy ul. Raszkowskiej. Nasze wolontariuszki: Wiktoria Adamus, Magdalena Banasiak i Laura Zielezińska wraz z koordynatorkami szkolnego wolontariatu również przyłączyły się do tego marszu nadziei. Zakończeniem niedzieli żonkilowej był poczęstunek w Domu Katechetycznym oraz koncert zespołu NATAMARAN.

 

TOP ENGLISH TEAM IV Gminny Turniej Języka Angielskiego

   Piątek, 13.04.2018

W piątek, 13 kwietnia, uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Przygodzice, po raz czwarty skorzystali z zaproszenia i spotkali się w murach szkoły w Wysocku Małym, aby sprawdzić swoją wiedzę z języka angielskiego. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań językiem angielskim wśród uczniów, wykorzystywanie wiedzy i umiejętności w zadaniach praktycznych i sytuacjach z życia codziennego oraz rozwijanie talentów językowych.

Formuła naszego turnieju nie jest typowa, a poszczególne zadania miały charakter warsztatowy i bazowały na współpracy uczniów w zespole. Uczestnicy mięli do wykonania osiem zadań: test gramatyczno-leksykalny, zagadki i rebusy, zadanie plastyczno-językowe „Picture Story”, quiz kulturowy, zadanie leksykalne „Daję słowo”, a także zaprezentowali scenki sytuacyjne zgodnie z wylosowanym tematem.

Wszyscy uczestnicy bardzo zaangażowali się w wykonanie poszczególnych zadań. Po podliczeniu punktów za wszystkie konkurencje komisja ogłosiła zwycięskie drużyny. Pierwsze miejsce, po raz pierwszy w historii turnieju, przypadło reprezentantom szkoły podstawowej w Wysocku Małym, drugie miejsce zdobył zespół z Dębnicy, a trzecie miejsce przypadło drużynie z Jankowa Przygodzkiego. Pamiątkowe statuetki, dyplomy oraz nagrody dla drużyn wręczyła Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wysocku Małym, pani Irena Dymarczyk oraz Dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół, pani Barbara Duczmal. Dziękujemy wszystkim szkołom za udział w konkursie, a Radzie Rodziców w Wysocku Małym za ufundowanie wspaniałych nagród.

 

Czytelnicy na medal

   Czwartek, 12.04.2018

       W czwartek 12 kwietnia w Szkole Podstawowej w Dębnicy odbył się doroczny Gminny Konkurs Czytelniczy „Polubić czytanie” dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów : Amelia Banasiak i Michalina Wróbel z kl. 3a oraz Maja Kowalczyk i Franciszek Piskorski z kl. 3b. Ogółem w konkursie wzięło udział 22 uczniów.
       Tradycyjnie już uczestnicy musieli wykazać się wnikliwą znajomością literatury dziecięcej    w wyznaczonym obszarze. W tym roku tematem przewodnim były lektury : „O psie , który jeździł koleją” Romana Pisarskiego i „W odległym lesie. Pewnego razu w Nibylandii”
Kiki Thorpe. Dodatkowo, z racji trwającego Roku Zbigniewa Herberta, uczniowie musieli wykazać się podstawową wiedzą o życiu i twórczości tego znakomitego autora.                                         Uczestnicy konkursu zmierzyli się z obszernym testem, zawierającym szczegółowe pytania dotyczące treści obowiązkowych pozycji książkowych. Mimo wysokiego i dość wyrównanego poziomu uczestników, zmagania konkursowe dla naszych reprezentantów zakończyły się podwójnym sukcesem. Dwie uczennice klasy 3a zajęły czołowe miejsca : Michalina Wróbel – ex aequo III miejsce i Amelia Banasiak - I miejsce, która okazała się bezkonkurencyjna w tej stawce. W przerwie konkursu odbyły się warsztaty, podczas których dzieci miały okazję zapoznać się z nową techniką plastyczną i samodzielnie wykonać pracę w technice graficznej. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki za udział w konkursie, a laureaci, jak na konkurs czytelniczy przystało - nagrody książkowe, które ufundowała Publiczna Biblioteka w Przygodzicach.

Do konkursu uczniów przygotowały nauczycielki Bogusława Górska i Daria Kołodziej – Gałka.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 8 z 106
Jesteś tutaj: Strona główna