NADZIEJA ZAKWITA ŻONKILAMI

   Poniedziałek, 26.03.2018

 

Corocznym działaniem szkolnego wolontariatu jest akcja SADZENIE ŻONKILI NA POLACH NADZIEI. Wspólnie z wolontariuszami Towarzystwa Przyjaciół Chorych Hospicjum Św. Józefa, sadzimy cebulki żonkilowe jako symbol nadziei i wsparcia dla osób nieuleczalnie chorych, zmagających się z chorobą nowotworową. Wiosną, gdy żonkile pięknie prezentują się na szkolnych rabatach, jeszcze wymowniej przypominają uczniom i pracownikom szkoły swoje ważne przesłanie. Właśnie zakwitły tegoroczne kwiaty i przed szkołą można podziwiać urokliwe żółte dywany żonkili. Niech ten wspaniały widok zachęci do refleksji nad ideą pracy wolontariuszy i uwrażliwi na potrzeby wszystkich osób, które żyją wokół nas i być może zmagają się z cierpieniem i chorobą.

 

Udział uczniów z Wysocka Małego w wycieczce po Rezerwacie Wydymacz z okazji Światowego Dnia Wody

   Sobota, 24.03.2018

 

                  Dnia 24 marca 2018 roku grupa kilkunastu osób wzięła udział w wycieczce po Rezerwacie Wydymacz prowadzonej przez Szymona Fritzkowskiego przedstawiciela Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu z okazji Światowego Dnia Wody.
W wycieczce uczestniczyło trzech uczniów wraz z opiekunem ze Szkoły Podstawowej w Wysocku Małym. Podczas imprezy prowadzący omawiał zagadnienia dotyczące wód i przyrody Parku Krajobrazowego Dolina Baryczy, w tym Rezerwatu Wydymacz, odpowiadał na pytania uczestników. Biorący udział wyruszyli z pod Nadleśnictwa Antonin, mijali stacje edukacyjne obrazujące życie flory i fauny rezerwatu, łęgi i grądy olchowo-jesionowe, stare dęby, staw Wydymacz i zakończyli spacer przy pałacu Radziwiłłów, gdzie spotkali leśnika z puchaczem, co było dużą atrakcją dla wszystkich.

Uczestnicy z SP w Wysocku Małym:
*Uczniowie: Adam Misiek, Kamil Frąszczak, Mikołaj Szymczak.
*opiekun – nauczyciel: Marek Pawlicki

 

Rajd Marzanny 2018

   Sobota, 24.03.2018

 

 Dnia 24.03.2018 r. grupa 23 uczniów Szkoły Podstawowej w Wysocku Małym oraz oddziałów gimnazjalnych wraz z 2 opiekunami wzięła udział w kolejnej edycji Rajdu Marzanna organizowanego przez między innymi Oddział PTTK w Ostrowie Wielkopolskim we współpracy z Gminą Przygodzice, który tym razem zakończył się metą przy Sali OSP w Wysocku Małym.
W związku z tak bliską odległością mety rajdu od szkoły, tym razem trasę pokonaliśmy pieszo. Na mecie czekało sporo atrakcji, konkursów, występów, a także pokaz wozu strażackiego. Nasi uczniowie odnieśli sukcesy w konkursach: piosenki (II miejsce), na najlepszą Marzannę (II miejsce), krajoznawczym (III i IV miejsce), oraz jako najliczniejsza grupa (I miejsce).
Uczestnicy z Wysocka Małego:Uczniowie: Kuba Kalis, Igor Kaczmarek, Dominika Paszek, Gabriela Moś, Maja Matysiak, Maria Banasiak, Sandra Strzelczak, Agata Orzechowska, Julita Sierakowska, Julia Błaszczyk, Kinga Adamczak, Gabriela Banasiak, Kinga Kania, Aleksandra Klimek, Weronika Strączkowska, Wiktoria Adamus, Agata Tomczak, Łukasz Bąk,  Magdalena Banasiak, Julia Ilska, Kamila Adamczak, Katarzyna Banasiak, Mateusz Adam.Nauczyciele: Paweł Wróblewski i Piotr Szkudlarek.

 

Rekrutacja 2018/2019

   Wtorek, 06.03.2018

  

TRWA REKRUTACJA  2018/2019

Szanowni Rodzice!

Od 26 lutego rozpoczęła się rekrutacja do oddziału przedszkolnego oraz klasy I szkoły podstawowej.

Wnioski można składać w sekretariacie
szkoły do 

16 marca 2018 r.
Zapraszamy!


PLIKI DO POBRANIA - REKRUTACJA

 

Międzyszkolna sieć współpracy nauczycieli w ramach projektu Aktywna Tablica

   Czwartek, 01.03.2018

       W ramach programu rządowego "Aktywna tablica", który ma na celu rozwijanie szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno - komunikacyjnych, w naszej szkole odbyła się lekcja otwarta i spotkanie nauczycieli z różnych szkół. Lekcję otwartą przygotował i przeprowadził nauczyciel języka polskiego, pan Piotr Szkudlarek, który zaproponował uczniom klasy VII utrwalenie wiadomości z lektur  z wykorzystaniem TIK. Uczniowie odczytywali kody QR, w których były zaszyfrowane polecenia zadań, a następnie dzięki aplikacji Kahoot! rywalizowali grupowo w grze dydaktycznej na temat poznanych lektur. Nietrudno odgadnąć, że taki sposób pracy na lekcji bardzo spodobał się uczniom, którzy korzystają ze smartfonów na codzień. Tym razem mieli okazję stwierdzić, że telefony komórkowe mogą służyć także do uczenia się. 

         Po zakończeniu lekcji otwartej w ramach międzyszkolnej sieci współpracy spotkali się nauczyciele - przedstawiciele wszystkich szkół gminy Przygodzice, wymieniając się doświadczeniami w zakresie wykorzystania TIK. Powstały nowe pomysły, aby dzielić się dobrymi praktykami, korzystając z pracy w chmurze, Dysku Google oraz platformie e-Twinning.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 9 z 106
Jesteś tutaj: Strona główna