Kolejny rok z programem Edukacja dla Doliny Baryczy

   Wtorek, 18.09.2018

          Program "Edukacja dla Doliny Baryczy" to innowacyjne i systemowe działanie skierowane do nauczycieli i uczniów z zakresu edukacji regionalnej, przyrodniczej oraz przeciwdziałania zmianom klimatu. Działaniami Programu objętych jest 13 000 uczniów z Doliny Baryczy (więcej na www.edukacja.barycz.pl). W nowym roku szkolnym nasze działania rozpoczęliśmy od udziału nauczycieli w IV Forum Edukacyjnym pt: "Uczymy dla klimatu". Dzięki panelom szkoleniowo - dyskusyjnym uczestniczyliśmy w rozmowach o zanieczyszczeniu powietrza, świadomych zakupach, gospodarce odpadami. Prelegentami wyzwań edukacyjnych dotyczących zmian klimatycznych byli: Zofia Pietryka - ze Stowarzyszenia na rzecz Edukacji Ekoligicznej, dr Hanna Schudy - Dolnośląski Alarm Smogowy, Irena Krukowska - Szopa, Fundacja Ekologiczna "Zielona Akcja" oraz Emilia Chmura z gospdarstwa rolnego. Spotkania te z pewnością zaowocują ciekawymi zajęciami i projektami w naszej szkole.

 

Uczniowie, nauczyciele i absolwenci szkoły w Wysocku Małym na 57. rajdzie Jesień Chopinowska

   Poniedziałek, 10.09.2018

      Dnia 9 września 2018 roku grupa 17 osób: uczniów, nauczycieli i absolwentów szkoły z Wysocka Małego wzięła udział w kolejnej edycji rajdu Jesień Chopinowska z metą przy Nadleśnictwie Antoninie. Trasa, którą przebyto na rowerach wiodła przez: Przygodzice, Górecznik (miał tam miejsce  postój), Dębnicę, Kociembę do Antonina. Podczas odpoczynków obserwowano florę i faunę głównie Parku Krajobrazowego Dolina Baryczy ze szczególnym uwzględnieniem ptactwa pobliskich stawów. Poza tym nauczyciele wdrażali uczniów do przestrzegania zasad ruchu drogowego.
      Jednym z głównych celów rajdu było uczczenie 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę i wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Na mecie czekały na wszystkich liczne atrakcje: piknik z grochówką, możliwość wzięcia udziału w koncercie Trio Music Movies w parku Nadleśnictwa Antonin, różne konkursy i inne.
Po południu wszyscy zadowoleni wrócili do Wysocka Małego.

 

Witamy nowy rok szkolny 2018/2019

   Sobota, 01.09.2018

  Drodzy Uczniowie! Nowy rok szkolny 2018/2019 stał się faktem. Życzymy Wam zdobywania sukcesów małych i dużych, rozwoju własnych zainteresowań, pielęgnowania talentów, wspaniałych kolegów i jeszcze lepszych przyjaciół oraz życzliwych nauczycieli i wyrozumiałych rodziców. Bądźcie zdrowi i uśmiechnięci i pamiętajcie, że czas spędzony w szkole z pewnością w przyszłości zaowocuje! Do zobaczenia w szkole!

 

Wakacyjne wojaże rozpoczęte!

   Czwartek, 28.06.2018

     Już kilka dni po zakończeniu roku szkolnego uczniowie naszej szkoły wyruszyli na turystyczne szlaki. Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół i Absolwentów Szkoły w Wysocku Małym, pozyskanym środkom na realizację projektu ,,Mała Polska –Wielkopolska”, 28 czerwca 30 – osobowa grupa szkolnych turystów wyruszyła na wycieczkę do Gołuchowa. Wędrówkę rozpoczęto od odwiedzin w zagrodzie żubrów i koników  polskich. Uczniowie z uwagą obserwowali również sarenki, rodzinkę dzików oraz daniele, a w gołuchowskim parku podziwiali dzięcioły, wiewiórki, oryginalne rośliny, drzewa i krzewy.

     Następnie zwiedzili zamek. Dawna rezydencja Leszczyńskich, odrestaurowana przez kolejnych właścicieli Izabelę ( z Czartoryskich) i Jana Działyńskich stała się perełką architektoniczną. Architekci, rzeźbiarze i malarze sprowadzeni z Francji przywrócili budowli świetność. W odbudowanym zamku Izabela Czartoryska umieściła gromadzone przez siebie i małżonka kolekcje grafik, dzieła sztuki, zbiory ceramiki antycznej, które można oglądać do dzisiaj. Uczniowie z wielką uwagą słuchali opowieści pani przewodnik, podziwiali zgromadzone eksponaty i wędrowali po gołuchowskich komnatach. Kolejnym punktem wędrówki było spotkanie w Muzeum Leśnictwa. Pod  kierunkiem nauczyciela przyrody     p. Marka Pawlickiego uczniowie zgłębiali wiedzę na temat leśnictwa i świata przyrody, oglądając nie tylko eksponaty muzealne , ale także korzystając z zasobów nowoczesnego, interaktywnego muzeum. Następnie grupa powędrowała do największego w Wielkopolsce, szóstego co do wielkości w Polsce, głazu narzutowego, który znalazł się w tym miejscu za sprawą lądolodu skandynawskiego. Dzieci poznały nie tylko legendy związane z tzw. Kamieniem św. Jadwigi, ale spróbowały także wspólnie objąć ten olbrzymi głaz , którego obwód wynosi 22 metry. W czasie wycieczki nie zabrakło oczywiście czasu na odpoczynek i pobyt w Mc Donald’s. Późnym popołudniem młodzi turyści zadowoleni i uśmiechnięci wrócili do domu. O bezpieczne i atrakcyjne spędzenie wakacyjnego wyjazdu zadbali pani Urszula Leśna – prezes Stowarzyszenia, nauczyciele i członkowie Stowarzyszenia pan Marek Pawlicki, pani Iwona Grobelna i dyrektor szkoły Irena Dymarczyk.

 

Wakacje!

   Piątek, 22.06.2018

Drodzy Uczniowie, życzymy Wam wspaniałych, niezapomnianych i pogodnych wakacji! Wypoczywajcie, zwiedzajcie, spotykajce się z przyjaciółmi i pamiętajcie o zachowaniu bezpieczeństwa. Do zobaczenia za dwa miesiące!

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 9 z 112
Jesteś tutaj: Strona główna