SPRING STORY – wiosenny projekt eTwinning

   Poniedziałek, 21.05.2018

      

W tegoroczny projekt eTwinning zaangażowali się wszyscy uczniowie naszej szkoły. Wiosna to przecież pora roku, której piękno odkrywają młodsi i starsi uczniowie, dzieci i dorośli. Projekt SPRING STORY-WIOSENNA HISTORIA był również doskonałą okazją do wykorzystania różnorodnych narzędzi TIK i nawiązania międzyszkolnej sieci współpracy z nauczycielami z całej Europy w ramach programu „Aktywna Tablica”.

Celem projektu było odkrywanie talentów wśród dzieci, przedstawianie doświadczeń i eksperymentów na zajęciach, określanie cech charakterystycznych wiosny, wymiana doświadczeń i materiałów pomiędzy uczniami i nauczycielami zaangażowanymi w projekt, stymulowanie kreatywności, wyobraźni i komunikacji dzieci, a także uwrażliwianie dzieci na tradycje w swoim kraju oraz poznawanie kultury krajów-partnerów projektu. Wszystkie produkty wypracowane podczas realizacji projektu (filmy, zdjęcia, mapki itp.) znajdują się na platformie Twinspace, a przedstawione zostały za pomocą różnych narzędzi internetowych.

Projekt miał kilka etapów: STORY IN WHITE AND RED (biało-czerwona historyjka), SPRING IN MY COUNTRY-LOCAL TRADITIONS (Wiosna w moim kraju/lokalne tradycje), IN THE WORLD OF ANIMALS AND PLANTS (W świecie zwierząt i roślin), THE EARTH AND THE SUN (Ziemia i Słońce), HELP YOUR NEIGHBOUR (Pomoc sąsiadom).

A co udało się zrealizować poszczególnym klasom w wiosennym projekcie? Klasa IIIa i IIIb nagrały filmik powitalny „Spring, where are you?”- „Wiosno gdzie jesteś?” https://vimeo.com/259569127, który można zobaczyć na platformie projektu. Klasa IV SP zasiała w klasie rzeżuchę, zbudowała wielkanocne drzewko i wykonała pisanki, jako symbol Świąt Wielkanocnych, a także zrobiła kurczaczki-piękne dekoracje na stół świąteczny. Klasa V SP przedstawiła wiosenne symbole w formie prac plastycznych. Klasa VI SP zorganizowała kiermasz kartek wielkanocnych dla chorego Maksia, realizując myśl wolontaryjną projektu. Klasa II gimnazjum odpowiedziała plastycznie i językowo na pytanie „Za co lubię wiosnę?”, a najstarsi, uczniowie z klasy III gimnazjum wykonali obliczenia i odpowiedzieli na pytanie „Dlaczego wiosną jest coraz cieplej?”. Wszystkie klasy wykonały także klasową Marzannę i wyjaśniły na forum projektu co ona symbolizuje.

Projekt był wielowątkowy i zaangażował wszystkich uczniów i nauczycieli. A w ramach sieci współpracy, śledząc relacje innych partnerów projektu mogliśmy nauczyć się korzystania z nowych narzędzi internetowych. W projekcie uczestniczyło 169 nauczycieli z 10 krajów.

 

W zdrowym ciele zdrowy duch!

   Poniedziałek, 14.05.2018

    W poniedziałek, 14 maja, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w próbie bicia Rekordu Sokolego w gimnastyce masowej. Do naszej szkoły zawitali - prezes Towarzystwa Gimnastycznego Sokół pan Krzysztof Portasiak oraz naczelnik Towarzystwa pani Magdalena Kowalczyk, z zawodu nauczyciel wychowania fizycznego. Dzięki jej inicjatywie 86. uczniów z naszej szkoły wykonało ćwiczenia gimnastyczne pokazywane przez p. Magdalenę. Celem wspólnych ćwiczeń było przypomnienie uczniom, że sprawność fizyczna jest ważnym elementem rozwoju fizycznego i psychicznego człowieka i udział jak największej ilości dzieci i młodzieży w ćwiczeniach gimnastycznych.

 

TURNIEJ REKREACYJNO - SPORTOWY O PUCHAR PRZEWODNICZĄCEJ RADY GMINY PRZYGODZICE

   Piątek, 11.05.2018

   11 maja 2018 roku odbył się w naszej szkole już XV Turniej Rekreacyjno - Sportowy o Puchar Przewodniczącej Rady Gminy Przygodzice dla uczniów klas I - III. Cieszy się on ogromną popularnością wśród najmłodszych, gdyż dzięki współzawodnictwu sportowemu uczniowie kształtują w sobie wiele pozytywnych cech charakteru i poznają się wzajemnie.
        10 - osobowe drużyny dzieci, składające się z pięciu dziewczynek i pięciu chłopców musiały zmierzyć się z trudnymi konkurencjami: piłka w tunelu, toczenie piłki głową, raki, zamiana koszulek, bieg braci syjamskich, froterka, sadzenie ziemniaków, skoki przez rzekę i rzuty do celu. Ich sprawność fizyczna i wytrwałość wywołały wielki aplauz kobiców na trybunach, którzy dopingowali wszystkich uczestników zawodów. Zwycięzcami pośród 6 rywalizujących drużyn zostali uczniowie z Wysocka Małego (z ilością 47 punktów), za nimi uplasowali się uczniowie z Chynowej (zgromadzili 39 punktów), a III miejsce zajęły dzieci z Przygodzic (otrzymując 33 punkty). Za trud, waleczność i poświęcenie puchary oraz piłki zwycięzcom i pozostałym drużynom wręczyły Przewodnicząca Rady Gminy Przygodzice Janina Wojtasiak wraz z  dyrektor GZEAS - u, panią Barbarą Duczmal w asyście dyrektora szkoły w Wysocku Małym Ireny Dymarczyk. 

Wszystkim uczestnikom turnieju serdecznie gratulujemy!

 

Poznawaliśmy uroki Kotliny Kłodzkiej

   Piątek, 11.05.2018

      W dniach 10-11 maja 2018 r. uczniowie klasy V Szkoły Podstawowej w Wysocku Małym wybrali się na autokarową, dwudniową wycieczkę klasową wraz ze swoim wychowawcą Pawłem Wróblewskim oraz opiekunem Markiem Pawlickim do Kotliny Kłodzkiej. Pierwszego dnia uczniowie zwiedzali park zdrojowy w Polanicy Zdrój, a następnie Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdrój. Tam zapoznali się z historią papieru, metodami jego produkcji, a także wzięli udział w warsztatach poświęconych rozróżnianiu prawdziwych banknotów od fałszywych, oraz w pokazie czerpania papieru. Po południu zwiedzaliśmy park zdrojowy w Kudowie Zdrój. Następnego dnia wszyscy udaliśmy się do Kłodzka, gdzie zwiedzaliśmy zabytkową twierdzę, podziwialiśmy również panoramę Kłodzka oraz zwiedziliśmy rynek. Po zwiedzaniu udaliśmy się na posiłek do restauracji McDonalds. We wczesnych godzinach wieczornych wszyscy wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni do Wysocka Małego. 

 

Zakopane, Zakopane - słońce, góry i górale

   Piątek, 11.05.2018

      W dniach 9 – 11 maja 2018 r. klasa VII szkoły podstawowej przebywała na 3-dniowej wycieczce klasowej do stolicy Tatr.

            9 maja wczesnym rankiem – już o 5.00 grupa z opiekunami wyruszyła ze szkoły w daleką podróż. Po drodze, około południa zatrzymaliśmy się w Wadowicach, gdzie widzieliśmy dom papieża – Polaka świętego Jana Pawła II, kościół w którym nasz słynny rodak został ochrzczony oraz kawiarnię, w której można było kupić słynne papieskie kremówki.Wczesnym popołudniem dotarliśmy do Zakopanego. Wjechaliśmy kolejką na Gubałówkę, skąd podziwialiśmy przepiękne widoki i przespacerowaliśmy się do wyciągu kolejki krzesełkowej – Szymoszkowa, którym zjechaliśmy w dół. Dalej udaliśmy się do Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach. Wieczorem, po zakwaterowaniu w hotelu i kolacji udaliśmy się jeszcze na spacer po okolicy.

            Drugi dzień wycieczki zaczęliśmy od wędrówki przez Dolinę Kościeliską. Wraz z panią przewodnik, która w ciekawy opowiadała o historii Tatr, występującej tam roślinności oraz zwierzętach udaliśmy się najpierw do schroniska na polanie Hali Ornak. Po drodze mijaliśmy Kapliczkę Zbójnicką św. Barbary, która według legendy zbudowana została jako wotum dziękczynne przez zbójników, a następnie rozbudowana przez miejscowych górników. W rzeczywistości jednak kapliczka ta została w całości ufundowana przez górników i hutników zajmujących się tutaj wydobywaniem i przetapianiem rud żelaza z okolicznych sztolni. W drodze powrotnej ze schroniska udaliśmy się do Wąwozu Kraków, a następnie wspinaliśmy się drabinką, dalej przy pomocy łańcuchów przebijaliśmy się przez tunel skał – jaskinię Smocza Jama. Był to bardzo emocjonujący moment wycieczki, podczas którego niektórzy z nas pokonali swoje lęki i słabości. Wielu twierdziło, że to najlepszy punkt wycieczki! Schodząc dalej w dół zatrzymaliśmy się jeszcze w Bacówce, gdzie zdegustowaliśmy oscypki, bundz oraz żętycę. Po tej górskiej wędrówce udaliśmy się na słynny zakopiański deptak – Krupówki, gdzie mieliśmy czas na zakup pamiątek. Wieczorem, po kolacji udaliśmy się jeszcze na krótki spacer po okolicy.

            W piątek po śniadaniu wyruszyliśmy w drogę powrotną. Około południa zatrzymaliśmy się w Oświęcimiu, gdzie zwiedzaliśmy były niemiecki hitlerowski obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau.

            Wieczorem, około 21.30 pełni wrażeń dotarliśmy do Wysocka Małego.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 9 z 109
Jesteś tutaj: Strona główna