Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 w Gimnazjum

   Piątek, 22.06.2018

  Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 w Gimnazjum i klasie VII Szkoły Podstawowej miało zarówno uroczysty jak i refleksyjny charakter. Wszak żegnaliśmy klasę III gimnazjum, która będzie przez społeczność szkolną bardzo dobrze wspominana. Świetny wynik egzaminu gimnazjalnego, 16 świadectw z wyróżnieniem, udział w wielu konkursach i działalność charytatywna, tak w skrócie można scharakteryzować ten zespół klasowy. Ponadto dwie uczennice: Dominika Stodolna i Sandra Strzelczak z rąk pani Dyrektor otrzymały zaszczytną statuetkę Absolwenta Roku 2017/2018. Życzymy im w nowych szkołach dalszego rozwoju, spotkania życzliwych i mądrych nauczycieli oraz kolegów, a pozostałym uczniom naszej szkoły udanych wakacji i radosnego, aktywnego wypoczynku!

 

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 w Szkole Podstawowej

   Piątek, 22.06.2018

 Zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas I - VI Szkoły Podstawowej w Wysocku Małym miało uroczysty charakter. Uczniowie w strojach galowych, zaproszeni goście i rodzice zebrali się na sali gimnastycznej, aby podsumować kolejny rok pracy. 28 uczniów otrzymało świadectwo z wyróżnieniem, a 12 uczniów dyplomy za 100 % frekwencję. W tym dniu pożegnaliśmy również panią Elę, wieloletnią pracownicę obsługi, która doczekała się zasłużonej emerytury. Obecne na akademii Przewodnicząca Rady Gminy Przygodzice Janina Wojtasiak i Dyrektor GZEAS - u Barbara Duczmal życzyły wszystkim uczniom wspaniałych i bezpiecznych wakacji. Oczywiście dyrekcja szkoły i wszyscy nauczyciele przyłączają się do tych życzeń. Wypoczywajcie, zwiedzajcie, spotykajcie się z przyjaciółmi i cieszcie wspaniałą pogodą. Do zobaczenia za dwa miesiące!

 

Prezentacja projektów edukacyjnych

   Wtorek, 12.06.2018

W dniu 12 czerwca uczniowie klasy II stanęli przed trudnym i jednocześnie wyczekiwanym zadaniem - prezentacją obowiązkowych projektów edukacyjnych. Wszystkie grupy projektowe pracowały nad wybranymi tematami pod opieką koordynatorów w sposób właściwy, systematyczny, z zaangażowaniem. Wykazały się planowym, zespołowym działaniem mającym na celu rozwiązanie konkretnego problemu, z zastosowaniem różnorodnych metod. Podczas prezentacji projektów uczniowie byli przygotowani do wypowiedzi, w sposób kreatywny przedstawiali wypracowane efekty wspólnych działań, umiejętnie dzielili się swoją wiedzą i wytworami pracy. Tematyka tegorocznych projektów była bardzo zróżnicowana i dotyczyła: 
I grupa: opiekun – Hieronim Duczmal, temat; „Polscy laureaci Nagrody Nobla”;

II grupa: opiekun – Izabela Krysik, temat: „Wojna i terroryzm we współczesnym świecie”;

III grupa: opiekun – M. Pawlicki, temat: „Wody powierzchniowe Baryczy”;

IV grupa: opiekun – Arkadiusz Piasecki, temat: „Świadome odżywianie – podstawa sukcesu, zdrowia i aktywności fizycznej”;

V grupa: opiekun – Justyna Perz, temat: „Angielski na wakacjach. Słowniczek turystyczny”;

VI grupa: opiekun – Dorota Kittler, temat: „Rzeźbiarze powierzchni Ziemi”.

Gratulujemy uczniom bardzo ciekawych prezentacji!

 

Mamy boisko marzeń!

   Sobota, 09.06.2018

Rodzinnie, zdrowo, na sportowo. Pod takim hasłem przy Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Wysocku Małym w dniu 9 czerwca odbył się Festyn Rodzinny. Spotkanie społeczności szkolnej i lokalnej zbiegło się z uroczystym otwarciem wielofunkcyjnego boiska sportowego, na które uczniowie i nauczyciele czekali wiele lat. Sama realizacja inwestycji przebiegła bardzo szybko i sprawnie. Prace rozpoczęły się zimą, by już pod koniec maja obiekt został oddany do użytku. Dzięki temu szkoła wzbogaciła się nie tylko o zewnętrzne boisko ze sztuczną nawierzchnią do gry w siatkówkę, koszykówkę i piłkę ręczną, ale także 100 metrowy tor sprinterski i skocznię do skoku w dal. Wartość całego zadania wyniosła przeszło 850 tys. złotych, a część środków pozyskana została przez samorząd gminy z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Na uroczystość otwarcia obiektu przybyli zaproszeni goście samorządu Gminy Przygodzice: Wójt Gminy Przygodzice Krzysztof Rasiak, Przewodnicząca Rady Gminy Przygodzice Janina Wojtasiak, dyrektor GZEAS Barbara Duczmal, Przewodniczący Komisji Kultury, Oświaty, Zdrowia, Pomocy Społecznej i Rekreacji Rady Gminy Przygodzice Krystian Piasecki, radna wsi Wysocko Małe Maria Balcerek, sołtysi wsi Wysocko Małe i Smardów Roman Strączkowski i Zenon Szymankiewicz oraz proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Wysocku Wielkim ksiądz kanonik Jerzy Kaniewski. W obecności uczniów, nauczycieli, rodziców i społeczności lokalnej dyrektor szkoły Irena Dymarczyk podziękowała włodarzom gminy za zrealizowaną inwestycję i zapewniła, iż będzie ona w pełni wykorzystywana do rozwoju fizycznego uczniów i wspierania ich sportowych talentów. Pan Krzysztof Rasiak wraz z Janiną Wojtasiak życzyli uczniom i społeczności lokalnej, aby boisko spełniło ich oczekiwania i stało się miejscem sportowych zmagań w duchu fair play. Następnie dokonano symbolicznego przecięcia wstęgi i poświęcenia boiska. Wywołało to wielki aplauz dzieci i młodzieży, którzy pokazali swoje umiejętności gimnastyczno – sportowe w krótkiej części artystycznej. Nie obyło się bez symboli narodowych w postaci 100 balonów wypuszczonych przez młodych ludzi do nieba z okazji 100 - lecia niepodległości ojczyzny.

Część oficjalna była początkiem prawdziwie spontanicznego, miłego spotkania dzieci i młodzieży tut. szkoły, ich rodziców i nauczycieli oraz mieszkańców wsi. W części biesiadnej odbył się pokaz sportów walki MMA z mistrzem Europy, absolwentem szkoły – Kamilem Kraską, uczniowie mogli korzystać z zabaw na dmuchanym zamku, uczestniczyli w licznych konkurencjach sportowych, grze w bingo, malowaniu twarzy, mogli również spróbować jazdy na kucyku. Niemałą atrakcją była loteria fantowa z główną nagrodą – basenem ogrodowym stelażowym. Rada Rodziców zafundowała dla wszystkich gości pyszny placek i kiełbaski z grilla, a dla dzieci lody i napoje. Liczne atrakcje, jak również wspaniała aura pozwoliły przybyłym gościom bawić się do późnych godzin wieczornych, a uczniom wykorzystać boisko sportowe do gier zespołowych także przy sztucznym oświetleniu. Z pewnością był to udany czas spędzony rodzinnie, zdrowo i na sportowo!

 

NADMORSKA PRZYGODA W TRÓJMIEŚCIE

   Piątek, 08.06.2018

 

Wspólne podróżowanie to zawsze wspaniała okazja do klasowej integracji, poznawania pięknych zakątków Polski i poszerzania swoich horyzontów. Dokąd w tym roku udali się uczniowie klasy III gimnazjum? Postanowili spędzić trzy dni w północnej części naszego kraju, rozkoszując się urokami trzech nadmorskich miast: Gdańska, Gdyni i Sopotu. Tegoroczna wycieczka odbyła się w dniach 6-8 czerwca. Trzecioklasiści mieli czas zarówno na zwiedzanie miejsc związanych z historią, jak i na odpoczynek oraz korzystanie z przepięknej pogody.

Pierwszego dnia pobytu w Trójmieście, nie mogło obyć się bez wizyty na Westerplatte, gdzie pasjonujące wojenne opowieści snuł nasz przewodnik, pan Zbyszek. Pomnik Obrońców Wybrzeża, pozostałości koszar oraz Cmentarzyk Poległych Obrońców Westerplatte zrobił na wszystkich ogromne wrażenie i przypomniał niezwykle istotne wydarzenia historyczne. Następnie, z Wyspy Portowej płynęliśmy statkiem pirackim do centrum Gdańska, podziwiając piękno Zatoki Gdańskiej. W Gdańsku zobaczyliśmy m.in. Fontannę Neptuna, Kościół Mariacki, Kaplicę Królewską, Długi Targ i Złotą Bramę. Drugi dzień to wizyta w Gdyni. Poznawanie tego miasta rozpoczęliśmy od Skweru Kościuszki z Muzeum Marynarki Wojennej i ORP „Błyskawica”, zobaczyliśmy też z bliska statek-muzeum „Dar Pomorza”, a także odwiedziliśmy Akwarium Gdyńskie z makietą Morza Bałtyckiego i wystawami muzealnymi z zakresu oceanografii, hydrobiologii oraz akwariami z florą i fauną zarówno morską, jak i słodkowodną. Po wjeździe koleją linowo-terenową na Kamienną Górę, który pozwolił nam zobaczyć niezwykłą panoramę miasta, cała grupa skierowała się na plażę, aby korzystając z pięknej pogody zrelaksować się i podzielić wrażeniami z tego dnia. Trzeciego dnia, pociągiem Szybkiej Kolei Miejskiej (SKM) wyruszyliśmy do Sopotu, nadmorskiego kurortu i uzdrowiska. Uczestnicy wycieczki zobaczyli słynny Krzywy Domek, a ulicą Bohaterów Monte Cassino dostali się na Sopockie Molo. To nie był jednak koniec atrakcji. Na trzecioklasistów czekał jeszcze cudowny czas odpoczynku i zabaw na sopockiej plaży, która zapraszała do podziwiania Bałtyku, spacerów nad wodą, szukania muszelek i wesołych, przyjacielskich rozmów. Wycieczka była pełna wrażeń, każdy mógł znaleźć coś dla siebie, była to też ostatnia okazja, aby w klasowym gronie przeżyć kolejną przygodę.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 10 z 112
Jesteś tutaj: Strona główna