KONKURS PRZYSŁÓW W JĘZYKU ANGIELSKIM I NIEMIECKIM

   Wtorek, 08.05.2018

 

     We wtorek 8 maja odbył się cykliczny konkurs językowy w Dębnicy. W tym roku udział w konkursie mogli wziąć uczniowie klasy 7 szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum. Wyzwanie było jak zwykle bardzo duże, ponieważ w ramach konkursu należy opanować angielskie i niemieckie przysłowia oraz wyrażenia idiomatyczne, wykazać się refleksem w wielu zadaniach oraz umiejętnością współpracy w zespole. Naszą szkołę reprezentował zespół uczniów klasy 7 SP w składzie: Zofia Biały, Bartosz Pawłowski oraz Jakub Turowski. Konkurs przebiegał w trzech etapach: test pisemny w którym sprawdzana była znajomość przysłów i idiomów w obu językach obcych, quiz, a także kalambury. Pierwszy etap był indywidualną pracą uczestników, natomiast pozostałe części to praca zespołowa. Po podsumowaniu wyników okazało się, że naszym reprezentantom nie udało się osiągnąć miejsca na podium, ale należą im się brawa i gratulacje za niezwykle ambitną postawę i szeroką wiedzę z obu języków. 

 

Witaj majowa jutrzenko!

   Poniedziałek, 30.04.2018

   W poniedziałek, 30 kwietnia, w naszej szkole odbyła sie uroczysta akadema z okazji święta Konstytucji Trzeciego Maja. Dzięki programowi przygotowanemu przez uczniów klasy II gimnazjum oraz Violinkom, społeczność szkolna przypomniała sobie o dumnej przeszłości narodu polskiego. Konstytucja bowiem była nowoczesnym jak na ówczesne czasy aktem prawnym, który regulował ustrój Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Powszechnie przyjmuje się, że Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie (po konstytucji amerykańskiej z 1787 r.) nowoczesną, spisaną konstytucją. 

 

Koncert profilaktyczny Jacka Musietowicza

   Piątek, 27.04.2018

     Czy słowem można zranić? Czy uzależnienia są poza mną? Czy potrafię sobie radzić we współczesnym świecie pełnym wyzwań tak, aby móc codziennie spojrzeć w lustro? Na te bardzo ważne pytania spróbowali odpowiedzieć wspaniali rockowi wykonawcy - Jacek Musietowicz i jego syn Michał, którzy 27 kwietnia zawitali do naszej szkoły z programem słowno - muzycznym dotyczącym profilaktyki uzależnień i zdrowego stylu życia. Koncert był sumą obserwacji życia rockowego, aktorskiego i artystycznego w ogóle. Artyści zwrócili uwagę na agresję słowną, wulgaryzmy i skrótowość myślenia oraz przemoc w internecie. Recital stał się programem motywacyjnym, mówiącym o tym, że żadna sytuacja życiowa nie powinna skłonić młodego człowieka do sięgania po używki. Takiego zasłuchania, zadumy i refleksji dawno wśród młodych nie widzieliśmy!

 

POCZYTAJMY – SPOTKANIE Z AUTORKĄ DONATĄ DOMINIK-STAWICKĄ

   Piątek, 27.04.2018

     

W piątek 27 kwietnia, w ramach realizacji programu PoczytajMy, organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, uczennice klasy III gimnazjum Agata Orzechowska i Sandra Strzelczak wzięły udział w spotkaniu z autorką – panią Donatą Dominik Stawicką. Spotkanie autorskie miało miejsce w Szkole Podstawowej nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim. Nasze uczennice czytały obszerne fragmenty książek pani Donaty uczestnikom spotkania-dzieciom z klas I-III, w ramach zajęć świetlicowych. Dziecięca wyobraźnia to niezwykła kraina, pełna przygód, emocji i kreatywności. Czytanie książek sprawia, że staje się ona coraz bogatsza, a każda nowa opowieść uczy, rozwija, bawi. Mówiła o tym uczniom pani Donata, która jest ostrowianką, literaturoznawcą, poetką, pasjonatką historii, autorką książek naukowych, a od kilku lat również młodzieżowych. W czasie spotkania opowiedziała o napisanych przez siebie książkach dla najmłodszych: „Dzieci z Lewkowca”, „Michałek i skarb szwoleżerów”, a także zbiorze legend „Nad nami Orzeł Biały”. Uczestnicy spotkania z zapartym tchem słuchali opowiadań pani Donaty, dowiedzieli się skąd czerpie pomysły na napisanie książek i zadali autorce wiele ciekawych pytań. Organizując tę akcję czytelniczą w ramach CEO Agata i Sandra podzieliły się z najmłodszymi swoją pasją do czytania, pięknie zaprezentowały swoje zdolności i przyczyniły się do propagowania ciekawej literatury dla najmłodszych zawierającej niesamowite wątki historyczne.

 

Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym

   Czwartek, 26.04.2018

 

        25 kwietnia 2018 roku miały miejsce w naszej szkole Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym. Uczestnicy dopisali.W kategorii szkół podstawowych reprezentowane były szkoły z: Czarnegolasu, Dębnicy, Chynowej, Jankowa Przygodzkiego, Przygodzic, Przygodziczek i oczywiście Wysocka Małego. Zespoły składały się z czterech osób - dwóch dziewcząt i dwóch chłopców. W kategorii oddziałów gimnazjalnych reprezentowane były szkoły z Czarnegolasu, Chynowej, Dębnicy, Jankowa Przygodzkiego, Przygodzic i Wysocka Małego. Zespoły składały się z 3 osób.
Uczestnicy eliminacji rywalizowali w trzech dziedzinach:
1. tor sprawnościowy
2. wiadomości z zakresu udzielania pierwszej pomocy
3. dwuczęściowy test z wiadomości – krzyżówki drogowe i wiadomości z przepisów ruchu.
Rywalizacja między uczestnikami była zacięta i naprawdę trudno było wyłonić zwycięzców. Ostatecznie wyniki przedstawiały się następująco:
W kategorii szkół podstawowych:
I miejsce szkoła z Wysocka Małego w składzie Agnieszka Filipiak, Laura Zielezińska, Oskar Jendrasik, Maciej Urbaniak.
II miejsce szkoła z Dębnicy
III miejsce szkoła z Chynowej
W kategorii oddziałów gimnazjalnych:
I miejsce szkoła z Wysocka Małego w składzie Jan Fluder, Paweł Nabzdyk, Adrian Ratajczak
II miejsce szkoła z Przygodzic
III miejsce szkoła z Chynowej
Indywidualnie najlepsze wyniki osiągnęli:
- W kategorii oddziałów gimnazjalnych:
I miejsce Paweł Nabzdyk- Wysocko Małe
II miejsce Jan Fluder- Wysocko Małe
III miejsce Dominika Kaczmarek- Chynowa
- W kategorii szkół podstawowych:
I miejsce Maciej Urbaniak- Wysocko Małe
II miejsce Oskar Ławniczak- Dębnica
III miejsce Oskar Jendrasik- Wysocko Małe

Uroczystość zakończenia Turnieju swoją obecnością zaszczyciła pani Barbara Duczmal dyrektor GZES-u która wraz panią dyrektor szkoły w Wysocku Małym Ireną Dymarczyk wręczyła zwycięzcom nagrody i puchary. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i długopisy.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 10 z 109
Jesteś tutaj: Strona główna