Dzień Ziemi

   Poniedziałek, 22.04.2019

         

     Dzień Ziemi przypada co roku 22 kwietnia. Mimo tego imprezy związane z jego obchodami organizowane były w Szkole Podstawowej w Wysocku Małym w kwietniu i w maju. Najważniejszą była akcja sadzenia drzew na boisku szkolnym, podczas której posadzono kilkadziesiąt drzew, głównie klonów.
Odbyły się dwa konkursy plastyczne dowolną techniką:
- szkolny konkurs ekologiczny – zwyciężyły uczennice: Magdalena Banasiak, Zuzanna Nowak i Ola Urbaniak,
- konkurs na wybrane zwierzęta polne i leśne – najlepsze prace wykonali:
Oliwia Jendrasik, Julia Rybus, Maciek Chocaj, Piotr Płomiński, Filip Szczepaniak i Piotr Wala.

 

 Zobacz zdjęcia 

 

TOP ENGLISH TEAM - V Gminny Turniej Języka Angielskiego

   Środa, 03.04.2019

               We środę, 3 kwietnia, uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Przygodzice, skorzystali z zaproszenia i spotkali się w murach szkoły podstawowej w Wysocku Małym, aby sprawdzić swoją wiedzę z języka angielskiego. W turnieju uczestniczyło 6 zespołów uczniowskich: z Czarnegolasu, Dębnicy, Jankowa Przygodzkiego, Przygodzic, Chynowej oraz gospodarze z Wysocka Małego. Celem konkursu była popularyzacja i rozwijanie zainteresowań językiem angielskim wśród uczniów szkół podstawowych, wykorzystywanie wiedzy i umiejętności w zadaniach praktycznych i sytuacjach z życia codziennego oraz rozwijanie talentów językowych oraz wiedzy o kulturze krajów anglojęzycznych. Formuła naszego turnieju nie jest typowa, a poszczególne zadania miały charakter warsztatowy i bazowały na współpracy uczniów w zespole. Uczestnicy mięli do wykonania osiem zadań: test gramatyczno-leksykalny, zagadki i rebusy, zadanie plastyczno-językowe „Picture Story”, quiz kulturowy, zadanie leksykalne „Daję słowo”, a także zaprezentowali scenki sytuacyjne zgodnie z wylosowanym tematem. Wszyscy uczestnicy bardzo zaangażowali się w wykonanie poszczególnych zadań, a walka była bardzo wyrównana. Po podliczeniu punktów za wszystkie konkurencje komisja ogłosiła zwycięskie drużyny. Pierwsze miejsce przypadło reprezentantom szkoły podstawowej w Czarnymlesie, drugie miejsce zdobyli przedstawiciele szkoły w Dębnicy a trzecie przypadło drużynie z Jankowa Przygodzkiego. Pamiątkowe statuetki, dyplomy oraz nagrody książkowe dla drużyn wręczyła dyrektor szkoły podstawowej w Wysocku Małym, pani Irena Dymarczyk oraz radny gminy Przygodzice, pan Dariusz Górski. Nagrody książkowe ufundowało wydawnictwo Oxford.

 Zobacz zdjęcia 

 

RAJD MARZANNY 2019

   Sobota, 23.03.2019

 

    

Dnia 23 marca 2019 roku grupa 18 uczniów wraz z dwoma opiekunami ze Szkoły Podstawowej w Wysocku Małym wzięła udział w Rajdzie Marzanny z metą w Sali Wiejskiej w Przygodziczkach. Przy bardzo ładnej słonecznej pogodzie uczestnicy pokonali rowerami trasę o długości 25 kilometrów.
Głównymi celami rajdu dla uczniów i opiekunów z Wysocka Małego były:
* - udział w imprezach na mecie rajdu w tym między innymi powitanie wiosny, nawiązywanie i umacnianie więzi między turystami,
* - podziwianie piękna Doliny Baryczy,
* - obserwacje zmian fenologicznych na początku wiosny oraz ich dokumentowanie poprzez fotografowanie,
* - uczestnictwo w Akcji Społecznej - Klimatyczna Klasa, Szkoła pod hasłem „Jeżdżąc rowerem, bądź bohaterem”,
* - odpoczynek, rekreacja i obserwacje przyrodnicze w miejscu turystyczno – wypoczynkowym Górecznik.

W godzinach popołudniowych wszyscy zadowoleni z udziału w rajdzie jak i z pogody wrócili do Wysocka Małego.

 Zobacz zdjęcia 

 

Światowy Dzień Wody

   Piątek, 22.03.2019

Piątek, 22 marca ogłoszony został Światowym Dniem Wody. Obchodzony jest on od 1993 roku. Od lat w obchodach Dnia aktywnie uczestniczy również Unia Europejska. Uczniowie klasy 4a, zainspirowani projektem szkolnym „Klimatyczna klasa”, postanowili przyłączyć się do działań proekologicznych i uświadomić społeczności szkolnej, jak ważnym elementem życia człowieka jest woda. Przygotowali na ten dzień projekt edukacyjny „Oszczędzaj wodę”. Przebrani za kropelki wody propagowali wśród uczniów sposoby na jej oszczędzanie w życiu codziennym i przeprowadzali ankietę na temat wody i jej wykorzystania. Osoby biorące udział w ankiecie mogły się dowiedzieć:

  • ile wody zawiera ciało człowieka,
  • w ilu stanach skupienia występuje woda na Ziemi,
  • ile osób na świecie nie ma dostępu do spełniającej podstawowe warunki czystości, pitnej wody,
  • ile płynów powinien wypić człowiek w ciągu dnia,
  • ile litrów wody potrzeba żeby wyprodukować 1 samochód
  • oraz w jaki sposób możemy oszczędzać wodę.

Czwartoklasiści aktywnie spędzili przerwy i z pewnością utrwalili wszystkie przekazywane w ankiecie informacje. Poza tym, wszyscy biorący udział w projekcie stwierdzili z całym przekonaniem, że woda jest niezastąpiona w życiu każdego człowieka.

 Zobacz zdjęcia 

 

Marzanna i nowoczesne technologie

   Czwartek, 21.03.2019

    Jak każdego roku w pierwszym dniu wiosny bawiliśmy się na całego. Tym razem 21 marca obfitował w wyjątkowo różnorodne przedsięwzięcia. Tradycyjnie klasy rywalizowały w konkursie na najpiękniejszą Marzannę i w Turnieju klas. Uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje talenty i umiejętności w konkursach wiedzy z różnych przedmiotów, omnibusy klasowe zabłysły w turnieju 1 z 10, sportowcy mogli pograć w piłkę nożną, a miłośnicy planszówek pograć w gronie kolegów w ulubione gry. Poza tym gimnazjaliści pokazali na ekologicznym stanowisku jak działają odnawialne źródła energii, a uczniowie klasy V zaprezentowali efekty projektu "Klimatyczna klasa". Nie zabrakło też, jakże lubianych przez dzieci i młodzież nowoczesnych technologii. Można było sterować robotem Jimu i odczytywać kody QR z zaszyfrowanymi treściami proekologicznymi. Na zakończenie oczywiści spaliliśmy Marzannę z nadzieją, że wiosna zagości już u nas na stałe. 

 Zobacz zdjęcia 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 2 z 115
Jesteś tutaj: Strona główna