Charytatywna Loteria Samorządu Uczniowskiego

   Wtorek, 20.11.2018

Wielkim sercem, empatią, pomysłowością i umiejętnościami organizacyjnymi wykazał się Samorząd Uczniowski organizując dnia 20 listopada Loterię Charytatywną.
           Inicjatorki akcji Wiktoria Dera oraz Jagoda Kosztyła same zakupiły i opisały fanty. Cały dochód z loterii – 130zł został wpłacony na konto fundacji SIEpomaga na operację serduszka Piotrusia Pyszno z Wilamowic w województwie Śląskim, który przyszedł na świat z krytyczną wadą serca – HLHS hipopoplazja – niedorozwój – lewej komory serca. Zamiast całego serduszka ma on tylko pół i w związku z tym w trakcie dorastania jego serce będzie trzeba trzykrotnie operować.

 

To na pewno nie ostatnia ciekawa inicjatywa Samorządu Uczniowskiego.

 Zobacz zdjęcia 

 

Programowanie i czytanie u przedszkolaków

   Środa, 14.11.2018

       14 listopada dzieci z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wysocku Małym gościły Panią Martynę Sakowską z  Grupy MAC. Pani Martyna przedstawiła dzieciom roboty Photon i zorganizowała zabawy dla przedszkolaków z elementami programowania. Dzieci wysłuchały z zainteresowaniem opowiadania autorstwa Gabrieli Rzepeckiej-Weiss pt. "Gdy Pola się zgubi" czytanego przez naszego gościa w ramach projektu "Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury". Książkę tę otrzymaliśmy w prezencie. Przedszkolacy byli niezwykle zaciekawieni formą zajęć, spotkanie przebiegało w niezwykle miłej atmosferze. Pani Martyna przyjęła od nas zaproszenie na kolejne odwiedziny. Zapraszamy i dziękujemy.


 Zobacz zdjęcia 

 

PROJEKT „BOHATERON” W NASZEJ SZKOLE

   Poniedziałek, 12.11.2018

 

Szacunek do własnego kraju opiera się w dużej mierze na znajomości jego historii i poświęcenia jakie ponieśli Polacy na przestrzeni dziejów. Kształtowanie postaw patriotycznych oraz miłości i podziwu do własnej Ojczyzny to przywilej i zadanie. Projekt „BohaterOn. Włącz historię” nawiązuje do czasów Powstania Warszawskiego, które zapisało się na kartach historii jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Było uosobieniem kluczowych wartości, takich jak patriotyzm, wolność czy determinacja w przeciwstawianiu się wrogom. Akcja BohaterOn pozwala młodym ludziom na wyrażenie wdzięczności, pamięci i szacunku żyjącym uczestnikom powstania poprzez wysłanie specjalnej kartki z wyrazami szacunku i podziękowania. Sylwetki Powstańców są przedstawione na stronie internetowej projektu www.bohateron.pl. Ta ogólnopolska kampania o tematyce historycznej ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. W tegorocznej, III edycji projektu uczestniczyli uczniowie z klas: 4a, 5, 7, 8 i III gimnazjum pod opieką p.Ewy Pilarskiej, p. Izabeli Krysik, p.Piotra Szkudlarka i p. Justyny Perz. Partnerami projektu są m.in. Muzeum Powstania Warszawskiego i Instytut Pamięci Narodowej, a honorowy patronat nad projektem objęło m.in. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Minister Edukacji Narodowej.


 Zobacz zdjęcia 

 

Wieczornica dla Niepodległej

   Poniedziałek, 12.11.2018

        12 listopada - w dniu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie naszej szkoły włączyli się do wspólnego świętowania tego wyjątkowego i niepowtarzalnego dnia wspólnie z mieszkańcami Wysocka Małego, Smardowa oraz gośćmi, którzy późnym popołudniem licznie przybyli do sali wiejskiej. Wszystkich przybyłych powitała pani J. Wojtasiak – przewodnicząca Rady Gminy Przygodzice, a wójt gminy Przygodzice pan Krzysztof Rasiak wraz z życzeniami przekazał zgromadzonym ,,Śpiewnik pieśni patriotycznych”. Nasi uczniowie zaprezentowali program , w którym obok refleksyjnej poezji patriotycznej , wyśpiewali dla Niepodległej piękne pieśni patriotyczne, dostarczając widzom wielu wzruszeń. Po uczniowskich prezentacjach rozpoczął się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru z Czarnegolasu. Do wspólnego śpiewania włączyli się jednak wszyscy obecni na wieczornicy, toteż spotkanie nabrało szczególnie podniosłego charakteru.

Patriotyczne pieśni rozbrzmiewały do późnych godzin. Organizatorzy nie zapomnieli także o tradycyjnych rogalach, którymi, w Dniu Święta Niepodległości, na zakończenie spotkania poczęstowali się wszyscy zgromadzeni. To była niezwykła, wielopokoleniowa uroczystość .

.


 Zobacz zdjęcia 

 

Uroczysta akademia z okazji 100 - lecia odzyskania niepodległości

   Piątek, 09.11.2018

       9 listopada w murach naszej szkoły przeżyliśmy wspaniałą lekcję patriotyczną i obywatelską - akademię z okazji stulecia odzyskania niepodległości. O godzinie 11.11 społeczność szkolna oraz przybyli rodzice i goście odśpiewali cztery zwrotki hymnu państowowego. Tym samy włączyliśmy się do akcji Minister Edukacji Narodowej "Rekord dla Niepodległej" i wraz z 24 tysiącami szkół w całej Polsce odśpiewaliśmy hymn. Następnie, dzięki wierszom i patriotycznym pieśniom mogliśmy przypomnieć sobie drogę naszej ojczyzny do niepodległości i zrozumieć, że wolność jest nam nie tylko dana, ale i zadana. Na zakończenie uroczystości dyrektor szkoły Irena Dymarczyk przekazała uczniom flagę biało - czerwoną, podarowaną naszej szkole przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. 


 Zobacz zdjęcia 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 2 z 109
Jesteś tutaj: Strona główna