Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Wysocku Małym

Dzień Dziecka - witajcie z powrotem w szkole!

         1 czerwca - Dzień Dziecka - to w naszej szkole zawsze miły czas poświęcony na integrację, zabawy, wspólne gry i spacery. W tym roku dzień szczególny, dzień powrotu uczniów do szkoły po ponad rocznym zdalnym nauczaniu. Z pewnymi obawami spotkaliśmy się w klasach, zastanawiając się, jak będzie wyglądała realna szkoła i spotkanie z koleżankami i kolegami. Na szczęście obawy i nieśmiałość poszły w zapomnienie,  a wspólnie spędzony czas dał nam wiele radości. Pamiętając nadal o reżimie sanitarnym każda klasa świętowała na swój sposób. Był rajd rowerowy, spacer na lody, ognisko i zabawy na placu przy OSP a także turniej szachowy, gry planszowe i potyczki sportowe. Dzięki niezastąpionej Radzie Rodziców było też smacznie - każda klasa oraz grupy przedszkolne zostały poczęstowane pyszną pizzą i sokiem. Cieszymy się, że znów jesteśmy w szkole!

          Zobacz zdjęcia 

 

Dzień Mamy

 

Jesteśmy Europejczykami!

       9 maja obchodzony jest wśród 27 krajów Unii Europejskiej jako Dzień Europy. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły z inicjatywy Szkolnego Koła Europejskiego "Syriusz" uczestniczyli w lekcjach europejskich. Najmłodsi poznawali flagi państw oraz uczyli się powitań w różnych językach europejskich. Starsi na lekcjach geografii i godzinach wychowawczych doskonalili swoją wiedzę o mapie politycznej Europy, rozwiązywali interaktywne quizy o zabytkach i najsławniejszych obiektach charakterystycznych dla krajów UE, a najstarsi na lekcjach informatyki, wykorzystując aplikację Google Earth planowali podróże marzeń po Europie. |Po zakończonych zajęciach większość uczniów stwierdziła, że chciałaby w niedalekiej przyszłości zawitać do tych pięknych państw i odbyć swoją podróż marzeń nie tylko palcem po mapie.

          Zobacz zdjęcia 

 

Spotkanie z dziennikarką telewizji ProArt - Pauliną Szczepaniak

             We wtorek 4 maja uczniowie klasy VIB i VII uczestniczyli w spotkaniu on-line z redaktor naczelną telewizji ProArt Pauliną Szczepaniak. Zaproszenie na spotkanie z młodzieżą nie było przypadkowe, gdyż Pani Redaktor jest absolwentką naszej szkoły i przez długi czas mieszkała w Wysocku Małym. Redaktor naczelna opowiedziała nam o swojej drodze do kariery dziennikarskiej i pasji do wykonywanego zawodu. Dowiedzieliśmy się, że o byciu prezenterką telewizyjną marzyła już od dziecka. Poznieważ język polski był jej ulubionym przedmiotem, kamera przyciągała, to w naturalny sposób, już na poziomie studiów wybrała dziennikarstwo radiowo - telewizyjne równocześnie nabywając doświadczenie zawodowe w telewizji ProArt. Po latach pracy wyspecjalizowała się w tematyce samorządowej i interwencyjnej, nie stroniąc również od wielkiej polityki. 

          Uczniowie żywo reagowali na wystąpienie dziennikarki i zadawali podczas spotkania wiele pytań dotyczących tego prestiżowego zawodu. Okazało się m.in. że jednym z najtrudniejszych wywiadów było spotkanie z byłym prezydentem Lechem Wałęsą - z uwagi na początki pracy pani Pauliny i wywiad z wokalistą Kortezem, gdzie niespodziewane problemy techniczne i powściągliwość gościa sprawiły duże wyzwanie zawodowe, jednak zakończone sukcesem oglądalności. Prezenterka telewizyjna opowiadała także o wystąpieniach na żywo, które wymagają nie tylko wszechstronnego przygotowania, ale także refleksu, umiejętności znalezienia się w nieprzewidzianej sytuacji i odporności na stres. Podkreślała, że tak pociągający w tym zawodzie kontakt z ważnymi i znanymi ludźmi, częste wyjazdy, bycie w centrum uwagi musi być podporządkowane odpowiedzialności za słowo, rzetelnymu i obiektywnymu przekazywaniu informacji. 

           Serdecznie dziękujemy Paulinie Szczepaniak za pasjonującą opowieść o dziennikarstwie i pracy w telewizji. Mamy nadzieję, że po tak ciekawym spotkaniu zaświtają w niektórych głowach naszych uczniów nowe pomysły na przyszłą karierę zawodową. 

Spotkanie z absolwentką naszej szkoły odbyło się z inicjatywy nauczycielek - byłej wychowawczyni Ewy Pilarskiej i Doroty Kittler. 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 186
Jesteś tutaj: Strona główna Aktualności