Tegoroczny  Dzień Ziemi w naszej szkole świętowaliśmy przez cały tydzień – był to czas pełen różnorodnych działań ekologicznych.
Uczniowie aktywnie włączyli się m.in. w porządkowanie szkolnego ogródka – Ostoi Jeża  Dbali o rabatki, pielęgnowali rośliny oraz ustawili tabliczki przypominające o konieczności szanowania zieleni.
Wiele emocji przyniosła także gra terenowa „Zaginiony kod ekosystemu”. Uczestnicy, rozwiązując zadania na kolejnych stacjach, wykorzystywali wiedzę z geografii i przyrody, posługiwali się mapą, kompasem i taśmą mierniczą. Finałem było odkrycie ukrytego kodu oraz refleksja nad tym, jak dbać o najbliższe środowisko.
Tego dnia nie zabrakło również słodkiego akcentu – szkolnego kiermaszu słodkości. 
Podsumowaniem tego dnia było rozstrzygnięcie konkursu „Eko Tabliczka” – gratulujemy wszystkim uczestnikom i laureatom.
Szczególne podziękowania kierujemy do uczniów Szkolnego Koła Przyrodniczego, którzy wraz z nauczycielem zorganizowali obchody Dnia Ziemi i aktywnie włączyli się we wszystkie działania.
  • 676808071_1485012296752415_4157973822790559263_n
  • 677285020_1485012483419063_9178603448106224309_n
  • 678531512_1484126736840971_8520403313426030012_n
  • 679918966_1485012250085753_2747677739287285062_n
  • 680658221_1485012406752404_1521890895300380840_n
  • 681189941_1485012223419089_5349655534607962453_n