W dniach 23–30 kwietnia w naszej szkole odbył się Tydzień Profilaktyki Uzależnień, którego celem było promowanie zdrowego stylu życia oraz budowanie świadomości uczniów na temat zagrożeń związanych z uzależnieniami.
W ramach działań profilaktycznych przeprowadzono profesjonalne warsztaty dla wszystkich klas, dostosowane do wieku uczestników:
- klasy I–III uczestniczyły w zajęciach pt. „Przyjaciele mądrych decyzji”,
- klasy IV–VI w warsztatach pt. „Profilaktyka uzależnień”,
- klasy VII–VIII w zajęciach pt. „UzależNIE…NIE JA”.
Warsztaty poprowadziła trenerka profilaktyki z Wielkopolskiego Centrum Profilaktyki – Agnieszka Wojciechowska, która w ciekawy i angażujący sposób przybliżyła uczniom ważne zagadnienia związane z podejmowaniem odpowiedzialnych decyzji.
Dodatkowo pani pedagog wraz z panią psycholog przygotowały dla uczniów szereg aktywności, m.in. kody QR umożliwiające wykonanie testu sprawdzającego poziom uzależnienia od Internetu, a także quizy i gry edukacyjne o tematyce przeciwdziałania uzależnieniom. Przez cały tydzień w szkole promowane były postawy prozdrowotne i profilaktyczne.
Zwieńczeniem tygodnia był udział uczniów klasy szóstej w symbolicznym przemarszu wokół szkoły z transparentami promującymi zdrowy styl życia i wolność od uzależnień.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i aktywny udział w tym ważnym wydarzeniu!
 
  • 687038879_1494824415771203_5042287111826649220_n
  • 687089666_1494824612437850_5090129392728901952_n
  • 687831322_1494824912437820_8798348206342852691_n
  • 687831322_1494824912437820_8798348206342852691_n_1
  • 688278043_1494824449104533_4347066228103978673_n
  • 688465233_1494824665771178_4289228067797429531_n
  • 688493009_1494824569104521_7608493998348737407_n
  • 688867813_1494824949104483_395193481122967685_n
  • 689031717_1494824789104499_4951187327341975498_n
  • 689920297_1493398465913798_1149160334264270932_n
  • 689929622_1494825175771127_7021565511748609553_n
  • 690730770_1494825045771140_1222507665353434094_n
  • 690741591_1494825235771121_7080634995250290395_n