Aż 116 uczniów z siedmiu szkół podstawowych naszej gminy odebrało 26 października 2023 r. w naszej szkole stypendia wójta gminy Przygodzice. Nagrody wręczane były
w trzech kategoriach: naukowej, sportowej i artystycznej.

            Ceremonia wręczenia stypendiów w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wysocku Małym przypadła na obchodzony obecnie Rok Kopernikowski. Nie zabrakło więc licznych nawiązań do naszego patrona. Przede wszystkim widoczne one były w stypendialnej dekoracji, którą stanowiły gwiazdy i galaktyki oraz występach artystycznych uczniów. Do osoby Mikołaja Kopernika odwoływały się także przemawiające osoby.

            Uroczystość rozpoczął kosmiczny balet – taniec planet do muzyki ,,Odyseja kosmiczna” w wykonaniu uczniów klasy VI. Galę otwarła dyrektor szkoły – pani Dorota Kittler. Po niej głos zabrał wójt gminy Przygodzice – pan Krzysztof Rasiak oraz przewodnicząca rady gminy – pani Janina Wojtasiak. To z ich rąk  gminni prymusi odebrali stypendia. Wręczenie stypendiów uczniom prowadził dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego w Przygodzicach – pan Dariusz Spychalski. 

            W części artystycznej swoje talenty mogli zaprezentować nasi uczniowie. Konferansjerami byli uczniowie klasy VII – Lena Roszak i Paweł Wala. Wiersz ,,Przed pomnikiem wielkiego człowieka” recytowała Ola Wróbel z Aleksandrem Nadachowskim. Piosenkę ,,Czy wśród nas są nowi Kopernicy ?” zaśpiewały dziewczyny z klasy V –Natalia Kaczmarek i Monika Rolla. Piosenkę ,,Droga do kariery” zaprezentowała solistka Kalina Karasińska – uczennica klasy II. Umiejętnościami tanecznymi pochwaliły się dziewczyny z klasy IV. Zaprezentowały się w tańcu z szarfami.
 W duecie piosenkę ,,Cały świat się pomylił” zaśpiewała Kalina Karasińska z Gabrielą Góźdź. Ostatnią piosenkę także zaprezentował duet. Ola Płomińska i Julia Parysek wykonały utwór ,,Pieśń dla Mikołaja Kopernika”. Wszystkie występy uczniowskie nagradzane były gromkimi brawami publiczności.

            Galę stypendialną zakończyło wspólne zdjęcie nagrodzonych uczniów ze wszystkich szkół.

            Autorką scenariusza i reżyserką całego przedstawienia była pani Bogusława Górska. Słowo mówione z uczniami przygotowała pani Ewa Cieluch. Za taniec odpowiadały panie Lidia Szewczyk
i Elżbieta Madajka. Nad oprawą muzyczną  czuwali panowie Paweł Wróblewski i Łukasz Pawlak. 

            Wśród wszystkich tegorocznych stypendystów było aż siedemnaścioro uczniów z naszej szkoły: Aleksandra Wróbel, Monika Rolla, Agata Kużaj, Natalia Kaczmarek, Hubert Nicpoń, Oliver Bona, Natalia Marczak, Aleksander Strzelczak, Aleksandra Nawrocka, Oliwia Marczak, Wojciech Nowak, Gabriela Maciaszek, Amelia Banasiak, Michalina Wróbel, Solomija Shavarska, Aleksandra Kupijaj, Amelia Kucharska.

Serdecznie gratulujemy uzyskania tak prestiżowych wyróżnień. Jesteśmy przekonani, że naukowa przygoda będzie Wam towarzyszyć przez całe życie!

 • 101_0224
 • 101_0244
 • 101_0245
 • 101_0257
 • 101_0270
 • 101_0295
 • 101_0301
 • 101_0305
 • 101_0343
 • 101_0349
 • 101_0350
 • DSC01368
 • DSC01371
 • DSC01373
 • DSC01377
 • DSC01378
 • DSC01380
 • DSC01385
 • DSC01393
 • DSC01406