Wnuczka antykwariusza – książka Justyny Bednarek, broszura dla rodziców i opiekunów o korzyściach wynikających ze wspólnego rodzinnego czytania Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem oraz pamiątkowe dyplomy zostały wręczone naszym pierwszoklasistom w ramach kampanii czytelniczej  Mała książka – wielki człowiek.

            Akcja czytelnicza odbyła się w ramach lekcji bibliotecznej zorganizowanej przez wychowawczynię klasy I – Elżbietę Madajkę oraz bibliotekarza Piotra Szkudlarka. Spotkanie z pierwszoklasistami rozpoczęło się od przeczytania wiersza Ja jestem książka autorstwa Tadeusza Kubiaka. Dzięki przygotowanej multimedialnej prezentacji w dalszej części zajęć uczniowie poznali historię i rozwój pisma oraz książek. Dużą aktywnością wykazali się pierwszoklasiści podczas projektowania i wycinania liter do hasła promującego czytelnictwo: LUBIĘ CZYTAĆ KSIĄŻKI. Na zakończenie tej części uczniowie przeczytali opowiadanie Nietoperz autorstwa Agnieszki Frączek.

            Wspólna lektura opowiadania zakończyła pierwszą część spotkania. Po niej wszyscy udali się do szkolnej biblioteki. Tutaj uczniom wręczone zostały dyplomy oraz Wyprawka Czytelnicza. Na zakończenie każdy pierwszoklasista wypożyczył sobie książkę do czytania.

            Wszystkie wykorzystane podczas spotkania utwory pochodzą z książek wydawanych przez INSYTUT KSIĄŻKI.

  • DSC01519
  • DSC01524
  • DSC01528
  • DSC01533
  • DSC01534
  • DSC01541