12 marca 2014 r. odbyło się zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną Gminy Przygodzice, spotkanie autorskie z Panią Wiolettą Piasecką. Pisarka jest autorką bajek, baśni, sztuk teatralnych i słuchowisk dla dzieci. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 1-3 oraz przedszkola ze Szkoły Podstawowej w Wysocku Małym.  Na spotkanie Pani Wioletta przybyła w stroju wróżki.
Pisarka jest osobą bardzo komunikatywną, doskonale moduluje głosem naśladując różne postacie, ma świetny kontakt z dziećmi. Opowiadała o swoich wydanych książkach i o tym, co Ją zainspirowało do napisania wielu z nich. Bardzo ważne było to, że dzieci nie tylko słuchały, ale aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, odgadywały zagadki, rozwiązywały mini konkursy, i zadawały pytania. Każde dziecko usłyszało też „wróżbę” dotyczącą przyszłości, na co dziewczynki i chłopcy reagowali śmiechem i brawami. Okazało się, że „nasza wróżka” pisze nie tylko o królewnach, księżniczkach, duchach, czarownicach i zaczarowanych krainach, ale także doskonale zna się na piłce nożnej, co bardzo spodobało się chłopcom. Pani Piasecka przywiozła ze sobą książki, które dzieci mogły zakupić i otrzymać wpis z dedykacją i autografem autorki. Od czytelników biblioteki w Wysocku Małym pani Wioletta dostała na pamiątkę wiosenny bukiet i wiele ciepłych słów.