Wiosna za oknami zagościła już na dobre. Stało się to niejako poza nami, bowiem w związku z zagrożeniem epidemiologicznym, bezpośrednie kontakty z przyrodą są mocno ograniczone. Tym bardziej cieszy postawa nauczycieli i uczniów klas I – III , którzy na przekór wszystkiemu postanowili nie tracić ducha nadziei na lepsze jutro.

W ramach zajęć rozwijających uzdolnienia i zainteresowania, czyli tzw. kół zainteresowań, postanowili obudzić wiosnę w sobie i dostarczyć wiosennej energii po zimie , dodatkowo wydłużonej odosobnieniem w domach. Na zajęciach ,dzięki edukacyjnym zasobom Internetu, poznawali tradycje i obrzędy wielkanocne, tańczyli z zespołami folklorystycznymi, śpiewali wiosenne piosenki, które nagrywali i przesyłali swoim wychowawczyniom a przede wszystkim wykonywali mnóstwo radosnych i kolorowych prac plastycznych. Zebrane dzieła stworzyły całkiem sporych rozmiarów kolekcję ,której nie powstydziłyby się najsławniejsze galerie malarstwa na świecie. W pierwszej kolejności jednak uczniowie postanowili podzielić się swoją twórczością ze społecznością szkolną i serdecznie zapraszają do wysockiej galerii sztuki na wystawę „ WIOSENNE TĘSKNOTY”. Miłego oglądania!