|
|
W iście magiczną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia wprowadził uczestników Koncert Świąteczny „Tylko jedna jest taka noc…”, który miał miejsce 18 grudnia w gościnnych progach naszej szkoły. Tego wieczoru publiczność miała okazję wysłuchać najpiękniejszych kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych w wykonaniu przedszkolaków, uczniów a także absolwentek szkoły w Wysocku Małym. Zaproszenie na koncert przyjęli przedstawiciele samorządu gminnego z Przewodniczącą Rady Gminy Przygodzice p. Janiną Wojtasiak i radnym p. Dariuszem Górskim oraz samorządu lokalnego - sołtysem wsi Smardów p. Mirosławą Płonką i sołtysem wsi p. Romanem Strączkowskim, przedstawiciele lokalnych organizacji, nauczyciele, pracownicy, emeryci i uczniowie szkoły, przede wszystkim zaś rodzice i krewni wykonawców. Młodzi artyści, w przeważającej większości rekrutujący się z obecnych i byłych wokalistów zespołu „Violinki”, działającego w naszej szkole już dwunasty rok, zaprezentowali się w różnorodnym repertuarze i konfiguracjach. Nie zabrakło utworów wykonanych chóralnie, jak również tych solowych i z towarzyszeniem zespołu wokalnego. Pojawiły się też duety, wśród nich najbardziej wzruszający – składający się z dwóch pokoleń sióstr Płomińskich : Marty i Magdy – absolwentki i przedszkolaka rozpoczynającego dopiero przygodę z edukacją w naszej szkole. Widzowie mogli usłyszeć kolędy podniosłe i tradycyjne, liryczne i nastrojowe , jak również radosne, pełne wigoru pastorałki i hity świąteczne, np. „White Christmas”. Niewątpliwym clou programu był brawurowy występ przedszkolaków w kolędzie „Przybieżeli do Betlejem” i układzie tanecznym do piosenki „Aniołki”. Wszystko to okraszone recytacjami poezji bożonarodzeniowej w wykonaniu uczniów i opowieścią o historii Świąt Bożego Narodzenia, dawnych tradycjach i zwyczajach w Polsce i na świecie przedstawionych przez narratorów - nauczycieli P. Bogusławę Górską i P. Pawła Wróblewskiego. Dopełnieniem pięknego wieczoru były życzenia świąteczne i noworoczne złożone przez Dyrektor Szkoły P. Irenę Dymarczyk i Przewodniczącą Rady Gminy P. Janinę Wojtasiak dla wszystkich uczestników koncertu i całej lokalnej społeczności. Odśpiewanie wspólnie z publicznością kolędy „Bóg się rodzi”zakończyło ten wzruszający a jednocześnie radosny koncert świąteczny, przesycony wiarą nadzieją i miłością bliźniego, płynącymi ze Żłóbka Bożej Dzieciny. Koncert przygotowała P. Bogusława Górska we współpracy z P. Dyrektor Ireną Dymarczyk, P.Hieronimem Duczmalem, P. Piotrem Szkudlarkiem ( recytacje ), P. Magdaleną Mądrą i P. Darią Kołodziej – Gałką ( przygotowanie przedszkolaków), P. Elżbietą Madajką , P. Dorotą Kittler ,P. Darią Kwapisz (scenografia) oraz. P. Łukaszem Pawlakiem i P. Arkadiuszem Piaseckim (nagłośnienie).
|
Koncert Świąteczny
- Szczegóły




.png)
