Od kilku lat nasza szkoła bardzo aktywnie współpracuje z oddziałem Towarzystwa Gimnastycznego ,,Sokół” z Wysocka Wielkiego. W roku 2018 podejmowaliśmy szereg wspólnych działań w ramach realizacji programu ,,Wolność, Równość, Niepodległość” z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Zgodnie z hasłem przyświecającym działalności Towarzystwa :,,W zdrowym ciele , zdrowy duch” biliśmy sportowe rekordy i organizowaliśmy patriotyczne uroczystości z okazji Święta Niepodległości.

     W tym roku szkolnym naszą współpracę rozpoczęliśmy już 14 września, uczestnicząc w I Zlocie Sokoła, który odbył się w Zębcowie. Uroczystość reaktywowania działalności Towarzystwa, które powstało w 1922 roku uświetniono wręczeniem zębcowskim Sokołom sztandaru. Uczestnicy tej doniosłej uroczystości mogli również obejrzeć wystawę fotograficzną prezentującą historię działalności Towarzystwa. Na palcu przed kościołem p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej zebrały się również dzieci z zaprzyjaźnionych szkół i przedszkoli. Każda grupa przygotowała program, który uświetnił tę doniosłą, patriotyczną uroczystość. Nasze uczennice – Eliza Grześczyk, Nela Bogdajewicz, Joanna Piasecka i Natalia Gorzyczka pod kierunkiem nauczycielki, która odbywała w naszej szkole praktykę pedagogiczną z wychowania fizycznego, przygotowały piękny układ artystyczno-gimnastyczny. Perfekcyjny pokaz w ich wykonaniu wzbudził zachwyt zgromadzonych uczestników uroczystości i potwierdził, że dziewczyny wiedzą, jak ćwiczyć zgodnie z naczelnym hasłem Towarzystwa ,,w zdrowym ciele, zdrowy duch.” Gratulujemy.

 Zobacz zdjęcia