Jak każdego roku Gminny Konkurs Ekologiczny cieszył się wśród uczniów   naszej szkoły dużym zainteresowaniem. Jego tematyka   doskonale wpisuje się w zadania ujęte w programie wychowawczo-profilaktycznym szkoły , które nakierowane są podnoszenie świadomości ekologicznej poprzez dbałość o przyrodę oraz wyrabianie właściwych nawyków ekologicznych, w tym segregacji odpadów. Każdego roku organizatorzy określają ciekawe formy prac konkursowych, które są dostosowane do wieku dzieci i pozwalają młodym artystom wykazać się wielką kreatywnością. Tym razem uczniom postawiono dość trudne zadanie. Oprócz pomysłowości, umiejętności plastycznych, manualnych wykonanie prac wymagało także współpracy w zespole, co jest niezmiernie ważną kompetencją. Zarówno prace plastyczne, magiczne smoki, jak i meble wykonane z segregowanych odpadów świadczyły o wielkim zaangażowaniu nie tylko uczniów, ale także rodziców i nauczycieli. W konkursie wzięło udział 16 uczniów i 5 przedszkolaków z naszej szkoły. Prace wszystkich uczestników konkursu z terenu gminy można było podziwiać w Gminnym Ośrodku Kultury w Przygodzicach 5 listopada -w dniu   rozstrzygnięcia i podsumowania konkursu. Należy podkreślić, że wszystkie zgromadzone artystyczne dzieła zostały wykonane na wysokim poziomie , w oryginalny sposób i z niezwykłą starannością. Tym bardziej cieszy fakt , ze zespół z klasy drugiej- Olivier Bona, Aleksander Strzelczak, Hubert Nicpoń zdobyli III miejsce na szczeblu gminy w kategorii ,,Ekologicznych Smoków”.

       Gratulujemy wszystkim naszym uczniom, którzy przygotowali prace. Cieszy fakt, że w tym konkursie każdy uczestnik zostaje nagrodzony drobnym upominkiem. Jest to doskonała motywacja do udziału w kolejnych edycjach konkursu organizowanego pod patronatem Wójta Gminy Przygodzice, przy współudziale Zakładu Gospodarki i Oczyszczania ,,MZO” oraz Nadleśnictwa Antonin.  

 Zobacz zdjęcia