|
|
Dnia 4 października do naszej szkoły przybyli funkcjonariusze policji. W spotkaniach z gośćmi wzięli udział uczniowie klas 1-3 naszej szkoły, a następnie przedszkolacy z oddziałów przedszkolnych. Była to doskonała okazja, aby utrwalić wiadomości o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w domu, na podwórku oraz na ulicy. Podczas wizyty mundurowi przypomnieli najmłodszym o numerach alarmowych, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia. Dzieci dowiedziały się jak trzeba postępować w kontakcie z osobami obcymi oraz ćwiczyły właściwe przechodzenie przez jezdnię. Policjanci wyjaśnili też jak należy podróżować samochodem i jak ważne są elementy odblaskowe dla pieszego. Podczas zajęć edukacyjnych dzieci miały okazję obejrzeć film o bezpiecznych zachowaniach z udziałem przyjaznego Misia Poli oraz zadawania pytań. Na koniec uczniowie i przedszkolacy mieli okazję obejrzeć policyjny radiowóz. |
Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - spotkanie z policjantami
- Szczegóły




.png)
