Zespół Szkół w Wysocku Małym leży w bliskim sąsiedztwie większego miasta południowej Wielkopolski – Ostrowa. Dogodne połączenia autobusowe liniami nr 4 i 7 sprawiają, że nasza szkoła usytuowana jest nader atrakcyjnie jednocześnie tylko 5 km od miasta, ale w zaciszu pięknego, naturalnego środowiska. Mieszkańcy miasta i okolic przyjeżdżają tu w poszukiwaniu niecodziennych widoków. Z pn wieś otaczają Wzniesienia Wysockie, które łagodnie opadają w kierunku południowym ku malowniczej Pradolinie Baryczy. Przez wieś prowadzi szlak rowerowy z Ostrowa do Antonina. W czasie sprzyjających warunków atmosferycznych z okien szkoły, patrząc w kierunku pd - wsch, rozpościera się niespotykany na Nizinie Wielkopolskiej widok - na Wzgórza Ostrzeszowskie z kościołem w Kotłowie i potężną wieżą telewizyjną w Mikstacie. Malowniczość okolic, bliskość lasów, wzgórz, trasy rowerowe sprawiają, że szkoła oferuje swoim wychowankom optymalny rozwój w sprzężeniu z naturalnym środowiskiem. Jeśli do tego dodamy wykształconą i doświadczoną kadrę nauczycieli, dobrze wyposażoną bibliotekę, pracownię komputerową, klasę do nauki języków obcych i pełnowymiarową halę sportową, to lepszej szkoły nie można sobie wyobrazić dla naszych dzieci!