Za nami już trzecia edycja zimowych, coraz popularniejszych, pieszych wędrówek po okolicy dla klas IV, V oraz VI szkoły podstawowej pod hasłem "Piesza wędrówka doda ci zdrówka". Dzięki nim mogliśmy zadbać o naszą kondycję i zdrowie w czasie zimy i oderwać się od spędzania weekendów przed komputerem.

Zobacz zdjęcia

Wzorem lat ubiegłych podczas wędrówek największy nacisk kładliśmy na ubiór i obuwie stosowne do pogody, odpowiedni prowiant oraz nabycie umiejętności bezpiecznego poruszania się po drogach. Ponadto wędrówki miały na celu propagowanie zdrowego trybu życia poprzez długie spacery, utrzymywanie kondycji i formy zimą, integrację uczniów, spędzenie czasu na świeżym powietrzu, zwiedzenie najbliższej okolicy, oraz obserwacje przyrodnicze, a także wyznaczanie kierunków geograficznych. Pomysłodawca i organizator rajdów Paweł Wróblewski wraz z opiekunami Markiem Pawlickim i Łukaszem Pawlakiem poprowadzili trzy wędrówki. I piesza wędrówka odbyła się 14 grudnia 2013 r. spod naszej szkoły do Ostrowa na ulicę Kościuszki karczmy "U Grubego". Wzięło w niej udział 23 uczniów. Kolejna wędrówka podczas której aż 28 uczniów wraz z opiekunami zawędrowało do restauracji "SE7EN" na ul. Waryńskiego w Ostrowie odbyła się 18 stycznia 2014 r. Pod względem ilości uczniów był to jak do tej pory rekordowy rajd pieszy. Ostatnia wędrówka, która odbyła się 11 lutego 2014 r., prowadziła do galerii „Ostrovia”. Wybrało się na nią piętnaścioro uczniów. Była ona też najbardziej wymagająca ze wszystkich dotychczasowych wędrówek, gdyż uczniowie przebyli trasę niemal 10 kilometrów w jedną stronę, a z galerii odbierali ich rodzice.

Jak zawsze, podczas każdej wędrówki w miejscu docelowym można było się ogrzać oraz posilić. Godne uwagi jest to, że wśród potraw zamawianych przez uczniów często pojawiały się typowe dania obiadowe. Łącznie w tegorocznych wędrówkach udział wzięło aż 39 uczniów szkoły podstawowej z czego 8 uczniów uczestniczyło we wszystkich trzech wędrówkach. Łączna trasa wszystkich wędrówek to około 30 kilometrów. Wszystkim uczestników wędrówek życzymy zdrowia i świetnej kondycji i czekamy na nadejście wiosny.