15 września 2013 r. 8 uczniów i 6 absolwentów szkoły w Wysocku Małym pod opieką 3 nauczycieli wzięło udział w kolejnej edycji rajdu ,,Jesień Chopinowska”. Ze względu na remont pałacu Radziwiłłów, wyjątkowo meta tegorocznego rajdu znajdowała się na terenie Nadleśnictwa Antonin. Na mecie miały miejsce różnego rodzaju atrakcje, w tym konkursy.  Jednym z nich był konkurs strzelecki, w którym 3 miejsce wywalczyli uczeń klasy II gimnazjum w Wysocku Małym Kamil Ilski  wraz z opiekunem Piotrem Szkudlarkiem. Odbył się również koncert na trąby, a wszyscy mieli okazję wysłuchać płynącą z głośników muzykę Fryderyka Chopina.
Podczas jazdy członkowie Szkolnego Koła Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków w Wysocku Małym prowadzili obserwacje ornitologiczne. Na uwagę zasługują zaobserwowane 2 żurawie na łąkach między Wysockiem Małym, a Chynową oraz licznie gromadzące się na drzewach i przewodach elektrycznych szpaki zwiastujące jesień.  Ten wrześniowy rajd jest pierwszym z wielu zaplanowanych przez nauczycieli w Wysocku Małym na rok szkolny 2013/2014. Przed nami jeszcze wiele rowerowych i pieszych wypraw. Działania te podejmowane są w ramach akcji ,,Rok szkoły w ruchu”.
Uczestnicy rajdu jadący z Wysocka Małego: uczniowie: Piotr Ławniczak, Robert Grabowski, Kamil Ilski, Beata Płomińska, Filip Kołodziejczyk, Szymon Piotrowiak, Mateusz Bąk, Krystian Adamczak; absolwenci: Adam Fluder, Adrian Pastok, Joanna Biały, Karolina Radziejewska, Bartosz Górski, Maciej Kamzol; nauczyciele opiekunowie: Piotr Szkudlarek, Paweł Wróblewski i Marek Pawlicki; 

   Zobacz zdjęcia